Zaloguj się do konta

Szum podczas nawijania plecionki na kołowrotek

utworzono: 2012/11/26 11:08
turu82

Witam  , zaniepokoił mnie ostatnio szum podczas  nawijania plecionki na kołowrotku okuma salina 30fd ,   raz nawija cichutko a za chwile szumi  ,trzeszczy i zaraz przestaje  i tak na zmianę, czy spotkaliście się z takim problemem w tym modelu  a jeśli tak to jak usuwaliście  ten problem? Proszę o radę. [2012-11-26 11:08]

Wonski79

Wg mnie to normalne. Plecionka nie ma idealnie gładkiej powierzchni co sprawia że przy trochę większym obciążeniu zaczyna przesuwając się po przelotkach i rolce kabłąka wprawiać w wibracje, efektem tego jest szum. Jeżeli na żyłce nie masz takich efektów nie przejmował bym się.
[2012-11-26 09:39]

lisek199

miałem taki sam problem w nie jednym kołowrotku raz szumiał raz nie koledze tu nie chodzi o szum plecionki po przelotkach:))) kolego wyczyść rolkę kabłąka z łożyskiem i całym gniazdem najlepiej jakimś rozpuszczalnikiem i trochę oliwy później do maszyny do szycia i będzie git na 99% to łożysko rolki kabłąka podrawiam:))) [2012-11-26 17:17]

ZanderHunter

Przy sztywniejszych plecionkach też tak się dzieje...spryskaj wyschniętą plecionkę silikonem w sprayu taki jak się stosuje np.do uszczelek samochodowych... powinno pomóc...ja tak robię przed każdą wyprawą...jest ciszej,nie chłonie tak wody no i dalsze rzuty...:)

P:)
[2012-11-26 17:30]

koper534

to normalne...trzeba sie przyzwyczaić :) [2012-11-26 17:54]

gruby1-g3

ja tak mam jak rolka ma sucho -czyszczę daje oliwy do maszyn precyzyjnych i działa a jeśli to sama pletka to nie wiem -ale ciekawy jest sposób ten ze sprayem silikonowym kol.zanderhanter.pozdro [2012-11-26 17:59]

Jack14

Tylko plecionka później jakoś nie za bardzo chce tonąć :-) [2012-11-26 18:03]

ZanderHunter

Tylko plecionka później jakoś nie za bardzo chce tonąć :-)

Gramatura główek spokojnie ją zatopi...:)

P:)
[2012-11-26 18:50]

Karolu to prawie na 100% nienaoliwiona rolka prowadząca. Bo plećka szumi jak jest sucha więc przy wyciąganiu przynęty tego szumu praktycznie nie słychać bo jest ona mokra. A skoro Tobie raz szumi a raz nie to właśnie obstawiam rolkę.

Do pomysłu Andrzeja podchodzę bardzo sceptycznie. Nie przemawia do mnie smarowanie plecionek jakąkolwiek chemią. To może tylko osłabić linkę. Ja bankowo nie zaryzykuję na mojej Momoi tym bardziej że ona praktycznie nie chłonie wody.

Pozdro Panowie!
[2012-11-26 19:34]

luxxxis

Brak smaru na łożysku rolki kabłąka to raz,dwa sprawdż czy rolka dodatkowo nie porusza się wzdłuż własnej osi bo mogła się wyrobić plastikowa podkładka,trzy-sprawdż przelotki a szczególnie szczytową,mogą haratać plecionkę,zastosuj też ten spray silikonowy.O wytrzymałość linki po nim się nie obawiaj,to nie monofil.
[2012-11-26 19:53]

turu82

Koledzy dzięki za porady, najbardziej prawdopodobna bedzie wersja z tą rolką bo napewno przelotka końcowa jest ok (wędka 3 razy nad wodą  Dragon GS), plećka nie szumi sam byłem w szoku(poprostu jest cicho chwilami jak przy zwijaniu żyłki) 0.13 PP ,kolega polecił mi dostawce (dzieki Tomasz) ,także jesli mi jutro czas pozwoli  to pokombinuję z tą roką . Jeszcze raz dzieki za porady.

Karol

[2012-11-26 23:31]

kolega polecił mi dostawce (dzieki Tomasz) ,także jesli mi jutro czas pozwoli  to pokombinuję z tą roką . Jeszcze raz dzieki za porady.

Karol

Do usług Karolu;)
Pozdro!
[2012-11-27 01:28]