Szybki nurt - a zestaw wędkarski na grunt

/ 11 odpowiedzi
Witam
Przeszukiwałem forum w celu znalezienia zestawu gruntowego na rzekę o szybkim nurcie, jednak nie udało mi się to. To pewnie przez moje ograniczenia finansowe. Mam mało forsy - fakt, ale z pewnością nie chcę kupić badziewia. Chcę też , żeby zestaw sprawdzał się na rzece Wiśle koło Radomska (szybki nurt) ale także stawach i jeziorach. Pisząc zestaw mam na myśli wędzisko , kręcioł i żyłkę. Czy mógłby mi ktoś polecić czy lepiej na rzece jest stosować feeder czy zwykły z bombką ? Moje finanse na wszystko : 200 zł , jeśli za tę sumkę nie da się zrobić dobrego zestawu, to proszę podać zestaw droższy (do 350zł).
z góry dziękuję za odpowiedzi
Jędrula


Witam
Przeszukiwałem forum w celu znalezienia zestawu gruntowego na rzekę o szybkim nurcie, jednak nie udało mi się to. To pewnie przez moje ograniczenia finansowe. Mam mało forsy - fakt, ale z pewnością nie chcę kupić badziewia. Chcę też , żeby zestaw sprawdzał się na rzece Wiśle koło Radomska (szybki nurt) ale także stawach i jeziorach. Pisząc zestaw mam na myśli wędzisko , kręcioł i żyłkę. Czy mógłby mi ktoś polecić czy lepiej na rzece jest stosować feeder czy zwykły z bombką ? Moje finanse na wszystko : 200 zł , jeśli za tę sumkę nie da się zrobić dobrego zestawu, to proszę podać zestaw droższy (do 350zł).
z góry dziękuję za odpowiedzi               A co to ma oznaczać ?
(2012/03/27 19:48)

89krzysztof


Chyba chodzi o to, że feeder postawi prawie pionowo i patrzy na szczytówkę, a przy zwykłym gruncie ustawiasz wędkę na podpórkach, wieszasz bombkę i tak obserwuje brania. 
Dobrze zrozumiałem ?  (2012/03/27 19:56)

covent


Chyba tak:) tylko, że bombka na szybki nurt raczej nie będzie zbyt dobra. (2012/03/27 20:04)

monsterfishing


Na szybki nurt to polecam feedera cw. 120-150g, długość 3,9-4,2m będzie gitara:) (2012/03/27 20:16)

czewrony


Dzięki, tak dobrze zajarzyłeś :) @ monsterfishing  dzięki, ale masz może jakieś marki feederów dobre czy jak leci brać ? Myślałem o KONGERZE carbomaxx Team feeder 390/150 g wyrzutu, ale nie wiem jaka jest wytrzymałość i czy poleciłby ktoś jak na 160 zł tę wędkę ? Pozostaje sprawa kręcioła, czego mam szukać, czy konieczny jest wolny bieg ? JAKSON amado AM 300 - o tym pisaliście w innych tematach, ale 70 zł kosztuje. Czy warto wydać 230zł na taki zestaw ?  Kręcioł wędzisko  ??? (2012/03/27 21:42)

monsterfishing


Hmmm, nie powiem ci, Kongera nigdy nie miałem i raczej nie planuje, może mikado, dragon, daiwa... daiwy są fajne i dobre kije ale to już coś około 250zł + (2012/03/27 21:47)

czewrony


Ja mam kongera spinning i bardzo dobry jest. Ale to inna półka cenowa była. 250zł to ja planuję na wszystko wydać więc raczej nie :) A jeśli chodzi o kołowrotek ? Wiesz coś może ? (2012/03/27 21:57)

monsterfishing


W przystępnej cenie i jakość ok,  to chyba dragona, gwarancja 5 lat... (2012/03/27 22:26)

czewrony


dzoekuje bardzo. jutro zawitam w sklepie moze cos doradzi w sprawie keciola. (2012/03/27 22:58)

spokojny


Nie kupuj Carbomaxa, to badziewie wypadają przelotki , luzują się okucia, jedyne co go łączy z węglem to nazwa, mają tylko dobre uchwyty kołowrotków, zajrzyj sobie na jakąś stronę Yorka np  http://marfish.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=390&category_id=36&option=com_virtuemart&Itemid=117 i poszukaj feedera, ja mam santiago i od 6 lat mi służy bez problemu (3 składowy) a każde drgnięcie szczytówki jest widoczne, nawet podjęcie przynęty przez ukleje. Ewentualnie w tych pieniądzach znajdziesz coś z Dragona, albo zajrzyj na  http://www.ravenfishing.pl/ tu zrobisz szybkie zakupy i ceny mają przyzwoite, i czekasz tyle ile jest zadeklarowane bo działają profesjonalnie, kilka razy już korzystałem z ich usług.
Pozdrawiam (2012/03/27 22:58)

altershepi


zgadzam się z spokojny carbo spirado i jest to samo przelotki wypadają z omotek i te kamyczki z przelotek... badziewie za dużą kasę... rumpol już trwalszy jest :D  (2012/03/27 23:28)