Zaloguj się do konta

Szwecja - wybór jeziora

utworzono: 2013/12/27 19:20
stoku

Wybieramy się grupą 5 osobową na wyprawę wędkarską do Szwecji w okolicach sierpnia. Interesują nas głównie Sandacze oraz Szczupaki. Znaleźlismy kilka ofert, ale nie jesteśmy pewni czy warto na te jeziora się wybrać czy może są lepsze w podbnej cenie. Dlatego posimy o pomoc w wyborze odpowiedniego miejsca, gdzie nie pożałujemy wydanych pieniędzy.

Oferty które znaleźliśmy:

- http://www.rybyonline.pl/juttern.html

- http://2013.wyprawynaryby.pl/hovran.html

- Bierzemy również pod uwagę wypad na Dorsza do Norwegii: http://2013.wyprawynaryby.pl/aldersund.html

Jeśli macie jakieś doświadczenia lub oferty dajcie znać. Z góry dzięki.

[2013-12-27 19:20]

robban

Panowie spróbujcie może nad Hjälmaren. Taka mała podpowiedz, mnóstwo sandacza ,okonia i szczupaka.  [2013-12-27 19:48]

stoku

Czy mógłbyś podać jakiś namiar na domek z łodzią, jakąś konkretną ofertę lub skierować na jakiś serwis gdzie możemy znaleźć nocleg? Byłbym wdzięczny, gdyż nie wiem na czym się skupić przy szukaniu. [2013-12-27 20:04]

robban

Zobacz tu:http://przewodnicywedkarscy.pl/?p=514    A ja jeszcze cos poszukam na szwedzkich stronach
[2013-12-27 20:15]

robban

http://www.pozyczwypozycz.pl/anons/szwecja_-_jezioro_hjälmaren-2978 [2013-12-27 20:16]

robban

Tu możesz wynająć domek i  łódź .http://www.fritiden.se/objekt-uthyres/6625/ [2013-12-27 20:21]

stoku

Wielkie dzięki za propozycje. Wysłałem już parę maili z zapytaniem teraz muszę tylko poczekać na odpowiedź. A jak byś się jeszcze odniósł do propozycji z pierwszego mojego linku? Jest warta uwagi czy raczej nie? [2013-12-27 20:38]

robban

Myślę ze to dobre jezioro , nic nie znalazłem negatywnego na jego temat. Wiec jak chcecie to spróbujcie . A jak sprawa wyglada z kosztami ???  [2013-12-27 21:07]

stoku

Z internetowych kalkulacji wynika, że koszt domku z łódką dla 5 osób wynosi 860zł od osoby za tydzień. Doliczając do tego prom, paliwo do samochodu oraz żywność powinniśmy się zmieścić w 1500zł od osoby za tydzień, więc chyba nie jest źle.

[2013-12-27 21:38]

tonyrebeliant1

Zapraszam do mnie www.nordfishing.pl [2013-12-27 21:55]

stoku

@tonyrebeliant1

Mail wysłany, czekam na odpowiedź.

[2013-12-27 22:03]

aldente

Wybitny polski spiningista Robert Taszarek prowadzi wedkarska baze w Szwecji  Kiedys ogladalem program o tej bazie w telewizji albo... na youtube...nie pamietam. Bardzo ladnie to wygladalo: piekne lowiska,domki,lodzie i polkskojezyczny przewodnik po akwenach.
[2013-12-27 22:33]

marekzalewski

Z P. Taszarkiem to jest na youtube: z wędką nad wodę - nie pamietam ktory odcinek... może jestem najgorszy, ale nie boję się dodać swojej opinii, że z oferty kolegi ktory tu oferuje swoje lowisko (nicku nie wpisze celowo) to nawet "bym muchy nie ubił w kiblu" po jego negatywnych wpisach na wedkuje.pl nt. wedkarzy, ktorzy to u niego szczupaki brali na tony w ocet i słoiki, ale dziwie się, że jak ktos prowadzi firme i powinien byc profesjonalista to na wlasnych klientow pisze takie opinie zamiast zalatwic sprawe z nimi samymi zgodnie z wlasnym rozumem i sumieniem... ps. kolego stoku, jak już znajdziesz swoją ofertę to proszę daj znać co, gdzie i jak... też planuję taki wypad i chętnie podpytam, co wybrałeś... będę obserwował ten wpis... pozdrawiam [2013-12-28 13:15]

pasikonik42

Zapraszam do mnie www.nordfishing.pl

Witaj Kolego Tony
Jakiś czas temu pisałem do Ciebie maile dotyczące domku i daty przyjazdu i wszystko było na najlepszej drodze ustalania konkretów aż tu nagle przestałes odpisywać, dobry obyczaj nakazuje odpowiedzieć ze już nie aktualny termin bo np. mam chętnego który mniej marudzi czy tez jakiś inny powód nastąpił..... Pozdrawiam Leszek Z. [2013-12-29 19:58]

piotrekOlc

Witam,
Rok temu byłem na Juttern (opis dokładny wyjazdu znajdziesz na moim blogu w okienku "łowiska") i mogę powiedzieć, że byłem zadowolony.
Sandacze nie zawiodły, okonie tym bardziej, co do szczupaków to sierpień to nie najlepszy czas na te ryby. Co do samego Juttern to jezioro jest duże i głębokie (do 41m). Ciekawe dno szczególnie na sandacza. Brzeg jest mało urozmaicony, tak więc jeśli dmuchnie to mamy momentalnie dużą falę. Dom, w którym byłem wynajmuje się od Polaków mieszkających na stałe w Szwecji (cometosweden.com) i znajduje się on w zacisznym kanale tuż obok Juttern (30min płynięcia) i to rozwiązuje problem z falami. Domek może nie tonie w luksusach, ale jedziecie na ryby, więc czego oczekiwać. W dodatku wynajem kosztuję naprawdę niewiele! Polecam to łowisko!!

Pozdrawiam ;)
[2013-12-31 12:32]

pasikonik42

Witam,
Rok temu byłem na Juttern (opis dokładny wyjazdu znajdziesz na moim blogu w okienku "łowiska") i mogę powiedzieć, że byłem zadowolony.
Sandacze nie zawiodły, okonie tym bardziej, co do szczupaków to sierpień to nie najlepszy czas na te ryby. Co do samego Juttern to jezioro jest duże i głębokie (do 41m). Ciekawe dno szczególnie na sandacza. Brzeg jest mało urozmaicony, tak więc jeśli dmuchnie to mamy momentalnie dużą falę. Dom, w którym byłem wynajmuje się od Polaków mieszkających na stałe w Szwecji (cometosweden.com) i znajduje się on w zacisznym kanale tuż obok Juttern (30min płynięcia) i to rozwiązuje problem z falami. Domek może nie tonie w luksusach, ale jedziecie na ryby, więc czego oczekiwać. W dodatku wynajem kosztuję naprawdę niewiele! Polecam to łowisko!!

Pozdrawiam ;)

Witam
Potwierdzam opis Kolegi,byłem na tym jeziorze we wrzesniu 2012r sandacz brał rewelacyjnie okonie w kanale 40+ ,szczupły 107cm tez sie zameldował, domek łodzie ok, gospodarze bardzo pomocni.
Pozdrawiam [2014-01-01 02:09]

tonyrebeliant1

Zapraszam do mnie www.nordfishing.pl

Witaj Kolego Tony
Jakiś czas temu pisałem do Ciebie maile dotyczące domku i daty przyjazdu i wszystko było na najlepszej drodze ustalania konkretów aż tu nagle przestałes odpisywać, dobry obyczaj nakazuje odpowiedzieć ze już nie aktualny termin bo np. mam chętnego który mniej marudzi czy tez jakiś inny powód nastąpił..... Pozdrawiam Leszek Z.

Witaj Leszku, Przepraszam ,ze tak dlugo sie nie odzywalem.Niestety praca mnie wyslala do  Rosji na kilka tygodni. Wiadomosc wyslalem mailem. [2014-01-04 11:38]

tonyrebeliant1

Z P. Taszarkiem to jest na youtube: z wędką nad wodę - nie pamietam ktory odcinek... może jestem najgorszy, ale nie boję się dodać swojej opinii, że z oferty kolegi ktory tu oferuje swoje lowisko (nicku nie wpisze celowo) to nawet "bym muchy nie ubił w kiblu" po jego negatywnych wpisach na wedkuje.pl nt. wedkarzy, ktorzy to u niego szczupaki brali na tony w ocet i słoiki, ale dziwie się, że jak ktos prowadzi firme i powinien byc profesjonalista to na wlasnych klientow pisze takie opinie zamiast zalatwic sprawe z nimi samymi zgodnie z wlasnym rozumem i sumieniem... ps. kolego stoku, jak już znajdziesz swoją ofertę to proszę daj znać co, gdzie i jak... też planuję taki wypad i chętnie podpytam, co wybrałeś... będę obserwował ten wpis... pozdrawiam

Wiesz kolego,jezeli dla Ciebie faceci ktorzy mroza dziesiatki kilogramow filetow i pakuja ryby w wiadra z octem nie zasluguja na potepienie.To ja nie mam wiecej pytan. Moj wpis,negatywny ,byl tylko jeden o jednej grupie z Warszawy. Prawdopodobnie o Twoich kolegach,bo niby czemu tak zarliwie bronisz tych miesiarzy? Zreszta rozmawiac to mozna z ludzmi rozumiejacymi ,a nie rozumiejacymi inaczej. Pozdrowionka i czekamy na opis z Twojej wyprawy do Szwecji.Bo przeciez sie wybierasz! [2014-01-04 11:48]

Gos Jagare

Robert,tylko im nie polecaj Krysiaka.bo przeciez nas tez oszukal i nasciemniel,ze pomylilterminy.

Ja sobie sam łowie w szwecji i nie potrzebuje przewodnikow zdziercow,a na wyniki i tak nie narzekam ,mam swoje miejscowki i raz sie nalowi,a raz sie wraca z jedna ,lub i bez ryby :)
Pozdrawiam
[2014-01-12 11:28]

robban

Nikomu Tomku nie będę , nikogo polecał. Jedynie co, to nas mogę polecić ;))) Pzdr. [2014-01-12 22:14]

Bellar44

Panie marekzalewski

Jak napierasz na kogoś to podaj na kogo. i tak wszyscy wiedzą o kogo Ci chodzi - o tonyego

Bronisz mięsiarstwa? Nie rozumiem,tony nie może krytykować klientów bo co?

Z kolei Panu tonemu już pisałem że na swojej wodzie powinien wprowadzić swoje zasady i wymagać aby je rygorystycznie przestrzegać. Inaczej wkrótce będzie miał u siebie pustynie

[2014-02-07 08:17]

tonyrebeliant1

Tomek,zaden pan ze mnie :-) .  Rozsadnych ludzi przyjemnie czytac.A madre rady warto wykorzystac. Pozdrowionka ze Stockholmu.  [2014-02-07 16:07]