Zaloguj się do konta

Szukam firmy od odzyskiwania odszkodowań po wypadk

utworzono: 2011/10/29 20:47
burtus123

[2011-10-29 20:47]

domin77

firma SOLVIA wywalczyła dla mojej siostry odszkodowanie od PKS-U z powodu wypadku,siostra podpisywała tylko upowarznienia żadnego łażenia po sądach [2011-10-29 22:13]

maetrix

Szukasz firmy? czy kierujesz sprawę na drogę cywilno-prawną bo to są dwie różne rzeczy.
[2011-10-29 22:28]

burtus123

chodzi mi oto żeby firma w moim imieniu uzyskała odszkodowanie od PZU za wypadek w pracy
[2011-10-30 11:53]

ryukon1975

chodzi mi oto żeby firma w moim imieniu uzyskała odszkodowanie od PZU za wypadek w pracy


Po co Ci do tego pośrednik?
[2011-10-30 12:00]

burtus123

bo się w tym temacie nie znam inie dam sobie z tym rady
[2011-10-30 12:08]

ryukon1975

bo się w tym temacie nie znam inie dam sobie z tym rady


Przecież to dziecinnie proste.Jedziesz do oddziału ZUS wybierasz wniosek ,wypełniasz,dołączasz potrzebne dokumenty z zakładu pracy i tyle.Potem dostajesz wezwanie na komisje lekarską i koniec.
Wiem bo to przerabiałem.
[2011-10-30 12:13]

burtus123

kolego tu nie chodzi o ZUS tylko o PZU z OC zakładu pracy
[2011-10-30 12:16]

ryukon1975

kolego tu nie chodzi o ZUS tylko o PZU z OC zakładu pracy

Rozumie różnice.
[2011-10-30 12:21]

domin77

zgłoś się do takiej firmy właśnie typu SOLVIA,ich prawnicy zbadają sprawę zobaczą ile można wywalczyć Ty z niczym się nie szarpiesz,a twoje koszta to jakis procent dla firmy od wywalczonej sumy.powodzenia [2011-10-30 19:15]

burtus123

a ile bierze taka firma
[2011-10-30 20:11]

Artur z Ketrzyna

bo się w tym temacie nie znam inie dam sobie z tym rady


Przecież to dziecinnie proste.Jedziesz do oddziału ZUS wybierasz wniosek ,wypełniasz,dołączasz potrzebne dokumenty z zakładu pracy i tyle.Potem dostajesz wezwanie na komisje lekarską i koniec.
Wiem bo to przerabiałem.

To miałeś farta że gładko ci poszło. ZUS to państwo w państwie i złodzieje. Oni zazwyczaj pod byle pretekstem odmawiają wypłaty odszkodowania. Między innymi niezgodność zeznań świadków zdarzenia...
Wiem coś o tym bo nie mam uznanego wypadku w pracy z 2004r. mimo iż zakład pracy mi go uznał. Do tego ja odpowiadam za błędy prawnika przyznanego mi z urzędu. Powiem że nawet moje urazy są opisane w tabeli procentowego szczerku na zdrowiu, a orzeczniczy napisali bez zmian po wizycie u nich przedstawicielki ZUS. Teraz mam złożony wniosek o wznowienie postępowania...

Kolega ma szczęście że chdzi o PZU, bo tu sądy nie są takie stronnicze jak w przypadku ZUS.
Koledze poradzę się zapoznać z;

         Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej, z dnia 18 grudnia 2002r. w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania.

No i o jaki wypadek chodzi? I czy już ma go uznawanego przez ZUS.
[2011-10-30 20:22]

Artur z Ketrzyna

a ile bierze taka firma

Zazwyczaj 20-30% wygranej plus koszta sądowe. Z tym że wszystkie specjalizują się w wypadkach komunikacyjnych (mi nie udało się znaleźć do wypadków w pracy). Jak taka znajdziesz to daj mi znać.

[2011-10-30 20:26]

ryukon1975

bo się w tym temacie nie znam inie dam sobie z tym rady


Przecież to dziecinnie proste.Jedziesz do oddziału ZUS wybierasz wniosek ,wypełniasz,dołączasz potrzebne dokumenty z zakładu pracy i tyle.Potem dostajesz wezwanie na komisje lekarską i koniec.
Wiem bo to przerabiałem.

To miałeś farta że gładko ci poszło. ZUS to państwo w państwie i złodzieje. Oni zazwyczaj pod byle pretekstem odmawiają wypłaty odszkodowania. Między innymi niezgodność zeznań świadków zdarzenia...
Wiem coś o tym bo nie mam uznanego wypadku w pracy z 2004r. mimo iż zakład pracy mi go uznał. Do tego ja odpowiadam za błędy prawnika przyznanego mi z urzędu. Powiem że nawet moje urazy są opisane w tabeli procentowego szczerku na zdrowiu, a orzeczniczy napisali bez zmian po wizycie u nich przedstawicielki ZUS. Teraz mam złożony wniosek o wznowienie postępowania...

Kolega ma szczęście że chdzi o PZU, bo tu sądy nie są takie stronnicze jak w przypadku ZUS.
Koledze poradzę się zapoznać z;

         Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej, z dnia 18 grudnia 2002r. w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania.

No i o jaki wypadek chodzi? I czy już ma go uznawanego przez ZUS.

Nie miałem farta tylko twarde papiery.Na miejsce wypadku wezwany prokurator jego i Policji papierów nie podważy nawet ZUS.Fakt że to tak wyszło z marszu bo nikt nie planował wypadku ale teraz wiem co wtedy trzeba zrobić.:)
[2011-10-30 20:38]

Tre-bor

Europejskie Centrum Odszkodowań www.euco.com.pl
[2011-10-31 08:04]

burtus123

a coś więcej o tej firmie
[2011-10-31 13:20]

mariusz260877

zadzwoń do rzecznika spraw w swej miejscowości lub w swym rejonie znajdziesz tel  powie ci praktycznie wszystko telefonicznie [2011-10-31 13:30]

rkopr

A jaki teren Cię interesuje? Co miasto to inna firma od odszkodować - warto, abyś sprecyzował. Np. ja walczyłem o swoje odszkodowanie w Łodzi z http://castellum.com.pl/. I to był dobry wybór, można ich polecić ze spokojnym sumieniem. Dobrze wywiązali się z umowy, warunki współpracy też były dla mnie satysfakcjonujące. [2016-11-10 15:53]