Zaloguj się do konta

Szukam karpia i ich lokalizacja

utworzono: 2012/09/18 23:55
Michaelo19

Witam założenie mojego tematu odnosi się do specyficznej rzeczy po czym można poznać ze w danym terenie wodnym przebywa karp proszę o pomoc ponieważ nie mogę zlokalizować na wodach PZW karpia :( Wszystkie podpowiedzi mile widziane w poszukiwaniu karpika :P
[2012-09-18 23:55]

Witam założenie mojego tematu odnosi się do specyficznej rzeczy po czym można poznać ze w danym terenie wodnym przebywa karp proszę o pomoc ponieważ nie mogę zlokalizować na wodach PZW karpia :( Wszystkie podpowiedzi mile widziane w poszukiwaniu karpika :P

np. po spławach :)
[2012-09-19 00:57]

JKarp

CześćWyjdź sobie po południu nad wodę i ją obserwuj. Obecność karpi tak jak napisał Piotrek rozpoznasz bez szczególnych problemów - karpie się spławiają w bardzo widowiskowy sposób.Inną oznaką są bąble powietrza ( doże - lin i leszcz bąblują drobniej ).Jeszcze inną oznaką są karpiarze z podami i namiotami wmawiający wszystkim, że siedzą trzy dni ale bez brania i są tu już piąty raz w ciągu miesiąca bez brania ;-)))))JK [2012-09-19 06:25]

Michaelo19

heh wiem o czym mowisz na to akurat zwracalem uwage ale nie ma tam karpiarzy właśnie nie wiadomo czy tam są karpie jak założyłem kulkę proteinowa mango pop-up miałem parę odjazdów wyglądało na karpiowe branie ale bez rezultatu. a i czy na rzece występują karpie znaczy to ani nie rzeka tak jak by jezioro z nurtem tam wygląda ta woda :P
[2012-09-19 13:24]

aquilon

Jeżeli nie ma na tym zbiorniku karpiarzy to może najpierw spróbuj połowić na ziarna.
Do kulek ryby muszą się przyzwyczaić.
[2013-05-05 11:11]

JKarp

"Jeżeli nie ma na tym zbiorniku karpiarzy to może najpierw spróbuj połowić na ziarna.
Do kulek ryby muszą się przyzwyczaić. "
Cześć A uczyłeś i przyzwyczajałeś psa lub kota np do surowej wątróbki?
Nie mówię, że karpie po wrzuceniu 20 sztuk kulek natychmiast zaczną brać jak płotki ale na pewno nie muszą się przyzwyczajać. JK [2013-05-05 11:38]

CześćWyjdź sobie po południu nad wodę i ją obserwuj. Obecność karpi tak jak napisał Piotrek rozpoznasz bez szczególnych problemów - karpie się spławiają w bardzo widowiskowy sposób.Inną oznaką są bąble powietrza ( doże - lin i leszcz bąblują drobniej ).Jeszcze inną oznaką są karpiarze z podami i namiotami wmawiający wszystkim, że siedzą trzy dni ale bez brania i są tu już piąty raz w ciągu miesiąca bez brania ;-)))))JK

Janusz ostatnie zdanie mnie rozwaliło :)
[2013-05-05 14:00]

JKarp

CześćNie pamiętam co wtedy brałem ale sam się dziwię jakie ja mądrości piszę :-))))))JK [2013-05-05 14:25]