Zaloguj się do konta

Szwecja- prawda i fikcja.

utworzono: 2014/09/01 10:10
pablopolska

Witam

Szwecja piękny kraj, piękne ryby.

Wszyscy zachwalają ja chciałbym opisać swoje dwie wyprawy dla zaaopiniowania przez was.

Loftahammar (szkiery) i Foxen (jeziro po fiordowe)

 

2014 Maj Loftahammar.

Wyprawa w 9 osób ze swoją łodzią Plus dwie wynajmowaliśmy.

Termin: 16-25 Maj 2014

Ilość złapanych przezemnie ryb: 276 szczypaków

(największy 3kg, 68cm) , 4 Okonie (największy 45cm, 2,2 kg)

wyniki można by powiedzieć super ale... , kolegom się również nie trafiła metróweczka.

Okolica gdzie łapaliśmy śliczna, ale...

Do rzeczy: mało trzcinowisk, tam gdzie trzciny brały super ale na skałach było marnie, przy porcie po lewej stronie przy tak zwanej "saunie" było prawdziwe eldorado oraz po prawej portu do końca zakrętu, tak samo. Natomiast wypływając z zatoki polecam odrazu kierować się w prawo stronę za lasem są sliczne trcinowiska i wspaniałe górki co dało moim kolegom wspaniałe wyniki.

2014 Wrzesień Foxen

Wyprawa w 4 osoby ze swoją łodzią

Termin: 11-21 Wrzesień 2014

Ilość złapanych ryb: dopiero będzie znana

 

Napisze jak było i czy warto,

Może ktoś z kolegów spinerów był na Foxen lub Stora Le i napisze coś więcej o łowisku miejscówkach bo internet cały już przeszukałem nawet wytropiłem na jedym szwedzkim forum opinie i spostrzezenia o foxen troszkę pomogły ale może ktos coś zdradzi...

 

 

[2014-09-01 10:10]

wuran

u mnie na blogu masz opis jednej wyprawy na Foxen. teraz jadę po raz drugi ale na przełomie września i października.
Foxen to duuuuuuże jezioro, potrafi tam być nieźle wietrznie i na małych łódkach lepiej wtedy trzymać się brzegu - jeśli macie swoją i to na 4 osoby to powinna być raczej duża. Co do metrówek na Foxen to jest to miejsce gdzie można je trafić. Bedziesz chyba w dobrym momencie, bo już zacznie robić się chłodniej, ja rok temu na przełomie września i października miałem już przymrozki. Jest kilka górek i fajne stoki. Na górkach są okonie (ja ich nie łapałem, słyszałem tylko opowieści), zaś w toni duże szczupaki. Mi sprawdzał się trollig na głębokiej wodzie, w tym roku zabieram woblery schodzące poniżej 10 metrów i kij z cw 50-150g :-) . Można i łowić w zatokach po trzcinach, ale tam trafisz więcej szczupaków ale raczej tych poniżej metra (przynajmniej tak było rok temu). Echosonda raczej obowiązkowa, bo są kamienie i skały tuż pod powierzchnią, a gps tez może być pomocny. Niestety nie mam mapy z zeszłego roku, tam było kilka fajnych miejsc zaznaczonych - wiatr wywiał z łódki :-(
Jak coś pisz na priv a po wyprawie napisz jak było

[2014-09-01 10:33]

pablopolska

Witam

Szwecja piękny kraj, piękne ryby.

Wszyscy zachwalają ja chciałbym opisać swoje dwie wyprawy dla zaaopiniowania przez was.

Loftahammar (szkiery) i Foxen (jeziro po fiordowe)

 

2014 Maj Loftahammar.

Wyprawa w 9 osób ze swoją łodzią Plus dwie wynajmowaliśmy.

Termin: 16-25 Maj 2014

Ilość złapanych przezemnie ryb: 276 szczypaków

(największy 3kg, 68cm) , 4 Okonie (największy 45cm, 2,2 kg)

wyniki można by powiedzieć super ale... , kolegom się również nie trafiła metróweczka.

Okolica gdzie łapaliśmy śliczna, ale...

Do rzeczy: mało trzcinowisk, tam gdzie trzciny brały super ale na skałach było marnie, przy porcie po lewej stronie przy tak zwanej "saunie" było prawdziwe eldorado oraz po prawej portu do końca zakrętu, tak samo. Natomiast wypływając z zatoki polecam odrazu kierować się w prawo stronę za lasem są sliczne trcinowiska i wspaniałe górki co dało moim kolegom wspaniałe wyniki.

2014 Wrzesień Foxen

Wyprawa w 4 osoby ze swoją łodzią

Termin: 11-21 Wrzesień 2014

Ilość złapanych ryb: dopiero będzie znana

 

Napisze jak było i czy warto,

Może ktoś z kolegów spinerów był na Foxen lub Stora Le i napisze coś więcej o łowisku miejscówkach bo internet cały już przeszukałem nawet wytropiłem na jedym szwedzkim forum opinie i spostrzezenia o foxen troszkę pomogły ale może ktos coś zdradzi...

 

 



[2014-09-01 15:40]

tonyrebeliant1

Masz może kolego zdjęcie tego okonia 45cm co ważył 2,2 kg? Ja złowiłem ostatnio 51 i 53cm i miały ok 2 kg. 45-tki z moich jezior ważą ok 1,2 - 1,4kg :(   Ale na szczęście łowię ich minimum kilka w prawie każdy weekend :-)  [2014-09-02 21:44]

halski021

Takie wymiary i wagę mają rybki u tych wędkarzy , którzy nie mają miarki i wagi , a rybki mierzą i ważą ,,na oko" :) [2014-09-03 10:02]

tonyrebeliant1

Licznik złowionych rybek też" na oko"? ;-) [2014-09-03 20:13]

misiu86

następna 45 będzie lrzejsza - ołow się skończył:D  [2014-09-03 22:05]

pablopolska

Panowie jeśli chodzi o zdjęcie nie posiadam, i możecie mnie eskalować, bo nie mam dowodu na to co pisze, ilości również nie mam jak potwierdzić, wystarczy ze ja i moich 9 kolegó którzy ze mną na tej wyrawie byli wiedzą,

A posta tego piszę by wymienić sie informacjami na temat foxen i loftahammar,

tonyrebeliant1: skoro tak dużo spędzasz czaasu w weekendy na wodzie w szwecji, norwegi, finlandi : to pewnie wiesz jak to czasem bywa jak wpłyniesz w jedno miejsce na szkierach albo fiordzie i nie możesz z niego wypłynąć bo co rzut to ryba, tak mieliśmy tego maja w szwecji.

coś pięknego ale metrówki nie złapalismy , ale nasi koledzy którzy jechali tydzień po nas niestety już mieli dużo gorzej ani metrówki i przez 6 dni tylko 120 szt na 5  osób.

wracając do teamtu:

misiu86: nie stosuje ołowi do dociązania poprostu kupuje Cięższe przynęty, a swoją drogą masz dobry sposób na zwiększanie wagi ;)

 

dobra jeśli któryś ma info odnośnie tych dwóch akwentów miło mi będzie jak coś napiszecie ,

oczywiście jak wróce wrzuce pare fotek i jak wyniki teraz żeby nie było to już solidnie się przygotuje dla was Panowie specjalnie.

pozdrowienia

wuran: jesze 6 dni :)

[2014-09-05 08:06]

wuran

 u mnie jeszcze 22 dni :-), też odliczam [2014-09-06 19:14]

pablopolska

Wyjazd Super,

metróweczka 1 padła 102 cm i 8.5 kg moja :)

łącznie złapaliśmy 80 szt powyżej 60 cm szczupaków ale przez pirewsze dwa dni obraliśmy złątaktykę potem jak zaczeliśmy więcej korzystać z echo to było już prościej

okoni jakieś 50 szt największy 33 cm wiec nie była to rewelacja ale bardzo dobra zabawa.

duzo szczupaków 75-90

w maju znów jedziemy zdjęcia jak pomniejsze to załącze z tego wyjazdu

Wuran z mapki parę rzeczy się sprawdziło ale nie do końca okonie przeniosły się w stronę mostu, a jeśli chodzi o konkretne szczupaki to tam gdzie okonie i one :)

więc powodzenia.

 

[2014-09-22 10:14]

pablopolska

[2014-09-24 13:05]

pablopolska

A to mapka i miejsca w których łapalismy najwięcej, 8.5 m w modzie ze spadkami na 12/13m

trzeba szukać dużych ławic na 7 m a nad nimi mniejsze ławice i oczywiście coś co przypomina kłody drzewa na dnie nie rowności terenu ciemne grzbiety i będą sukcesy.

połamania

[2014-09-24 13:07]

tonyrebeliant1

Gratuluje ! Szwecja to piekny kraj. Tez tak mam tyle, ze w kazdy weekend ;-) [2014-10-17 22:56]

tonyrebeliant1

Pozdrawiam kolegów i zapraszam na prawdziwe ryby!https://www.youtube.com/watch?v=WxeucWBwGVw [2014-11-14 21:38]