Zaloguj się do konta

Szwecja - jezioro / szczupak w maju.

utworzono: 2013/02/14 20:25
marciiin

Witam wszystkich.
Mam pytanko gdzie polecacie pojechać w maju na rybki czytałem pozytywne rzeczy o jeziorze Yxern może ktoś tam był i wie czy można wynająć domek nad tym jeziorkiem? Chyba ze macie inne ciekawe propozycje to z chęcią wysłucham. :) Mam tak naprawdę sporo pytań co do pogody w maju, co naprawdę warto wiedzieć, co zabrać, jakieś podpowiedzi co do wyposażenia i jakie najlepiej przynęty zakupić:) no i na co uważać jeśli wogle trzeba 

Dziękuję z góry za odpowiedzi i podpowiedzi 
                                                                Pozdrawiam Serdecznie [2013-02-14 20:25]

wirefree

Zapraszam w lubuskie Jeziorko Dabie duze a i w okolicznych  plywaja duze okazy a jak sie dobrze usmiechniesz do łowczego koła krosno odrzanskie to oni maja takie jeziorko gdzie zebaczy plywa kilka powyzej metra dlugosci. [2013-02-14 20:32]

tonyrebeliant1

Poludniowa Szwecja jest dla "leniuchow" ;-). Wiele jezior jest przelowionych i od przynajmniej 30 lat kwitnie tam turystyka wedkarska. Najpierw najechali na nie Niemcy,a pozniej Polacy.Szczupakiem tu nikt nie zarybia.  Zjezdzilem cala  Szwecje wzdluz i wszerz i moje ryby sa na polnocy. Tamte rejony polecam i to nie tylko dlatego,ze tam mam domki. Przede wszystkim dlatego,ze tam jeziora i rzeki nie sa jeszcze "zajezdzone" przez wedkarzy. Mam piekna miejscowke o jakies 400km na polnoc od Stockholmu. Ale tam tylko biwak wchodzi w gre. Domkow nie ma. A jesli w gre wchodzilby inny termin to zapraszam do Laponii. Moja stronka: www.nordfishing.plPozdrowionka Tomek [2013-02-14 22:12]

wedkarz2309

Miałem okazję łowić szwedzkie szczupaki na szkierach (wiosna) - gorąco polecam! :)

Na jeziorze też miałem możliwość powędkować (jesień), ale to już nie to samo. Jezioro Yxern, jest sławne, sporo się o nim słyszy, ale gdybym miał okazję pojechać jeszcze kiedyś, to bez mrugnięcia okiem, wybrałbym szkiery - jest jak w bajce...:) [2013-02-15 08:08]

marciiin

Witam Kolego-Wedkarz2309 hmm mowisz szkiery a możesz coś więcej powiedzieć na ten temat gdzie dokładnie byłeś, czy sam planowałeś wszystko, czy z biura jak z domkami i łodzią bo właśnie rozglądam się za domkami tylko ze jeszcze brak pomysłu gdzie :| [2013-02-15 10:51]

jacenty75

Pierwszy raz w Szwecji byłem w maju na jeziorze, następna wyprawa to wrzesień szkiery i kolejna to też wrzesień szkiery i jeżeli będę się wybierał po raz kolejny to też będą to szkiery (mam na myśli szczupaki i okonie) [2013-02-15 12:02]

tonyrebeliant1

Tez tak kiedys myslalem. Teraz na szkiery jezdze tylko w kwietniu na bycze okonie i pozna jesienia za trocia. Jak dla mnie zbyt monotonne lowienie. Wole dzika duza gorska rzeke i lososiowate w pelnej gamie. Ale gusta nie podlegaja dyskusjom.... [2013-02-15 12:37]

marciiin

Fajnie ale czy ktoś może powiedzieć gdzie np. był, jak polowy czy tylko ze się wybieracie na szkiery że ktoś był nad jeziorem może dokładniej ? Temu umieściłem post żebyście mi pomogli z moją decyzją gdzie jechać. Pierwszy raz jadę za granice na rybki i chcę jak najwięcej wiedzieć 

Pozdrawiam  [2013-02-15 13:05]

wedkarz2309

Ja byłem dokładnie na wyspie Raggarö (150+ km pow. stolicy).
Jeśli chodzi o domki, łódź, wędki, przynęty, odpowiedni ubiór, wyżywienie, itd., to miałem ten komfort, że nie musiałem się o nic martwić z dwóch powodów. Po pierwsze: u Tomka (przewodnik) WSZYSTKO jest już w cenie, po drugie: byłem na trochę innym zasadach.

Gdybyś był ciekaw, to na swoim blogu, w rubryce WPISY zamieściłem relację z tego kilkudniowego wyjazdu, którą zatytułowałem "Metrówka za metrówką". [2013-02-18 08:10]