Kołowrotek do Jaxon Wild Horse

/ 2 odpowiedzi
Cześć szukam kołowrotka spiningowego do kija JAXON Wild Horse. Kołowrotek do 70/80zł zastanawiałem się nad Dragon Black Rock FD335i, z przełożeniem 1.5:1 chyba że ktoś ma do polecenia inny kołowrotek. Przy okazji jaką zyłke lub plecionke polecilibyście?
WedkarzIncognito


Kolega seba W założył temat odnośnie do wędziska i jego gramatury i na podstawie tego wnioskuję, że wybrany przez autora Wildhorse to model o c.w. 5-25g. Do takiego wędziska rozmiar wymienionego kołowrotka jest odpowiedni, choć osobiście wybrałbym rozmiar 3000 (330). Jest lżejszy, ale ma znacznie mniej pojemną szpulę, na którą nie będzie konieczne nałożenie tak dużej ilości podkładu, jak w przypadku rozmiaru 335. Chyba że autor kupi szpulę 1000m i podkład będzie nieistotny :)
W cenie 70/80zł, a nawet do tych 100zł, większość kołowrotków rodzimych producentów będzie na identycznym poziomie (wykonanie, materiały, spasowanie, kultura pracy, wytrzymałość). Jeżeli odpowiada Ci Black Rock, to śmiało go kupuj, ponieważ czy będzie to Mikado, Konger, Jaxon itp. to tak jak wspomniałem większość kołowrotków w tym przedziale cenowym, z technicznego punktu widzenia za wiele się od siebie nie będą różnić.
Na początek optymalnym rozwiązaniem będzie plecionka Mikado Nihonto Octa, Konger Braider x8. Jeżeli ma być taniej, to oczywiście może być plecionka 4 spolotowa (Nihonto Fine, Braider x4). Możesz też wydać tyle, co na kołowrotek i rozważać kupno PowerPro, Spiderwire lub YGK. Średnica plecionki 0,08/0,10mm.
Pozdrawiam :) (2022/09/01 10:34)