Szwecja - jezioro / szczupak w maju.

/ 8 odpowiedzi
Witam wszystkich.
Mam pytanko gdzie polecacie pojechać w maju na rybki czytałem pozytywne rzeczy o jeziorze Yxern może ktoś tam był i wie czy można wynająć domek nad tym jeziorkiem? Chyba ze macie inne ciekawe propozycje to z chęcią wysłucham. :) Mam tak naprawdę sporo pytań co do pogody w maju, co naprawdę warto wiedzieć, co zabrać, jakieś podpowiedzi co do wyposażenia i jakie najlepiej przynęty zakupić:) no i na co uważać jeśli wogle trzeba 

                                                  Dziękuję z góry za odpowiedzi i podpowiedzi 
                                                                Pozdrawiam Serdecznie
wirefree


Zapraszam w lubuskie Jeziorko Dabie duze a i w okolicznych  plywaja duze okazy a jak sie dobrze usmiechniesz do łowczego koła krosno odrzanskie to oni maja takie jeziorko gdzie zebaczy plywa kilka powyzej metra dlugosci. (2013/02/14 20:32)

tonyrebeliant1


Poludniowa Szwecja jest dla "leniuchow" ;-). Wiele jezior jest przelowionych i od przynajmniej 30 lat kwitnie tam turystyka wedkarska. Najpierw najechali na nie Niemcy,a pozniej Polacy.Szczupakiem tu nikt nie zarybia.  Zjezdzilem cala  Szwecje wzdluz i wszerz i moje ryby sa na polnocy. Tamte rejony polecam i to nie tylko dlatego,ze tam mam domki. Przede wszystkim dlatego,ze tam jeziora i rzeki nie sa jeszcze "zajezdzone" przez wedkarzy. Mam piekna miejscowke o jakies 400km na polnoc od Stockholmu. Ale tam tylko biwak wchodzi w gre. Domkow nie ma. A jesli w gre wchodzilby inny termin to zapraszam do Laponii. Moja stronka: www.nordfishing.plPozdrowionka Tomek (2013/02/14 22:12)

wedkarz2309


Miałem okazję łowić szwedzkie szczupaki na szkierach (wiosna) - gorąco polecam! :)

Na jeziorze też miałem możliwość powędkować (jesień), ale to już nie to samo. Jezioro Yxern, jest sławne, sporo się o nim słyszy, ale gdybym miał okazję pojechać jeszcze kiedyś, to bez mrugnięcia okiem, wybrałbym szkiery - jest jak w bajce...:) (2013/02/15 08:08)

marciiin


Witam Kolego-Wedkarz2309 hmm mowisz szkiery a możesz coś więcej powiedzieć na ten temat gdzie dokładnie byłeś, czy sam planowałeś wszystko, czy z biura jak z domkami i łodzią bo właśnie rozglądam się za domkami tylko ze jeszcze brak pomysłu gdzie :| (2013/02/15 10:51)

jacenty75


Pierwszy raz w Szwecji byłem w maju na jeziorze, następna wyprawa to wrzesień szkiery i kolejna to też wrzesień szkiery i jeżeli będę się wybierał po raz kolejny to też będą to szkiery (mam na myśli szczupaki i okonie) (2013/02/15 12:02)

tonyrebeliant1


Tez tak kiedys myslalem. Teraz na szkiery jezdze tylko w kwietniu na bycze okonie i pozna jesienia za trocia. Jak dla mnie zbyt monotonne lowienie. Wole dzika duza gorska rzeke i lososiowate w pelnej gamie. Ale gusta nie podlegaja dyskusjom.... (2013/02/15 12:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marciiin


Fajnie ale czy ktoś może powiedzieć gdzie np. był, jak polowy czy tylko ze się wybieracie na szkiery że ktoś był nad jeziorem może dokładniej ? Temu umieściłem post żebyście mi pomogli z moją decyzją gdzie jechać. Pierwszy raz jadę za granice na rybki i chcę jak najwięcej wiedzieć 

                                                                    Pozdrawiam 
(2013/02/15 13:05)

wedkarz2309


Ja byłem dokładnie na wyspie Raggarö (150+ km pow. stolicy).
Jeśli chodzi o domki, łódź, wędki, przynęty, odpowiedni ubiór, wyżywienie, itd., to miałem ten komfort, że nie musiałem się o nic martwić z dwóch powodów. Po pierwsze: u Tomka (przewodnik) WSZYSTKO jest już w cenie, po drugie: byłem na trochę innym zasadach.

Gdybyś był ciekaw, to na swoim blogu, w rubryce WPISY zamieściłem relację z tego kilkudniowego wyjazdu, którą zatytułowałem "Metrówka za metrówką". (2013/02/18 08:10)