Zaloguj się do konta

Ta sama fabryka, te same kołowrotki, dwie różne fi

utworzono: 2012/01/27 13:06
LukaszMag

Witam!
Dziś z wolną chwilą przeglądałem stronę Lorpio.pl, a dokładniej sprzęt marki Trabucco. Moją uwagę przykuł kołowrotek Supercast XT9 RD. Od razu przyszło mi na myśl, że już gdzieś widziałem ten model. Po chwili upewniłem się, że miałem w 100% rację... a nawet w 200tu.
Proszę zwrócić uwagę na Mistrall Navigator RD
http://image.ceneo.pl/data/products/11706251/i-mistrall-kolowrotek-navigator-xt-rd30-5-1bb.jpg
Oraz... Rumpol SR400
http://www.rumpol.pl/p/pl/938/kolowrotek+sr400r+10+lozysk++100029.html
Wszystkie różni jedynie cena i nazwa już nie producenta, a dystrybutora. 

[2012-01-27 13:06]

LukaszMag

To samo... logo Browning'a!!!
http://www.ebigfish.pl/p/2953/Browning-Backfire-630-RD [2012-01-27 14:28]

JKarp

CześćJa widzę różnice między tymi kołowrotkami.JK [2012-01-27 17:00]

LukaszMag

Hmmm... Podpowiesz coś? :)  [2012-01-27 17:15]

DelTor0

Nic nowego :D W kazdej branzy jest podobna sytuacja, np. masz kompy Apple, Dell, HP itd... a wiekszosc bebechow w srodku produkuje FOXCONN hehehe :)

[2012-01-27 17:19]

JKarp

Hmmm... Podpowiesz coś? :) 
CześćPopatrz na wykończenie i na same ranty szpuli. Ilość łożysk.JK

[2012-01-27 17:43]

LukaszMag

Najchętniej to ja bym je wszystkie rozebrał i pobadał trochę wnętrzności :)
Mistrall, Browning- łożyska 5+1Trabucco, Rumpol- łożyska 9+1
W przypadku Browninga dodatkowe wgłębienia od czoła szpuli. Drobne różnice w ilości akcentów kolorystycznych.
Cóż... bardzo jestem ciekaw wnętrz. Może pies pogrzebany jest w jakiejś kontroli jakości i zastosowanych przekładni i jakości samych łożysk?
Kiedyś, kupując buty motocyklowe znalazłem ten sam model sygnowany 8, czy 9!!! firmami! Cena od 190zł po 630zł. 

Znalazłem różnicę w przełożeniu... Trabucco ma 5.5:1, gdzie Browning, Mistrall i Rumpol 5.1:1.
[2012-01-27 17:51]

LukaszMag

[2012-01-27 17:57]

Romuald55

Made in China na zlecenie europejskich firm wędkarskich.Opatrują w swoje loga i sprzedają za niewielkie pieniądze.Podobnie z tyczkami.Nawet te z największych półek nie widzą teraz reglassa. [2012-01-27 18:13]

tstaros

Podobne zabiegi stosowane są w wielu branżach. Mój kolega pracował kiedyś w fabryce w Pruszkowie, w której składano różne marki telewizorów. Z tej samej linii schodziły składane z tych samych podzespołów telewizory Daewoo i chyba Panasonica. [2012-01-27 19:31]

HeadAche

Nie tak dawno oglądałem dwie karpiówki w sklepie, różniły sie tylko nazwami firm. Poza tym budowa identyczna. Obie w cenie ponad 200zł [2012-01-27 22:21]

ryukon1975

To norma w Chińskich fabrykach.W poniedziałek podpisują kołowrotki Dragon ,we wtorek Mistrall.:) Zauważ ile jeszcze dni do końca tygodnia.:)

[2012-01-28 07:48]

JKarp

CześćNa 100% jeden z kołowrotków Jaxona był identyczny jak kołowrotek Andzi. Nawet te same kolory - oba miałem w rekach. No ale Andzi był droższy to znaczy lepszy he he.Janusz JKarp [2012-01-28 08:46]

berthold

To norma w Chińskich fabrykach.W poniedziałek podpisują kołowrotki Dragon ,we wtorek Mistrall.:) Zauważ ile jeszcze dni do końca tygodnia.:)

nie do końca bo dragon działa z RYOBI a te są japońce [2012-01-28 08:51]

ryukon1975

nie do końca bo dragon działa z RYOBI a te są japońce

Miałem w swoim żywocie dwa kołowrotki Dragona i na obu pisało Made in China a Ryobi to tyloko zasłona i reklama dla Dragona.
[2012-01-28 08:59]

tripod

Miałem w swoim żywocie dwa kołowrotki Dragona i na obu pisało Made in China a Ryobi to tyloko zasłona i reklama dla Dragona.

Myślę, że gdyby Dragon bezprawnie wykorzystywał firmę Ryobi, to na pewno Ryobi by dopilnowała swoich interesów w tej sprawie. Dragon przecież działa w wielu krajach i takie coś nie da się ukryć, zamaskować. Zawsze by wyszło. Więc myślę, że działa legalnie z Ryobi.

pozdrawiam
[2012-01-28 09:15]

LukaszMag

Coś Wam jeszcze opowiem co dziś rano naszło mi na myśl... Kiedyś znajomy prowadzący duży sklep wędkarski w Białymstoku pokazał mi ciekawostkę. Otworzył szufladę i wyjął z niej taką płytkę z nazwą firmy, która ozdabia wewnętrzną część stopki kołowrotka. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na jednej stronie było Zebco zaś na drugiej Lineaffe :)  [2012-01-28 09:33]

ryukon1975

Coś Wam jeszcze opowiem co dziś rano naszło mi na myśl... Kiedyś znajomy prowadzący duży sklep wędkarski w Białymstoku pokazał mi ciekawostkę. Otworzył szufladę i wyjął z niej taką płytkę z nazwą firmy, która ozdabia wewnętrzną część stopki kołowrotka. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na jednej stronie było Zebco zaś na drugiej Lineaffe :) 

Prawa strona na wtorek ,lewa na środę.:)
W Chinach oszczędzają na wszystkim.:)
[2012-01-28 09:37]

MARCIN CK

Ryobi zostało sprzedane chinczykom z prawem używania znaku .Chinczycy robią te same kolowrotki dla dragona i paru innych firm. [2012-01-28 09:38]

LukaszMag

Wesoło jest :-)
Nie wiecie, ktoś kiedyś zaglądał do wnętrza nazwijmy to identycznych kołowrotków? Ciekawość mnie zżera, czy mechanizmy też są te same... Kiedyś człowiek płacił zarówno za nazwę firmy jakiej ma sprzęt, jak również za jakość oznaczoną danym logo. Jak jest dziś? 

[2012-01-28 10:19]

Iras1975

To samo jest z żyłkami, zmieniają się tylko etykietki i szpule. Dużo wody upłynie zanim co niektórzy zwolennicy i wrogowie pewnych firm wędkarskich pojmą jak to wszystko działa.;) [2012-01-28 11:03]

toten

GLOBALIZACJA koledzy...

Ktoś produkuje a ktoś to potem markuje.

[2012-01-28 12:41]

ryukon1975

GLOBALIZACJA koledzy...

Ktoś produkuje a ktoś to potem markuje.

Tak.Ilu z nas jednak stać na markowe kije i kołowrotki po 2000 zł? W Chinach tęż robia dobre rzeczy ,trzeba tylko wybrać te dobre z wielkiej ilości złych.Kij z Japonii to ponad 1000 zł,wszystkie tańsze to Chiny.Może się mylę oceniam tylko po swoich zakupach.
[2012-01-28 13:03]

LukaszMag

Myślę, że masz rację. Pierwszej selekcji chyba dokonują przedstawiciele firm, których loga pojawią się na blankach, obudowach, pudełkach made in China. Natomiast tego ostatecznego wyboru powinniśmy dokonać my, wędkarze. Chiny mają niesamowite zaplecze techniczne, park maszynowy- mogą zrobić dosłownie wszystko. Z tej całej góry różności poprzez wymianę zdań, opinii, a przede wszystkim własne doświadczenie i badanie palpacyjne da się wybrać porządny sprzęt.
Ciągle tylko nie daje mi spokoju, fakt, że np. kołowrotki Mistrall i Browning o tej samej ilości łożysk i przełożeniu kosztują tak różnie. Czy poza wzornictwem kolorystycznym różni je jeszcze coś w mechanizmach? Czy jest to mechanicznie i technologicznie to samo jednak pod inną marką, za którą w przypadku Browninga należy mocniej zapłacić? [2012-01-28 13:21]

gruby1-g3

nie do końca bo dragon działa z RYOBI a te są japońce

Z tego co Mi wiadomo to Ryobi(posiadam kręcioła starej daty i jest na 5,)to pierwsze swoje "wyroby" produkowała w Japonii, i te były produktami na miarę dobrego sprzętu.Ale czasy się zmieniają dość szybko i ów firma zajęła się produkcją maszyn i narzędzi a chińczykom odsprzedała prawa i China produkuję pod jej nazwą,mało tego nawet można zważyć na fakt iż podpisują się designed and engineered in Japan na swych produktach.To są porozumienia ponad podziałami i nie mamy żadnego wpływu tylko pozostaje  kupić i oby dłuuuuuugo służyło.takie czasy wszyscy oszczędzają i chcą żeby było tanie w produkcji.Pozdrawiam [2012-01-28 13:28]

toten

Taka ciekawostka:

W latach 50-tych(chyba nawet jeszcze 60-tych) produkty MADE IN JAPAN były synonimam tandety i bardzo niskiej jakości!

[2012-01-28 13:53]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia