Zaloguj się do konta

Szukam wędki na spławik

utworzono: 2011/02/17 21:22
Bukis

Witam Wszystkich. Szukam wedki na splawik , jestem poczatkujacy w tej metodzie i nie mam zielonego pojecia co wybrać . Czy moze na poczatek lepszy bedzie bat jeśli tak to jaki ?
Proszę o pomoc. Pozdrawiam
[2011-02-17 21:22]

fishman10

Na początek polecam Ci Mistral Amundson.
Sam wędkuje na ten kij jest świetny do łowienia małych i średnich rybek.
Polecam
[2011-02-17 21:45]

Witam Wszystkich. Szukam wedki na splawik , jestem poczatkujacy w tej metodzie i nie mam zielonego pojecia co wybrać . Czy moze na poczatek lepszy bedzie bat jeśli tak to jaki ?
Proszę o pomoc. Pozdrawiam

a kolego iler masz do wydania ?
bo bacik dla początkującego to super sprawa ;) najlepiej kupić jakiegoś 6 metrowca odmontować jeden element  i łowić na 5m . gdzy dojdziesz do wprawy to doczepić ten jeden element ;)
[2011-02-17 21:48]

Bukis

Dzieki za odpowiedzi . Mysle o tym bacie wlasnie , do wydania mam okolo  150zł , co dostane w tej cenie ? Mam zamiar łowic na stawach i jeziorach . A i jescze pytanko jaki zestaw do takiego bata na staw tzn. zyłka glowna , przypon ? I czy amortyzator zaklada sie do bata ??
[2011-02-17 22:31]

Dzieki za odpowiedzi . Mysle o tym bacie wlasnie , do wydania mam okolo  150zł , co dostane w tej cenie ? Mam zamiar łowic na stawach i jeziorach . A i jescze pytanko jaki zestaw do takiego bata na staw tzn. zyłka glowna , przypon ? I czy amortyzator zaklada sie do bata ??

no to ja polecam Kongera Aviatora 600 . bat wybacza błędy , poza tym jest mocny . nie sugeruj się wagą podaną w katalogu , w rzeczywistości jest o wiele lżejszy . do bata nie zakładaj amortyzatora , nie ma sensu , tłumaczyć  nię będę bo tylko namieszam Ci w głowie ...
zestaw hmmm zależy jakie rybki będziesz poławiać.
[2011-02-17 22:35]

Polecam ci wędkę firmy dragon . Lukaj

DRAGON WĘDKA MYSTERY CAMOU TELE BREAM 390CM 5-30G

Moim zdaniem świetna wędka dostałem ją niedawno i jeszcze nie zdążyłem jej przetestować ale jak patrze na sucho to widzę że to był udamy zakup mam takie 2. [2011-02-17 22:49]

Bukis

Hymm no coz bacik w przystepnej cenie popytam w sklepach czy maja to go chetnie obejze .
A co do polawianych ryb to najczęściej pewnie leszcze takie do kg  i  płocie  .
Dzieki wielkie za porade . Pozdrawiam
[2011-02-17 22:50]

Bukis

Polecam ci wędkę firmy dragon . Lukaj

DRAGON WĘDKA MYSTERY CAMOU TELE BREAM 390CM 5-30G

Moim zdaniem świetna wędka dostałem ją niedawno i jeszcze nie zdążyłem jej przetestować ale jak patrze na sucho to widzę że to był udamy zakup mam takie 2.

Dzieki wielkie za odpowiedz , ale jak na poczatek poucze sie na baciku :) Pozdrawiam
[2011-02-17 22:53]

dawido199

[2011-02-18 15:15]

knaga

Witam, powiem Ci tak: szukaj sam, zawsze dobieraj sprzęt pod SIEBIE i do wód na których często łowisz. Czyli: woda stojąca- spławik, wystarczy wędka 3,60 z przelotkami i kołowrotkiem i nieważne jakiej firmy bo to tylko kwestia: PORTFELA, rzeka szeroka- spławik na początek ok.6m. wystarczy jak wąska to ta 3,60cm też wystarczy spinning 2-2,70cm. Dla początkującego poradziłbym wędki sztywne na ok.3/4długości od dolnika a reszta, górna część w miarę miękka, tego typu sprzęt jest bardzo wszechstronny, czyli nadaje się do połowu wszystkich ryb.
[2011-02-18 20:11]

Jaguar7

ja proponuje ci kij Jaxon harmony cw. 5-20g :D sam mam taki i mogę go ci z przyjemnością polecić ;p bardzo elastyczny jak i delikatny a także lekki i poręczny ;p z tej serii są rózne długości od 2.70m do 4.60m. Ja proponuje na początek 3.60m. Pozdrawiam i połamania kija
[2011-02-19 11:29]

Bukis

Dzieki za porady . Co do kijów harmony mam karpiowke spisuje sie jak narazie dobze :) . Pomysle o takim gdy troche naucze sie juz łowic na splawik do tej pory lowilem jedynie na grunt . Pozdrooo
[2011-02-19 14:43]