Tajemnice "starych" wędkarzy

/ 194 odpowiedzi / 15 zdjęć
getka

Witam:) Mam takie nietypowe pytanie wędkuje amatorsko w mojej miejscowości jest zbiornik ppoż i "moi" sąsiedzi wpadli na genialny pomysł i załozyli sobie koło wędkarskie ( bez żadnej rejestracji) tak na słowo. Zbierają jakieś pieniadze i niby zarybiają ten staw, dodam również, ze większość zebranych pieniedzy wydają na swoje "potrzeby". Ja się do tego koła nie zapisałem i zaczeli mnie ścigać, że raz w czas pójdę i sobie połowię. Czy mogli ustalić sami składkę? Powiedzieli mi, że muszę uiścić pieniądze żeby sobie łowić tylko ja pytam za co mam płacić. Czy wogle te kółko jest założone w granicach prawa (oni sami nie potrafią odpowiedzieć na te pytanie) Dziekuje za odpowiedz;)

witam po pierwsze chyba z tego co pamiętam to nie można zarybiać zbiorników p. poż, po drugie koła wędkarskie muszą być zarejestrowane i rozliczać się ze składek z PZW.  Jesli gmina lub zarzad straży nie wyraził zgody na jaka kol wiek możliwość korzystania ze stawu nie jest to możliwe wręcz zabronione. cała ich akcja to jeden wielki fale.

A do tematu to z doświadczenia wyniosłem że to co naturalne jest najlepsze więc nawet czerwone robaki z własnego kompostu są znacznie lepsze niż kupne, a zanęty lepiej robić samemu są skuteczniejsze ryby chyba wolą tradycyjne stare składy. (2012/06/21 21:29)

maciek89

dzięki wielkie:) (2012/06/21 21:42)

owczarki

zawsze możesz żądać dowodu wpłaty tak dla urzędu skarbowego (2012/06/22 18:47)

owczarki

dzisiejszy ranny połów 2szt jaż 2kg i ok 0,60kg (2012/06/23 08:38)

owczarki

popołudniowe 2godzinki i tylko 1szt jaź 1,230kg  a gdzie reszta ryb  u was też  ryby jeszcze śpią? (2012/06/23 21:12)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

owczarki

dlaczego niema jeszcze leszczy>  (2012/06/23 21:15)

owczarki

mizernie z tegoroczną rybaczką  (2012/06/25 22:31)

owczarki

niewiem  jak u was ale u nas na rzece Warta  znowu woda spada ryby poszły spać i tylko muszę podziwiac poczciwego "dziaduszka" jak mi ryby wybiera sprzed nosa ale jak on to robi to niemam pojecia jedyne co wiem to to że łowi na ciężko ze środka rzeki i bez ryby niewraca a ja łowie na spławik i kicha  czasami raz w tygodniu "akcja żniwa"i po rybach.Jak ja przychodzę na ryby poczciwy pan ma już przeważnie 3  większe ryby w kieszeni i czeka za mną aby je na moich oczach wypuścić i znowu łza kroi się w oku.. (2012/06/28 20:36)

owczarki

Warta<KOŁO>szkoda chodzić na ryby sporadycznie 1 branie lub wogóle woda zielona gęsta, rano jeszcze jako-tako 1jaź i 1 płotka  a popołudniu woda całkiem zmętniała i zieleń widać w głebi (2012/06/30 22:57)

Tomekoo

u mnie tylko jeden leszcz tak +/- 4kg ale nie miałem okazji przysiedzieć podzielę się z Wami co tam w wodzie piszczy jak będę miał urlop ;)bo tak to nie karmię bez sensu:) (2012/07/01 12:18)

owczarki

u nas ani jednego leszcza a szkoda (2012/07/01 16:26)

owczarki

i jak zaczeły brać ryby czy jeszcze czekać? (2012/07/03 19:47)

owczarki

i jak zaczeły brać ryby czy jeszcze czekać? (2012/07/03 19:47)

owczarki

pogłoski chodzą że na jeziorze Brdowskim małe leszcze biorą był ktoś może tam (2012/07/03 19:48)

Monty

Śmiało idź, wczoraj wędkarzów jak mrówków - Warta w połowie pomiędzy Nowym Miastem a Śremem. Ja co prawda zadowoliłem się małym leszczem, ale też i krótko byłem. Za to sąsiad przyszedł, usiadł i po chwili miał suma (niedowymiar co prawda, ale fajny ;o)). Dziś powtórka. (2012/07/04 14:41)

owczarki

wczoraj byłem pierwszy raz na zapolować na suma ,gdyby nie burza która mnie  przegoniła ok22.to niewiadomo jak by sie to skończyło ale mój pierwszy sum padł i to w dodatku 2szt szkoda że tylko małe i wymiarowe tak ok 3kg/szt. i niestety popłyneły dalej  (2012/07/08 10:04)

Trevor

On ma 3 kg ?  (2012/07/08 20:21)

owczarki

właśnie wróciłem z ryb ,a oto dzisiejszy mikrus 40cm niepełnoletni jeszcze tak więc dalej krąży w rzece (2012/07/09 23:37)

owczarki

dzisiaj z rana coś ciekawego mi wzieło niestety po po kilku minutach walki  żyłka tylko strzeliła i po rybaczce wszystki ryby mi popłoszyło (2012/07/14 21:39)

Zibi60

Witam:) Mam takie nietypowe pytanie wędkuje amatorsko w mojej miejscowości jest zbiornik ppoż i "moi" sąsiedzi wpadli na genialny pomysł i załozyli sobie koło wędkarskie ( bez żadnej rejestracji) tak na słowo. Zbierają jakieś pieniadze i niby zarybiają ten staw, dodam również, ze większość zebranych pieniedzy wydają na swoje "potrzeby". Ja się do tego koła nie zapisałem i zaczeli mnie ścigać, że raz w czas pójdę i sobie połowię. Czy mogli ustalić sami składkę? Powiedzieli mi, że muszę uiścić pieniądze żeby sobie łowić tylko ja pytam za co mam płacić. Czy wogle te kółko jest założone w granicach prawa (oni sami nie potrafią odpowiedzieć na te pytanie) Dziekuje za odpowiedz;)

To "kółko" nie jest założone zgodnie z prawem. Uczestniczyłem w zalegalizowaniu podobnego przypadku. Zwołałem zebranie zainteresowanych: okoliczni wędkarze, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej, wójt... Po przedstawieniu celów przez zainteresowanych, doradziłem aby założyli Sekcję przy kole do którego należy większość wędkarzy z okolicy. Tak tez zrobili i Sekcja istnieje już ok. 10 lat. Na zagospodarowanym stawiku p.poż wędkują tylko jej członkowie, którzy dbają o teren przy zbiorniku jak i o rybostan. Stworzyli własny regulamin - dużo ostrzejszy niż RAPR - a przewodniczący Sekcji wszedł "z automatu" do zarządu koła.
Mogę podać więcej szczegółów na priv. (2012/07/15 06:49)

owczarki

i jak tam rybaczka idzie u was ? (2012/07/17 18:38)