Tabele ryb medalowych dla juniorów

/ 18 odpowiedzi
Witam

Czy dla juniorów i seniorów są takie same normy medalowy ryb? Czytałem wpis, w którym kolega patryklin1998 twierdził, że jego karaś 2kg jest na srebrny medal, ale w komentarzu ktoś poprawił go, że będzie to złoty medal bo jest juniorem. Stąd moje pytanie.

pozdrawiam
matip52
lukaszlbn1995

tabela jest taka sama, a po prostu karaś 2kg jest już na złoty medal dlatego go poprawił. Conaj mniej ja nigdy nie spotkałem się z taką tabelą. (2013/05/07 15:36)

u?ytkownik26223

o ile się orientuje to nie ma rozróżnienia na juniorów i seniorów w normach medalowych ryb. (2013/05/07 15:37)

Iras1975

http://www.wedkarskiswiat.pl/138-konkursy/213-wykaz-norm-medalowych-qrekordowa-rybaq (2013/05/07 15:43)

Iras1975

Ale gapa ze mnie. :) (2013/05/07 15:51)

luki79

Tak przeglądam teraz tą tabele rekordów Polski wklejoną przez Jarka i fajnie by było jakby tabelkę
-okoń- odświeżył by nam kolega Iras1975 jakimś nowym rekordzikiem. haha.
Pozdrawiam. (2013/05/07 16:43)

PatrykLin1997

mi chodzilo o WŚ ale w dlugosci tam jest i sie zalapalem na zloto bo jestem juniorem a juniorzy karasia maja od 45 a seniorzy od 50na zloto ;) (2013/05/07 23:01)

kamil11269

o ile się orientuje to nie ma rozróżnienia na juniorów i seniorów w normach medalowych ryb.

Dokładnie tak :) (2013/05/08 20:01)

karateka994

Niee dla juniorów jest inna tabela niż dla seniorów, na 100%. (2013/05/08 21:07)

u?ytkownik26223

Karateka Oficialne medale za rekordy polski przyznaje pzw wyłącznie pod warunkiem zgłoszenia do Wiadomości Wędkarskich.liczone są wagowo.Tabela norm Wędkarskiego świata jest w centymetrach i jest to KONKURS tej gazety. (2013/05/08 21:22)

Boolek

Czyli co jak bym na zawodach złowił np rybę nie wiem powiedzmy leszcz 60cm i dostał bym z miejsca srebrny medal czy jaki ... ? (2013/05/08 21:29)

u?ytkownik26223

Czyli co jak bym na zawodach złowił np rybę nie wiem powiedzmy leszcz 60cm i dostał bym z miejsca srebrny medal czy jaki ... ?

nie dostał byś "z miejsca" żadnego medalu.Wygrał byś być może zawody albo dostał nagrode rzeczową za złowienie dużej ryby.Aby dostać medal (nigdy nie dostałem więc nie wiem jak on wygląda) musisz wysłać zgłoszenie wraz ze zdjęciem zdobyczy na adres gazety. (2013/05/08 21:42)

u?ytkownik26223

ZASADY ZGŁASZANIA MEDALOWYCH RYB 

1. Tylko w „Wiadomościach Wędkarskich” w rubryce „Rekordy na plan” rejestrowane są oficjalne rekordy Polski.

2. Zgłoszenie jest ważne jedynie na publikowanej w „WW” karcie zgłoszenia (dopuszczone jest ksero lub scan) - formularz dostępny jest również na naszej stronie internetowej - PDF . Wypełnienie wszystkich rubryk karty zgłoszenia jest obowiązkowe. 
a) Należy podać nazwę własną łowiska, a nie tylko jego rodzaj: rzeka, jezioro czy staw. 
b) Konieczne jest podanie danych świadka ważenia i mierzenia ryby. Prosimy łowców okazów o podawanie na zgłoszeniach swoich numerów telefonicznych (do wiadomości redakcji).

3. Do zgłoszenia musi być dołączone zdjęcie ryby trzymanej przez jej łowcę. Na zdjęciu nie mogą się znajdować osoby postronne, zaś rybę należy trzymać przy tułowiu. Do zgłoszeń kwalifikujących się na rekord Polski wymagane jest również zdjęcie ryby na tle miarki (w przypadku bardzo dużych lub długich okazów także zdjęcia pokazujące rybę od głowy i ogona). Okaz musi być widoczny w całości, a miarka rozciągnięta obok ryby na równym podłożu.

4. Zgłoszenia należy przesyłać do redakcji jednak nie później niż 3 miesiące po złowieniu ryby (nie dotyczy rekordów Polski – patrz pkt 6). Zgłoszenie wysłać można poprzez:
a) Pocztę Polską korzystając z karty zgłoszenia wraz ze zdjęciami. Materiał fotograficzny może być zarówno w formie tradycyjnej jak i cyfrowej dostarczonej na płycie CD.
b) Pocztę mailową, gdzie zeskanowaną, wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia wraz ze zdjęciami w formie cyfrowej można przesłać jako załaczniki do e-mail na adres redakcja@ww.media.pl. W tytule wiadomości mailowej należy umieścić frazę  "Rekordy na plan" - oraz imię i nazwisko

5. Mile są widziane szersze opisy połowu, a także użytego sprzętu (nie jest to jednak konieczne).

6. W przypadku złowienia ryby większej od aktualnego rekordu kraju, fakt ten musi być natychmiast zgłoszony redakcji (telefonicznie, nr (022) 620-69-03 lub 620-50-84), najpóźniej w ciągu 48 godzin (w przypadku połowu w okresie dni wolnych od pracy, pierwszego dnia po okresie wolnym). 
a) W załączeniu zgłoszenia rekordu krajowego musi się znaleźć informacja o miejscu ważenia ryby oraz podany rodzaj wagi. 
b) Jeżeli wędkarz zdecyduje się na wypuszczenie ryby zaraz po jej złowieniu, konieczne jest fotograficzne udokumentowanie połowu, serią nie budzących wątpliwości zdjęć zrobionych w różnych ujęciach (niezależnie od natychmiastowego poinformowania redakcji).

7. Połów medalowych ryb musi być dokonany w wodach Polski (w wodach śródlądowych lub w Bałtyku, w naszej morskiej strefie ekonomicznej). Medalowe ryby mogą również zgłaszać wędkujący w Polsce cudzoziemcy.

8. Medalowe ryby złowione w danym roku można zgłaszać do końca lutego następnego roku.

9. Każdy może zgłosić dowolną liczbę złowionych okazów, jednak medale zostaną przyznane tylko za największą sztukę danego gatunku.

10. W przypadku braku w zgłoszeniu którejkolwiek z wymaganych przez regulamin informacji, połów medalowej ryby nie będzie uznany.

11. Fakt publikacji zgłoszenia w rubryce „Rekordy na plan” jest równoznaczny z uznaniem połowu i przyznaniem medalu. Medal zostanie przesłany łowcy po oficjalnym opublikowaniu w „WW” przyznanych medali. 

(2013/05/08 21:45)

Boolek

nie chce mi się tego czytać ;p ale dzięki z pierwszej twojej odpowiedzi się dowiedziałem (2013/05/08 22:06)

dunster35

Juniorzy mają niższe normy medalowe . (2013/06/12 21:17)

PatrykLin1997

przperaszam bardzo widze ze mowa tu o mojej skromnej osobie karas mial 1.98kg i w WW byl na srebro ale w Wedkarskim świecie byl na zloto poniewaz tam jest od dlugosci w cm i juniorzy maja troche skromniejsze wymiary na medal ostatnio zlowilem wegorza 85cm ktory dla mnie byl na braz poniewaz juniorzy maja braz od 80cm a seniorzy od 90cm tyle w temacie i jesli juz uzywasz mojego nicku to rob to porzadnie a nie mnie odmladzasz o rok  (2013/06/21 00:00)