Zaloguj się do konta

Szukam kołowrotka na spinning za 250zł

utworzono: 2012/08/12 21:04
Szymon09

Tak jak w temacie napisałem szukam kołowrotka na spinning za 250 zł max. Łowię na wędkę która ma ciężar zarzutu 50g. Łowię na odrze i na jeziorach. 
[2012-08-12 21:04]

Szymon09

Używam główek  20,12.10,9g
[2012-08-12 17:41]

piotras1237

Może

SHIMANO NEXAVE

3000SFC lub 4000 SFC

"

Kołowrotek Nexave FC jest uzupełnieniem rodziny wędzisk Nexave, a dzięki charakterystycznemu niebieskiemu deseniowi z pewnością nie pozostanie niezauważony nad wodą.
Ma doskonały przedni hamulec wielotarczowy, odpowiedni do szerokiego spektrum przynęt i do różnych warunków występujących podczas wędkowania w wodach śródlądowych, a także kutą na zimno aluminiową szpulę z systemem prowadzenia linki AR-C oraz mechanizm nawoju linki Vasrispeed, zapewniający bardzo dużą dokładność rzutów.
W lekkim korpusie z tworzywa XT7 zamontowano 3 łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej oraz łożysko wałeczkowe. Taka konstrukcja zapewnia moc i płynność działania, co nieczęsto można spotkać w innych kołowrotkach w podobnej przystępnej cenie.

specyfikacja
  • 4 łożyska (1 rolkowe)
  • przełożenie 5,2:1
  • pojemność szpuli 0,25mm/180m
  • waga 270g
  • szpula zapasowa aluminiowa

[2012-08-13 08:09]

MateuszR86

A może Okuma i za resztę dokupiuć pleciomkę. Ja ze swojej Okumy jestem bardzo zdowolony.

http://www.szczupak.pl/produkt,1764

[2012-08-13 09:39]

Michu14

Także polecam Shimano Nexave, mam model 4000 i nigdy mnie nie zawiódł. Z wszystkich moich kręciołków ten jest najlepszy. Szczerze polecam !
[2012-08-13 09:47]

Kamilion

Polecam Ci Shimano Nexave a najlepiej gdybys troszkę dołożył i kupił Spro Red Arc.
[2012-08-13 20:52]

Robson155fedder

Polecił bym team dragon, bądź dragon enigma, w wielkości 3500 [2012-08-13 20:55]

wojtek161919

dozbieraj troszke kaski i kup spro red arc  [2012-08-13 22:51]

esox61

Do spinningu potrzebny jest solidny kołowrotek. Z marki Shimano jedynie Stradic i wyższe modele są jako tako nadające się, reszta to złom. W opisywanym Nexave nawet żyłka zajeżdża rolkę kabłąka którą wykonano z mosiądzu lekko tylko pokrytego niklem. Plecionka robi to po 2 wyprawach z lekkimi gumkami okoniowo-sandaczowymi 5-8g. Czas oczekiwania na nową identyczną rolkę kabłąka przekracza miesiąc. Prośby o rolkę wyższej klasy, zdatną do współpracy z plecionkami spełzły na niczym. Porządny, z 5letnią gwarancją kołowrotek w tej cenie to tylko Okuma. Naprawiam kołowrotki i płakać się chce jak wędkarze podchodzą do zakupu sprzętu. Taki np. Spro Red Arc. Niby super sprzęt ale..... Jak dostanie wody zardzewieje. Kosztuje nie mało i potem lament - tyle pieniędzy a kołowrotek rzęzi jak stara gitara. O kilka klas lepszy jest Abu Orra w cenie ok 280zł. Tak czy inaczej w stosunku jakość/cena Okuma jest bezkonkurencyjna. Kazdy 5cio łożyskowy kołowrót tej firmy można zastosować do spinningu. Mój brat używa 3łozyskowej Okumy Motion za ok 100zł od 4lat i jest to kołowrotek bijący na głowę wszelkie Exage, Nexave i inne Catany. Można nim bez problemów łowić z użyciem plecionki a sam kabłąk posiada tzw mikro-blokadę zapobiegającą samoczynnemu przypadkowemu zamknięciu się go. Podsumowując, nim kupimy sprzęt, poczytajmy co i jak jest napisane na opakowaniu. Jeśli nie ma w j. angielskim opisu: stainless steel ball bearings ( lub HCPR ew. HPB czy też NCPR) TO NIE KUPUJMY ZŁOMU. Do spławika byle grat się nada ale w spinnigu niestety nie. No chyba że stać nas na kupno co sezon albo i częściej nowego kręcioła. Pozdrawiam. [2012-08-15 23:08]

przemo189

Dragon Enigma 530i daje rade i kosztuje tyle co chcesz przeznaczyć!
[2012-08-16 12:30]

czaro93

http://www.wedkarski.com/kolowrotki-spinningowe/3459-kolowrotek-destiny-fd-dragon.html tu masz bardzo dobry kołowrotek i mieści się w Twoim przedziale cenowym oraz masz tutaj drugi nieco tańszy  http://www.wedkarski.com/kolowrotki-spinningowe/2260-kolowrotek-team-fd-ix-dragon.html [2012-08-16 13:11]

berthold

Do spinningu potrzebny jest solidny kołowrotek. Z marki Shimano jedynie Stradic i wyższe modele są jako tako nadające się, reszta to złom. W opisywanym Nexave nawet żyłka zajeżdża rolkę kabłąka którą wykonano z mosiądzu lekko tylko pokrytego niklem. Plecionka robi to po 2 wyprawach z lekkimi gumkami okoniowo-sandaczowymi 5-8g. Czas oczekiwania na nową identyczną rolkę kabłąka przekracza miesiąc. Prośby o rolkę wyższej klasy, zdatną do współpracy z plecionkami spełzły na niczym. Porządny, z 5letnią gwarancją kołowrotek w tej cenie to tylko Okuma. Naprawiam kołowrotki i płakać się chce jak wędkarze podchodzą do zakupu sprzętu. Taki np. Spro Red Arc. Niby super sprzęt ale..... Jak dostanie wody zardzewieje. Kosztuje nie mało i potem lament - tyle pieniędzy a kołowrotek rzęzi jak stara gitara. O kilka klas lepszy jest Abu Orra w cenie ok 280zł. Tak czy inaczej w stosunku jakość/cena Okuma jest bezkonkurencyjna. Kazdy 5cio łożyskowy kołowrót tej firmy można zastosować do spinningu. Mój brat używa 3łozyskowej Okumy Motion za ok 100zł od 4lat i jest to kołowrotek bijący na głowę wszelkie Exage, Nexave i inne Catany. Można nim bez problemów łowić z użyciem plecionki a sam kabłąk posiada tzw mikro-blokadę zapobiegającą samoczynnemu przypadkowemu zamknięciu się go. Podsumowując, nim kupimy sprzęt, poczytajmy co i jak jest napisane na opakowaniu. Jeśli nie ma w j. angielskim opisu: stainless steel ball bearings ( lub HCPR ew. HPB czy też NCPR) TO NIE KUPUJMY ZŁOMU. Do spławika byle grat się nada ale w spinnigu niestety nie. No chyba że stać nas na kupno co sezon albo i częściej nowego kręcioła. Pozdrawiam.

dobrze to skiwitowałeś że tylko okuma się nadaje ,ja też tak uważam  i jak słyszę stwierdzenie że jakieś shimano catano to dobry sprzęt to krew mnie zalewa skoro z doświadczenia wiem że to mizerota z malezji i tyle
[2012-08-16 15:26]

Szymon09

Temat do zamknięcia:) Co do Shimano Nexave to miałem tylko że model 2500FB maszynka fajna:) Przez 3 sezony miałem ją. Cod Okumy to jeden model miałem 1,5 sezony i coś ja trafiło pod czas kręcenia zacinała się. Wybrałem sobie teraz firmę Dragon Maxima HS Spinn FD1025i. A miałem zamiar kupic sobie Robinsona marshal ale czytałem na forum ze ten kołowrotek szybko trafia coś to już mi się odechciało go się kupować. Ale pod czas szukania kołowrotka który by mi pasował w sklepie i doradzenie się sprzedawcy to on mi polecał Shimano Catana 2500 FB i troche sie z nim posprzeczałem bo jak mymieniłem na forum do 20 g łowię i mam kija do 50g że tym kołowrotkiem będzie mi się lepiej zarzucać i ręka nie będzie bolała ale tak jak wyczytałem na forum żeby łowić na ciężkie dzigi to trzeba mieć z szerszą szpula maszynkę i to jest dla mnie prawda mam ten kołowrotek i zrzucam 20 g a tu idzie zwinnie a jak miałem z miejszą szpula to szlo Oporowo :) wielkie THX panowie za doradzenie temat do zamknięcia. 

[2012-08-16 20:05]