Zaloguj się do konta

Tabela składek na 2012 Okręg Kalisz

utworzono: 2011/11/30 21:23
mienta

Z roku na rok coraz więcej niech to drzwi ścisną aż łeb odpadnie [2011-12-01 16:08]

withanight88

Dla mnie najgorsze w tym wszystkm jest to, że niema porozumienia z Poznaniem... Jeżeli nie doplace to będę mógł w wannie łowić.
Ale jest jeszcze troche czasu może uda sie to porozumienie podpisać. [2011-12-01 16:39]

lukaszszwagier

k***a, od dzieciaka jeżdżę na wody należące pod Poznań....Sroczewo, Dębno, Czeszewo, Nowe Miasto...banda baranów. Niech się lepiej dogadają, bo zastanowię się nad sensem opłacania karty...w tym roku na wiele wypadów byłem kontrolowany tylko 3 razy...ryzyk fizyk. zacznę łowić gdzie chcę i kiedy chcę. Absurd...do warty mam 16 km i nie będę mógł tam łowić?! jaja!
[2011-12-01 18:40]

withanight88

k***a, od dzieciaka jeżdżę na wody należące pod Poznań....Sroczewo, Dębno, Czeszewo, Nowe Miasto...banda baranów. Niech się lepiej dogadają, bo zastanowię się nad sensem opłacania karty...w tym roku na wiele wypadów byłem kontrolowany tylko 3 razy...ryzyk fizyk. zacznę łowić gdzie chcę i kiedy chcę. Absurd...do warty mam 16 km i nie będę mógł tam łowić?! jaja!

W pełni Cię rozumiem , bo tak naprawdę my teraz nie mamy gdzie jechać na ryby , na Roszków ? Kotlin, Kowalew - Ty akurat znasz te wody, ja niestety nie. Na szałe , na Piaski ? - za daleko żeby co tydzień tam jeździć.

Są dwa wyjścia - zapłacić te 55 zł lub przenieś się do O. Poznań.Jeżeli bym się przeniósł to szkoda mi roszkowa - bo lubie tam na lodzie za okoniem pochodzić. [2011-12-01 20:08]

z@mela

Brak porozumienia z Poznaniem i Koninem czyli prawie cała warta odejdzie jedynie kawalek od ujscia Prosny  do pewnych glowek  w okolicy Pogorzelicy  nie pamietam  dokladnie który to kilometr . 

Po co nam porozumienie z Słupskiem     czy Zamością  a nie mamy okręgów ościennych  w sumie   najlepsze wody to własnie okręg koniński i poznański  bo tam płynie warta  a reszta  naszych okolicznych  bajor  to nieporozumienie   mam na mysli  presję  wedkarską i   zarybienia opierające sie na habasach i innych chinolach :(
[2011-12-01 20:15]

89krzysztof

Ile płaciliście w tym roku składki ? Tzn chodzi mi o całkowity koszt.  [2011-12-01 20:25]

z@mela

kolo Pleszew   

Składka  członkowska -62zł
 Składka  Okręgowa    - 96zł

RAZEM  =   158zł
[2011-12-01 20:33]

withanight88

Ile płaciliście w tym roku składki ? Tzn chodzi mi o całkowity koszt. 

Nie wiele bo ok 200 zł. [2011-12-01 20:34]

89krzysztof

Pozazdrościć...  [2011-12-01 20:35]

withanight88

Pozazdrościć... 

Owszem jest czego, jednak chodzi o fakt , że zabieraja nam dostęp do wody, na moje miejscówki na rzece nie będę mogł jechać , na przylegające starorzecza również. 
Niby mało 200 zł , jednak 200 zł (w moim przypadku) za 2 czy 3 zbiorniki ?   [2011-12-01 20:39]

89krzysztof

To pozazdrościć było do postu powyżej. Do tych 158zł. U mnie było coś 220zł, a ryb jak nie było tak nie ma. W przyszłym roku będę płacił 110 dodatkowe na jezioro goczałkowickie, bo to chyba ostatnie miejsce gdzie można złowić rybę. Na pozostałych wodach ryb już praktycznie nie ma.  [2011-12-01 20:41]

z@mela

158zł   ale w tym   wody oddalone o 500km    zamość   chełm  elbląg  :|  po co mi  to ???
 Bez Konina  czyli najbliższa mi miejscowka nad Warta  ( Pyzdry)   i w górę .   Teraz odejdzie Poznań czyli    Solec , Nowe Miasto itp  :/  .  Naszej wody nie  licze bo do Gołuchowa nie ma dojazdu , Kowalew to bagno     Kotlin  hmm tam ze  spinem jest  ciezko   a nawet bardzo ciężko ,  roszki  tam  nawet jak nie wieje  to wieje i spora presja      , Prosna - no coments  hhahahaha  i tak wszędzie   trzeba dojechać  a wyniki jakie są to kazdy wie   .  Jedynym ratunkiem jest wędkowanie z pływadełka   wtedy moze wyniki beda na plus nawet na tych naszych  bagnach.

Do opłaty jaka czeka nas w roku 2012   nalezy doliczyc zezwolenie na Poznan  55zł    i na Konin pewnie cos kolo 60zł  i  składka   164zł  +  115 = 280zł  a z rybkami bedzie  pewnie jeszcze   gorzej niz w 2011
[2011-12-01 20:46]

Woa-VooDoo

Dla mnie najgorsze w tym wszystkm jest to, że niema porozumienia z Poznaniem... Jeżeli nie doplace to będę mógł w wannie łowić.
Ale jest jeszcze troche czasu może uda sie to porozumienie podpisać.

Zawsze możesz wziaśc kartoteke i przepisać się do okręgu Poznań [2011-12-01 21:55]

Romuald55

Za rok 2012 składka członkowska została podniesiona o 2 zł.Z 62 do 64 zł. [2011-12-01 22:28]

lukaszszwagier

Z roku na rok coraz gorzej...jestem w moim kole od 1994 roku z roczną przerwą na wojsko, ! miałem 10 lat gdy zdawałem tam egzamin na kartę...mam się teraz przenosić na Poznań? Przez bandę biurokratów? Te świnie zza biurka decydują gdzie jam mogę wędkować,a gdzie nie...nie jestem wędkarzem od wczoraj,są wody do, których czuję sentyment i boli mnie to,że ktoś mi po tylu latach zabrania tam łowić. Mam swoją gliniankę, którą odkryłem w tym roku,ale mam tam łowić cały rok? W tym roku wydałem grubą kasę na taki wypasiony ponton, moje marzenie...i wygląda na to,że w promieniu 30km będę mógł z niego łowić tylko w Roszkowie, którego nie lubię za bardzo...składki coraz większe,wody i ryb ubywa...czarno to widzę... 
[2011-12-01 22:35]

withanight88

Ale jest jeszcze troche czasu może uda sie to porozumienie podpisać.

Zawsze możesz wziaśc kartoteke i przepisać się do okręgu Poznań

Gdzieś wyżej napisałem dlaczego nie chciał bym tego robić. [2011-12-02 12:22]

belle-isle

Jedyne wyjście z sytuacji to jeden Okręg Wielkopolski...................
[2011-12-05 18:01]

withanight88

Odświeżam, bo jest kolejny, banalny news :)

Koło PZW Kalisz Miasto

Pzw.org.pl » Okręg PZW w Kaliszu » Koło PZW Kalisz Miasto

Aktualności

Możliwe połowy na odcinku Warty w 2012r. ... :)

Aktualności |  2011-12-22 |  Publikujący: Koło PZW Kalisz Miasto Wydrukuj

Zarząd Koła PZW ,,Kalisz-Miasto" pragnie poinformować wędkarzy Okręgu Kaliskiego  iż mogą wędkować na odcinku Warty - od ujścia rzeki Prosny do przeprawy promowej w miejscowości Dębno. po obu stronach rzeki. Opłata za wędkowanie na tym odcinku rzeki wynosi 5 zł rocznie i wnoszona być może przy opłaceniu składki u skarbnika Koła PZW lub innej osoby przyjmującej wpłaty.

[2011-12-26 21:43]

lukaszszwagier

ile to jest km rzeki ? żadne pocieszenie :(
[2011-12-26 22:27]

sumik1974

To jest tylko po to żeby dodatkowo płacić bo wiedzą że okręg kaliski jest odcięty od wód konińskich i pozostało nam jeździć na wody poznańskie.Jest duża presja na wartę i trzeba było od tego też nas odciąć.Kilka lat temu nieliczni wędkarze opłacali karty w Sieradzu bo był dostęp do konina i jeżeli Kalisz nie potrafi się porozumieć z wodami najczęściej odwiedzanymi przez nasz okręg to trzeba szukać takiego okręgu gdzie jest okręg kaliski i albo poznań albo konin.
Jak zaczną się uszczuplać członkowie koła z Kalisz to może zaczną myśleć,bo w końcu o tych członków chodzi.
Ja osobiście nie łowie na tych wodach o których tak piszecie,bo szkoda mi czasu i paliwa żeby jechać tyle kilometrów i złapać to co w Kaliszu,ale w pełni was rozumiem.
Kiedyś była mowa o rzekach.Jakim prawem dzielą ją na regiony jak ryba na rzekach wędruje i zawsze znajdzie sobie jakąś trasę żeby wpłynąć np.do warty z Prosny.

[2011-12-26 23:04]

withanight88

ile to jest km rzeki ? żadne pocieszenie :(

W kilometrach +/-20(tak wyszło po obliczniu) , ale tak jak mówisz żadne pocieszenie i tak bedzie trzeba poznań opłacić. [2011-12-27 08:45]

lukaszszwagier

Zarząd Koła PZW ,,Kalisz-Miasto" pragnie poinformować wędkarzy Okręgu Kaliskiego  iż mogą wędkować na odcinku Warty - od ujścia rzeki Prosny do przeprawy promowej w miejscowości Dębno. po obu stronach rzeki. Opłata za wędkowanie na tym odcinku rzeki wynosi 5 zł rocznie i wnoszona być może przy opłaceniu składki u skarbnika Koła PZW lub innej osoby przyjmującej wpłaty.

a przylegające do rzeki starorzecza? np. Czeszewo?
[2011-12-27 17:50]

withanight88

a przylegające do rzeki starorzecza? np. Czeszewo?

Zadałem pytanie o starorzecza w Pogorzelicy - czekam za odpowiedzią , znając życie trzeba będzie dopłacić kolejne 5 złotych :P  [2011-12-27 18:13]

gral

Oj żeby tak u mnie w okręgu dopłaty na 5 zylach się kończyły to bym był "happy" [2011-12-27 22:25]

hek

Panowie, a ja z takiego obrotu sprawy bardzo się ciesze, a wiecie czemu bo jeszcze trochę i nasz dziadowski okręg kalisko-ostrowski przestanie istnieć. Każdy logicznie myślący wędkarz opłaci karty na okręgi poznański, koniński albo wrocławski, które mają potencjał wód i i przy rozsądnemu zarybianiu daja nadzieję na emocje z rybami.

A na roszkach, piaskach, szałym i gołuchowie pozostanie banda rencisto-emerytów zabierająca każdego 30 cm karpika....bo takimi rybami tylko w naszym okręgu zarybiają.....

[2011-12-29 18:42]