Szwecja jez. Asnen ośrodek GetnoGard

/ 10 odpowiedzi
marcelina


czy ktoś tam łapał ?kiedy lepiej  wiosna czy jesień? (2011/10/13 19:00)

u?ytkownik2103


SZczupaka mozesz lowic przez cala zime . Najczesciej lowi sie na zywca , max 10 zywcow ale to sprawdz jak bedziesz kupowal licencje (2011/11/24 19:03)

doradca


byłem, dzisiaj wróciłem i zdecydowanie nie polecam, ryb brak lub ew. jak na lekarstwo, woda tylko na 70 cm przejrzysta - na całym akwenie, wędkarzy nie widać, ale np. domki bardzo ładne, trzy dni rzucałem - jeden okoń , i nie sądzę żebym nie wiedział co robić aby złowić szczupaka, stracony czas, ale spotkałem innych wędkarzy z innych rejonów i wiem że mieli swoje szczupakiChętnie poznam wasze rekomendacje Szwedzkich łowisk szczupakowych (2012/08/20 00:04)

tonyrebeliant1


Staram sie tlumaczyc jak umiem . W Szwecji jest dziesiatki tysiecy jezior i rzek. Sa bardzo rybne i sa do bani tez. Czesto wedkarze lapia sie na zapewnienia biur podrozy, ze to jezioro to eldorado i ze jakis pan XXX byl testowal lowisko i nalowil metrowek straszliwe ilosci. Na poludniu i w srodkowej SE tez sa ryby,ale trzeba wiedziec gdzie i jak ich szukac. Sami wiele lat temu z moimi kolegami dalismy sie nabrac na takie bzdury. Piekny dom nad duzym jeziorem ,a w jeziorze pustki jak na Mazurach.Dobrze,ze bylismy zdeterminowani  i po dwoch dniach i zlowieniu paru malych szczupaczkow i okonikow zaczelismy sie przemieszczac i zostawilismy ten pozal sie Boze raj dla wedkarzy. Ryby znalezlismy ,wielkie szczupaki i okonie ,a takze polowilismy duzych pstragow. ALE OD OSRODKA WEDKARSKIEGO BYLO TO 30 KM !!!  Lowie rzadko bo praca mnie absorbuje za bardzo. Ale jesli mam juz jechac na ryby to jade tam gdzie mam szanse je zlapac. Lepiej dolozyc 200zl na paliwo i stracic pare godzin wiecej na dojazd, niz z upragnionego urlopu zrobic sobie plazowanie. Mysle,ze stracilem w Szwecji 3 sezony,   zanim doszedlem jak szukac ryb i gdzie ich szukac. Lowilem,ale nie tyle ile tu mozna zlowic. A mozna wiele ,oj bardzo wiele ;-). Bylem na bajkowo wygladajacych jeziorach w ktorych cudem byloby zlowienie malego okonka. Ale znam miejsca w srodku wielkiego miasta ,gdzie zlowienie metrowego szczupaka nie jest mistrzostwem swiata. Zanim wybierzecie lowisko zasiegnijcie bezwzglednie jezyka u innych wedkarzy . W dobie internetu wystarczy poglowkowac i dobrze poszperac. A biura podrozy sa super jesli szukasz hotelowego standardu, tarasu na wodzie i spokoju ;-))) (2013/02/20 18:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bellar44


Asnen jest przełowione.

Coraz więcej jest w Szwecji jezior przełowionych. Zarówno przez Polaków i Niemców jak i Szwedów.

Gadałem z wieloma, i podczas wizyt i na forum. Nie mają o nas dobrego zdania. Ale ich "dziadki" też beretują...

(2013/04/30 14:42)

twister0207


Byłem w 2011roku w Szwecji na jeziorze Hielmaren naoglądałem się zdjęć zrobionych przez przedstawicieli biura (oczywiście w czasie tarła lub zaraz po , wielkie szczupaki robiły wrażenie , był początek września po przyjezdzie popłynelismy na testy w najlepszych miejscach(przy wyspach na stokach górek) zamiast ryb zastalismy siatki skutecznie uniemożliwiając łowienie .
W tym roku dałem się namówić na Szwecję okolice Boras jeśli ktoś ma jakieś info o tym rejonie proszę o wypowiedz . Dziękuję (2013/05/29 22:44)

tonyrebeliant1


I jak wyniki? Zadowalajace? Jestem niezmiernie ciekawy.Czesto lowie w polnocnej Szwecji i interesuje mnie czy w wodach zachwalanych przez wedkarskie biura podrozy na poludniu, sa jeszcze ryby?  (2013/10/27 09:16)