Tajemnice "starych" wędkarzy

/ 194 odpowiedzi / 15 zdjęć
owczarki

CześćZrób sobie dip z czosnku i z miodu :-))))Druga kombinacja o której słyszałem to scopex-czosnek :-)JK

używałem juz wcześniej własnej kombinacji czosnku tylko z innymi smakami i powiem że rewelacja tylko niespisuje sie on według mnie w duże upały.co do miodu to jeszcze tego specyfiku nie używałem chociaż łowie już kilkanaście lat po prostu przywiązałem się do tzw zanety bananowej teraz zaczynam różne kombinacje zanęt na rzece i wczesnym majem podbijam dopiero jeziora .

moje pytanie brzmi ile miodu dawać na 1kg zanęty i w jaki sposób go rozprowadzic w zanęcie żeby w jednym miejscu nie był za słodki....ktoś jak umie dobrze gotowac to na pewno ta zdolność osiągnoł niestety nie ja (2012/03/18 09:46)

owczarki

to tak jak w kawałach:w restauracji klientowi zachciało się siku a ma kawę na stoliku i nie wie co zrobic więc zostawił kartkę przy kawie<naplułem>...gdy wrucił z ubikacji ujrzał na tej kartce podpis <ja też> (2012/03/18 09:51)

owczarki

moja propozycja aby zostawiać wbita kartke na patyku {miejsce dla vip-a} zarezerwowane bo faktem jest to że 60%wędkarzy siada na nasze miejsce nieumyślnie a dostaje od nas takie tęgi że gdybyśmy to my byli na miejscu tych 60% od razu wyciągamy to moje dodatkowe narzedzie wedkarskie zwane toporek.

już nie raz człowiek niewinne musiał się z kimś kłócić....a kiedyś wędkarzy wyróżniał spokój   (2012/03/18 09:58)

RUSEK87

Jaki to był potwur niech pan sie pochwli wszystkim:)
(2012/03/18 10:46)

owczarki

Heheheh.Także miałem podobną sytuację gdy neciłem kilka dni a koleś po prostu na chama się wpi...  wiedząc że to jakby moje miejsce.Gdy poprosiłem go aby opuścił to miejsce przy wyśmiał mnie.Więc się wku... i wrzuciłem mu dwa mydełka ( dove) do  wody. Ryb chyba przez miesiąc nikt w tym miejscu nie widział.Tak więc morał taki nie wpierd... się na gotowe buraku.

?

Bez komentarza.

DOBRE (2012/03/18 14:31)

JKarp

CześćZrób sobie dip z czosnku i z miodu :-))))Druga kombinacja o której słyszałem to scopex-czosnek :-)JK

używałem juz wcześniej własnej kombinacji czosnku tylko z innymi smakami i powiem że rewelacja tylko niespisuje sie on według mnie w duże upały.co do miodu to jeszcze tego specyfiku nie używałem chociaż łowie już kilkanaście lat po prostu przywiązałem się do tzw zanety bananowej teraz zaczynam różne kombinacje zanęt na rzece i wczesnym majem podbijam dopiero jeziora .

moje pytanie brzmi ile miodu dawać na 1kg zanęty i w jaki sposób go rozprowadzic w zanęcie żeby w jednym miejscu nie był za słodki....ktoś jak umie dobrze gotowac to na pewno ta zdolność osiągnoł niestety nie ja

CześćZ tym czosnkiem jak jest ciepło to prawda ;-)Ja Ci podpowiem jak z tym miodem.Miód najpierw rozpuść w wodzie. Około dwie trzy łyżki na pół litra wody. Po prostu do wody miód i mieszaj aż się rozpuści.JK (2012/03/18 20:30)

kawiorek

Miód najpierw rozpuść w wodzie. Około dwie trzy łyżki na pół litra wody. Po prostu do wody miód i mieszaj aż się rozpuści.

W cieplej wodzie nie wrzacej ani goracej traci na wlasciwosciach !!! (2012/03/18 20:57)

owczarki

dzieki za konkrety w sprawie miodu.. (2012/03/19 18:10)

owczarki

a co uzywacie jako kleju do zanet<domowym sposobem> (2012/03/20 16:58)

JKarp

CześćPogniecione chrupki kukurydziane.JK (2012/03/20 17:49)

owczarki

CześćPogniecione chrupki kukurydziane.JK

stosowałem to oraz inne platki chodzi mi oto że mimo tego kula za szybko sie rozchodzi co jedynie glina troche trzyma albo mleko w proszku lub kaszki roznego rodzaju czy coś po za tym zda egzamin<acha dodam jeszcze że w kulach są robaczki które rozwalaja te kule od środka ----żywe wiem ze mógłbym pokroic robaczki i spokój ale nie o to mi chodzi>   pozdrawiam (2012/03/21 16:02)

owczarki

na you tube mają ciekawe filmy dotyczace zanet i nie tylko (2012/03/21 16:27)

kawiorek

Piszesz mleko w proszku jako klej no mleko uzywalem tylko do smuzenia ale klej zalezy do jakiej zanety rzeka rozumiem glina kleji i opada b. szybko co jest wskazane w nurcie jezioro glina gleboka woda owszem ale wiosenne (jezeli Ci o takie chodzilo) lowy to ja uzywam mąkę ziemniaczana lub ziemniak gotowany (nie obtluszczony)czyli z obiadu lub gotowany specjalnie w mundurkach (zapach skórki)ma swoje walory chrupki kukurydziane jak najbardziej tez kleja i maja swój zapach bo juz maka kuku lub kaszka nie kleja jak bysmy oczekiwali.
Jeszcze rozmoczony suchy chleb, swiezy ma kwasny posmak co nie zawsze na nasza rybe ma dobry wplyw juz tzw bulka tarta nie kleji zbytnio i tez nie robi zawiesiny jak ziemniak i chleb
bardziej doswiadczeni wedkarze nie lapiacy na nowosci na rynku dobrze to znaja i wiedza co z czym mieszac w dobrym tego slowa znaczeniu.
Ale jak lowisz na lowisku gdzie presja (jak to naukowo brzmi)wedkarska jest duza to zapomnij o klejach tych co wymienilem komersja tylko i wylacznie bo zostajesz w tyle,ale taka jest prawda,
wybieraj duze jeziora na odludziu lub rzeki tez z dala od dróg dojazdowych (2012/03/21 18:27)

owczarki

byłbym skłamał gdybym nie polecił 
(2012/03/21 21:30)

owczarki

byłbym skłamał gdybym nie polecił  www.kolocarp.wedkuje.pl   z uchyleniem czapki dla tego pana (2012/03/21 21:32)

owczarki

Piszesz mleko w proszku jako klej no mleko uzywalem tylko do smuzenia ale klej zalezy do jakiej zanety rzeka rozumiem glina kleji i opada b. szybko co jest wskazane w nurcie jezioro glina gleboka woda owszem ale wiosenne (jezeli Ci o takie chodzilo) lowy to ja uzywam mąkę ziemniaczana lub ziemniak gotowany (nie obtluszczony)czyli z obiadu lub gotowany specjalnie w mundurkach (zapach skórki)ma swoje walory chrupki kukurydziane jak najbardziej tez kleja i maja swój zapach bo juz maka kuku lub kaszka nie kleja jak bysmy oczekiwali.
Jeszcze rozmoczony suchy chleb, swiezy ma kwasny posmak co nie zawsze na nasza rybe ma dobry wplyw juz tzw bulka tarta nie kleji zbytnio i tez nie robi zawiesiny jak ziemniak i chleb
bardziej doswiadczeni wedkarze nie lapiacy na nowosci na rynku dobrze to znaja i wiedza co z czym mieszac w dobrym tego slowa znaczeniu.
Ale jak lowisz na lowisku gdzie presja (jak to naukowo brzmi)wedkarska jest duza to zapomnij o klejach tych co wymienilem komersja tylko i wylacznie bo zostajesz w tyle,ale taka jest prawda,
wybieraj duze jeziora na odludziu lub rzeki tez z dala od dróg dojazdowych

dzieki za rady (2012/03/21 21:42)

owczarki

mimo dobrej zanety jak na razie fiasko na Warcie ...trzeba poczekac kilka dni aż się woda troche ociepli . max 2 rybki na dzień i to w dodatku małe (2012/03/24 13:27)

owczarki

i jak ktos ma juz czym sie pochwalic  biora rybki bo u nas na razie kiepsko idzie wedkowanie (2012/03/30 21:15)

szczepcio

a co uzywacie jako kleju do zanet

Ja używam kaszy manny rozgotowanej nieco rzadkiej i dodanej do zanęty suchej oczywiście własnej roboty. (2012/03/30 22:37)

owczarki

a co uzywacie jako kleju do zanet

Ja używam kaszy manny rozgotowanej nieco rzadkiej i dodanej do zanęty suchej oczywiście własnej roboty.
\
też dobre ja używałem kaszki smakowej dla dzieci np bananowo-morelowej. lub mleka w proszku obecnie kombinuje nad zmniejszeniem kosztów zanęty ...wiem że w sklepie 3kg kosztuje 11zł ale zawsze byłem pewien swojej roboty -zawsze  było czym się pochwalić
(2012/04/01 14:42)

owczarki

kolega przypomniał mi omojej firmie której szukałem DAM  http://www.askari.pl/  tutaj maja jeszcze niektóre egzemplarze osprzętowania tej firmy oraz tych innych lepszych firm<dzieki za link kolego> (2012/04/03 21:19)

owczarki

w praktyce- różnice między czosnkiem granulowanym a czosnkiem świeżym wyciskanym,jakie są wasze spostrzeżenia?    (2012/04/04 22:30)

owczarki

sposób działania jest według mnie inny mimo ze to ten sam czosnek <najbardziej popularny a zarazem skuteczny sposób na leszcza> (2012/04/04 22:32)

misiekk35

Owczarki

Masz rację. Urlop spędzam nad warmińskim jeziorem i uwierzcie mi o ładną płotkę niełatwo. Miałem oczywiście swoją bankową miejscówkę na pokaźne płocie. Najlepsze z całej połowy olbrzymiego jeziora. Zaglądałem tam z wędką okazjonalnie, by czasami tej prawdziwej gruntowej połapać. Użalał mi się stary doświadczony wędkarz sąsiad z kempingu, że od wielu lat w jego miejscówkach ryby już nie ma. Rzeczywiście, choć codziennie o świcie dawno łodzią już na łowisku był łodzią. Jego sukcesem było złapanie 10 -13 płotek 20cm. Często łowił z córką. Aż zrobiło mi się go żal. To chyba dodatkowo przez te parę dodatkowych  "Żywców" w puszce. Wskazałem  chłopinie w którym dokładnie miejscu ma łapać. Popłynał z córką jeszcze tego samego dnia. Wieczorem pokazali mi efekty, dwie reklamówki pokaźnych płoci. Byli tak szczęśliwi. I ja byłem zadowolony, bo znałem chłopinę od lat. I od teraz zaczął on pływać na rybki w to jedne "moje" miejsce. Następnego roku, gdy spotkał mnie "Na jego już łowisku" oskarżył mnie bezczelnie, że go podpatrzyłem, gdzie łowi i że jestem bezczelny zajmując "jego miescówkę". Najgorsze było jednak dla mnie odkrycie, że jest on "mięsiarzem". Bierze każdą rybę i w słoiki w ocet lub suszy.

Nie ma już - przez moją głupotę - dużej płoci w tym jeziorze.

Łowię 4 kg leszcze ale migam sie teraz jak mogę

(2012/04/04 23:39)

owczarki

tak to juz jest z ludzmi nie zjedzą wszystkiego ale musza zabrac całą zdobycz żeby sie sąsiadowi pochwalić....a pożniej skutkuje to tym ze ktos wygryza nas z naszego miejsca (2012/04/05 17:41)