Zaloguj się do konta

Tajemnica korespondencji na portalu

utworzono: 2015/07/07 21:45


Wszyscy jesteśmy użytkownikami tego portalu internetowego i wspólnie go tworzymy dzieląc się naszą wiedzą wędkarską. Bardzo często jednak piszemy do siebie prywatne wiadomości potocznie zwane „p.w”, których treści są bardzo różne, przekazujemy sobie ważne informacje, wyjaśniamy dużo spraw aby nie zaśmiecać treści poszczególnych postów na portalu, ujawniamy sobie tajemnice bardzo często dotyczące życia prywatnego, często też piszemy do swoich adwersarzy aby sobie pewne sprawy wytłumaczyć niekoniecznie na forum publicznym. Obdarzamy pewną dozą zaufania adresata do, którego piszemy chcąc aby wspólna korespondencja  pozostała pomiędzy nadawcą i adresatem. Uważamy, że korespondencja jest bezpieczna i z samej nazwy stanowi pewnego rodzaju tajemnicę pomiędzy dwoma osobami. Zdarzają się jednak przypadki, że adresat jest nieodpowiedzialny i udostępnia nasze wiadomości prywatne na forum, tak aby inni mogli się z nimi zapoznać. Co o tym myślicie, czy takie działanie jest zgodne z normami społecznymi?. Moim zdaniem prywatna korespondencja jest tajemnicą, którą powinniśmy zachować tylko dla siebie, a osoby ją udostępniające są delikatnie mówiąc lekkomyślne.

[2015-07-07 21:45]

Piotr 100574

:) [2015-07-07 21:59]

ryukon1975

I myśl ta wspaniała wyszła z "głowy" osoby której kilka lat wstecz napisałem kilka zdań na priv a następnego dnia komentowali to wszyscy od Tatr po Bałtyk. Pamięć dobra jednak krótka. :)

Jednak dzięki za naukę więcej tego błędu nie popełniłem i nie popełnię.

[2015-07-07 22:12]

ZwyklyMichal

Tajemnica korespondencji przestaje obowiązywać kiedy jeden z piszących zachowuje sie w sposób chamski i kieruje groźby. Trzeba piętnować takich ludzi żeby inni wiedzieli. Liczą się tylko fakty, żadne domysły. W przypadku korespondencji jest wszystko widoczne czarno na białym. [2015-07-07 23:40]

Piotr 100574

O tym portalu to pomału mozna książkę napisać [2015-07-08 09:01]

I myśl ta wspaniała wyszła z "głowy" osoby której kilka lat wstecz napisałem kilka zdań na priv a następnego dnia komentowali to wszyscy od Tatr po Bałtyk. Pamięć dobra jednak krótka. :)

Jednak dzięki za naukę więcej tego błędu nie popełniłem i nie popełnię.


masz na to jakieś dowody, czy to tylko pomówienia?, czekam na odpowiedź? [2015-07-08 13:38]

ryukon1975

Czekaj. Wtedy też oczekiwałem wymiany zdań z poważnym człowiekiem i jakoś się nie doczekałem. Teraz Twoja kolej, bierz zabawki i do piaskownicy czekaj tam aż dorośniesz. [2015-07-08 14:29]

Artur z Ketrzyna

Tajemnica korespondencji przestaje obowiązywać kiedy jeden z piszących zachowuje sie w sposób chamski i kieruje groźby. Trzeba piętnować takich ludzi żeby inni wiedzieli. Liczą się tylko fakty, żadne domysły. W przypadku korespondencji jest wszystko widoczne czarno na białym.

Kiedy kieruje groźby zgłaszamy odpowiednim organom.
Prawda Coca cola?
Teraz udaje głupa że nie zna się na wędkarstwie i nigdy tu się nie logował.

a co prywatności takich korespondencji zwłaszcza z osobą która w nicku jak i na końce nie ma swoich prawdziwych danych, można tylko pomarzyć.
[2015-07-08 16:15]

Czekaj. Wtedy też oczekiwałem wymiany zdań z poważnym człowiekiem i jakoś się nie doczekałem. Teraz Twoja kolej, bierz zabawki i do piaskownicy czekaj tam aż dorośniesz.



Kolego Kloc - nie mylić z ....   może nie zuważyłeś ale jesteśmy w tym samym wieku więc może wyjdź z piaskownicy i przestań tu pisać głupoty. Może napiszesz o układzie panującym na tym portalu? odkryjesz rąbka tajemnicy? [2015-07-08 17:23]

ryukon1975

Jesteś wielkim "stróżem prawości odkrywaj co nieodkryte, zdobywaj co nie istnieje. :)

Układy :))), baran - nie przepraszam wszystkie barany obraziłem was tym porównaniem. :)

[2015-07-08 17:37]

nie ładnie tak oficjalnie ludzi obrażać na portalu panie klocu [2015-07-08 17:45]

ryukon1975

Sam się obrażasz swoja bezmyślnością, nie jestem pierwszą osobą którą tu wypytujesz o jakieś układy. Nawet gdyby jakieś istniały to nikt by Ciebie w nich nie chciał. Układa się z ludźmi myślącymi a nie z takimi jak ty dzieciakami co tylko potrafią szukać dziury w całym.

[2015-07-08 17:54]

Piotr 100574

dziwię się ludziom zakładającym takie tematy:)zakładając taki temat na takim portalu trzeba mieć Saharę w głowie [2015-07-08 18:14]

Artur z Ketrzyna

Sam się obrażasz swoja bezmyślnością, nie jestem pierwszą osobą którą tu wypytujesz o jakieś układy. Nawet gdyby jakieś istniały to nikt by Ciebie w nich nie chciał. Układa się z ludźmi myślącymi a nie z takimi jak ty dzieciakami co tylko potrafią szukać dziury w całym.


Nie do końca się zgodzę.
Układasz się z fumflami co mają podobny cel czy też podobnie rozumują...
[2015-07-08 18:37]

ryukon1975

Myślałem do tej pory że w najprostszy sposób dzielę się swoimi poglądami z ludźmi którzy jak ja interesują się wędkarstwem.  Czasem coś podpowiem, czasem sam skorzystam z rady by nie stać w miejscu z swoim wędkarstwem. Prosty człowiek ze mnie i nie szukam tu na portalu żadnych "układów". [2015-07-08 18:53]


Wszyscy jesteśmy użytkownikami tego portalu internetowego i wspólnie go tworzymy dzieląc się naszą wiedzą wędkarską. Bardzo często jednak piszemy do siebie prywatne wiadomości potocznie zwane „p.w”, których treści są bardzo różne, przekazujemy sobie ważne informacje, wyjaśniamy dużo spraw aby nie zaśmiecać treści poszczególnych postów na portalu, ujawniamy sobie tajemnice bardzo często dotyczące życia prywatnego, często też piszemy do swoich adwersarzy aby sobie pewne sprawy wytłumaczyć niekoniecznie na forum publicznym. Obdarzamy pewną dozą zaufania adresata do, którego piszemy chcąc aby wspólna korespondencja  pozostała pomiędzy nadawcą i adresatem. Uważamy, że korespondencja jest bezpieczna i z samej nazwy stanowi pewnego rodzaju tajemnicę pomiędzy dwoma osobami. Zdarzają się jednak przypadki, że adresat jest nieodpowiedzialny i udostępnia nasze wiadomości prywatne na forum, tak aby inni mogli się z nimi zapoznać. Co o tym myślicie, czy takie działanie jest zgodne z normami społecznymi?. Moim zdaniem prywatna korespondencja jest tajemnicą, którą powinniśmy zachować tylko dla siebie, a osoby ją udostępniające są delikatnie mówiąc lekkomyślne.


Co do samej zasady zaufania wobec adresata PW na portalach internetowych zgodzę się. Lecz gdy jedna osoba rozpoczyna konwersację od niemiłego stwierdzenia, mającego w domyśle "pogrozić palcem" tylko za zwrócenie uwagi w artykule iż dana sytuacja mogła być niebezpieczna, takie zachowanie należy z całą siłą tępić. A najlepiej poprzez ujawnienie tej wiadomości. Poza tym artykuły można tu na wedkuje.pl do woli oceniać i komentować, o ile nie naruszają regulaminu Forum oraz prawa polskiego.

Z punktu widzenie prawa też nie jest to złamanie tajemnicy korespondencji. Dla przykładu sytuacja która została wyjaśniona przez prawnika na przykładzie ujawnienia prywatnej korespondencji przez niezadowolonego klienta:

http://www.eporady24.pl/tajemnica_korespondencji,pytania,4,53,7843.html

[2015-07-08 19:51]

Piotr 100574

[2015-07-08 21:37]

Iras1975





Wypisz, wymaluj.. ;) [2015-07-08 22:49]

pstrag222





Wypisz, wymaluj.. ;)

zgadza sie
[2015-07-09 11:26]