Zaloguj się do konta

Szukają jeleni czy naprawdę brak pieniędzy? ZO jel

utworzono: 2012/05/11 10:13

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

PawelPawel1

Niedawno przeczytałem ciekawy artykuł strażnika Mirka z SSR Kamienna pokazujący realia okręgu JG oraz podejście do pracy społecznej straży rybackiej
Zebranie strażników
http://www.spoleczna-straz-rybacka.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=3&Itemid=49

jak widać po przeczytaniu okręg JG wziął się za coś na co nie ma pieniędzy bądź szuka oszczędności , w końcu im więcej zostanie w kasie tym więcej do podziału.  Ciekawi mnie tylko dlaczego ZO na wszystko szuka jeleni a chociaż by za wypożyczenie łodzi należących do ZO  na zawody koła koło musi ponosić koszty?? Dlaczego strażnicy na te kilka dni mają zamieszkać nad wodą gdy nie zapewnia się im podstawowych środków ?? ZO Jelenia chyba nas SSR traktuje jako kołków którzy przytakują na wszystko co dyr. powie.
Ponieważ niestety podobnie wyglądają zebrania oraz dobieranie członków ZO. Kto ma odmienne zdanie jest wyeliminowany z zarządu.

Powinni dziękować nam strażnikom za to że robimy coś dla wód chociaż by przez te kilka godzin w miesiącu. Niestety dla ZO trzeba zrobić wszystko społecznie a opłacając legitymacje sprawdzeni strażnicy zazwyczaj nie mają ulg. Chyba że za wysłużone lata dostał odznakę PZW gdzie jest jedna dwie na kilka ładnych lat a w innych okręgach udzielający się  strażnicy maja ulgi w opłatach.  Bardzo dobrze że jeden ze strażników SSR Kamienna pokazał o co chodzi tak naprawdę ZO Jelenia Góra i jakie mają podejście do SSR podczas MŚ , niestety ja nie pójdę za pieczęć w legitymacji za dziękuje i jakiś dyplom błazna z siebie robić.
[2012-05-11 10:13]

wczoraj otrzymałem telefon od P. Dyrektora, że zakwaterowanie tylko dla 8 strażników i jeden ciepły posiłek w ciągu 24 godzin...w sumie 4 dni z jednym posiłkiem dziennie... musimy zorganizować drugie zebranie... [2012-05-11 10:21]

JKarp

CześćTo jak PZW traktuje wędkarzy - to ja wiem już od dawna. Liczy się tylko kasa i nic w zamian. Właściwie w zamian mnóstwo zakazów, nakazów itp.Ale jeśli jest prawdą to co napisałeś to takie coś woła o pomstę do nieba.Dlatego jestem anty społecznikiem, dlatego nigdy nic nikomu nie dałem - nikt nie doceni tego co dostaje za darmo. Wy za darmo ( znaczy społecznie ) kontrolujecie wody i dlatego organ - stowarzyszenie PZW MA WAS TAM GDZIE PANA JANKA MOGĄ W D.. POCAŁOWAĆ.JK [2012-05-11 12:06]

CześćTo jak PZW traktuje wędkarzy - to ja wiem już od dawna. Liczy się tylko kasa i nic w zamian. Właściwie w zamian mnóstwo zakazów, nakazów itp.Ale jeśli jest prawdą to co napisałeś to takie coś woła o pomstę do nieba.Dlatego jestem anty społecznikiem, dlatego nigdy nic nikomu nie dałem - nikt nie doceni tego co dostaje za darmo. Wy za darmo ( znaczy społecznie ) kontrolujecie wody i dlatego organ - stowarzyszenie PZW MA WAS TAM GDZIE PANA JANKA MOGĄ W D.. POCAŁOWAĆ.JK

:) [2012-05-11 12:17]

PawelPawel1

Dobrze ze w ogóle są ludzie chętni do takiej pracy tylko dla mnie ochrona wód w interesie wędkarzy a ochrona wód w interesie kogoś MŚ (ZO PZW) to dwie rożne sprawy. ZO zanim zaczęło planować powinno pomyśleć nad kosztami organizacji, przecież pan Bogacki miał sam ze swoich pieniędzy wyzywienie ufundować , taka była mowa na zebraniu w Lwówku a tu??  Sam teks że to nie wczasy świadczy o podejściu do ludzi a raczej uważaniu nas za ciołków co na każde zawołanie będą lecieć aby dyrektorowi w d*** wleźć. Niestety nasz okręg zrobił się zbyt pazerny na kasę ,świadczą o tym chociaż by nagrody na zawodach okręgowych i cała ich organizacja , aby zaoszczędzić na sędziach itp. Kiedyś było warto startować a teraz kończą się pucharem z przeceny , z tesco i dyplomikiem :) szkoda że zebrania ZO nie są otwarte jak np Sesje rady , wtedy można było się pośmiać i nakręcic dobry kabaret. Ja czytając artykuł strażnika z kamiennej się zniesmaczyłem ponieważ to my kolejny raz mamy dokładać do interesu ZO. Tną na nas na wszystkim na nie rozdzielonych opłatach, na rybach pchając duże ilości smiecia (sum boleń jaź) a teraz zaczęto szukać wolontariuszy wśród sędziów i SSR. Ciekawe czy w innych krajach MŚ tak się odbywają? a tą okazjonalną pieczęć o której tyle pan B-ki mówił to niech sobie na czoło przybiją :)
[2012-05-11 14:27]

toten

Proponuję wystąpić z SSR i po sprawie. [2012-05-11 16:43]

jarekk

Proponuję wystąpić z SSR i po sprawie.

Znakomita propozycja :)

Tym bardziej jeśli brakuje odwagi, nawet na napisanie głupiego posta pod własnym nickiem.

Nawet ten tekst na stronie strażników zamiast podpisu ma jakieś dziwne "napisano w imieniu strażników". Nie tędy droga. Jeśli chcesz coś załatwić, to nie możesz chować się za kolegów i coś tam pokrzykiwać zza ich pleców. Bycie komendantem działa w dwie strony - jesteś i przełożonym grupy i ich rzecznikiem. Jeśli pojawia się problem komendant powinien jednoznacznie działać w imieniu grupy.

Tak to sobie przynajmniej wyobraziłem, ale mogę się oczywiście mylić.

[2012-05-11 17:22]

Pitbul

Osobiście uważam, że pilnowanie wody przez 24 godziny w trakcie Mistrzostw to nieporozumienie. Po co SSR w trakcie zawodów czyli od +/- ósmej rano do osiemnastej ? Wtedy "woda pilnuje się sama". Jeśli ma to być pokazówka to szkoda na takie rzeczy i czasu i wysiłku. Zamiast kasy na katering i noclegi chyba lepiej zabezpieczyć te środki na inne cele związane z ochroną wód. Dziwią mnie jeszcze wymagania Kolegi z Lubawki ponieważ zawsze zastrzega, że społecznie, nieodpłatnie, w pełni społecznie itd itp. Jak się zgłosiło akces i zadeklarowało to wypadało by słowa dotrzymać. Ktoś się zgłaszał, deklarował a teraz żale. Ale nic to może za to uda się wynegocjować kolejny ponton ....T. [2012-05-11 19:13]

Andrzej123

Widzę,że Ty koleś masz jakiś kompleks Mirka.A ja tam się cieszę,że mają ponton i mogą się szybciej poruszac w czasie kontroli.Jeśli ci to przeszkadza to nie jestes uczciwym wędkarzem,a takich nad Bukówką nie brakuje.

Mirka nie zniechęcą głupie docinki i za to go lubię ,bo mam dość cwaniaczków,którzy się mienią strażnikami a sami ...

Pozdrawiam uczciwych wędkarzy!

[2012-05-11 19:34]

Pitbul

Widzę,że Ty koleś masz jakiś kompleks Mirka.A ja tam się cieszę,że mają ponton i mogą się szybciej poruszac w czasie kontroli.Jeśli ci to przeszkadza to nie jestes uczciwym wędkarzem,a takich nad Bukówką nie brakuje.

Mirka nie zniechęcą głupie docinki i za to go lubię ,bo mam dość cwaniaczków,którzy się mienią strażnikami a sami ...

1. Ponton mi nie przeszkadza (ale zapytaj w jakich okolicznościach został pozyskany, czyli co zamieciono pod dywan i jak kupiono milczenie wcześniej krzyczącego...)2. Nie zwracaj się do mnie "koleś"  bo tego nie lubię.3.Czy jesteś pewny tego co napisałeś o mojej uczciwości (przemyśl raz jeszcze...)4. Dokończ ostatnie swoje zdanie bo widzę, że odwagi brakuje :)over :)T.P.S. Co do kompleksu to nie mam mimo, że Pan beksa pisze na mnie zgłoszenia do Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgu, robi zgłoszenia na Policję itp. Mnie po prostu bawi Jego poczucie humoru i niezmienna zmienność poglądów i zachowań :) [2012-05-11 19:53]

Andrzeju pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą. [2012-05-11 19:56]

PawelPawel1

Uuu zawrzało [2012-05-11 20:01]

PawelPawel1

PitBul jak mi wiadomo jaz w kościelniku nie był kaskadą a urządzeniem piętrzącym które piętrzy i odprowadza bocznym kanałem wodę do pobliskiej fabryki. Mandat staje się prawomocny z chwilą podpisania go a podpisując sprawca potwierdza swą winę własnoręcznym podpisem więc nie rozumiem dlaczego sąd koleżeński cię uniewinnił skoro przyjęłeś mandat?. Sprzęt kamienna ma dzięki MK bo to właśnie on się stara pozyskać na ten cel środki. [2012-05-11 20:09]

Pitbul

PitBul jak mi wiadomo jaz w kościelniku nie był kaskadą a urządzeniem piętrzącym które piętrzy i odprowadza bocznym kanałem wodę do pobliskiej fabryki. Mandat staje się prawomocny z chwilą podpisania go a podpisując sprawca potwierdza swą winę własnoręcznym podpisem więc nie rozumiem dlaczego sąd koleżeński cię uniewinnił skoro przyjęłeś mandat?. Sprzęt kamienna ma dzięki MK bo to właśnie on się stara pozyskać na ten cel środki.

Odbiegliśmy od tematu więc na zakończenie wspomnę, że żadnego kanału tam nie ma i nie było, sprawa była wielokrotnie wyjaśniana i MK ma na ten temat pełna wiedzę (chyba że znowu zacznie kłamczuszyć...). Co do pozyskiwania środków na "te" cele to nie wsadzaj kija w mrowisko bo kasa była zbierana na łódkę a za ponton nie musieli płacić bo był to "prezent" od ZO.Zbliża się czerwiec, więc możliwe, że spotkamy się na Bukówce. Chętnie porozmawiam na off-topowe w tym wątku tematy. Podstawą jest by Koledzy nie schodzili do chwytów typu "koleś" itp. Ja mimo różnic zdań i poglądów potrafię szanować rozmówcę który potrafi rozmawiać a nie uciekać w głupawe wyssane z palca oskarżenia, poniżanie i smażenie postów z kolejnego klona.PozdrawiamT. [2012-05-11 20:25]

Andrzej123

Rzadko piszę,ale nie lubię kłamliwych wpisów.O nic nikogo nie muszę pytać,bo bardzo dobrze znam sprawy związane z SSR Kamienna Góra.Znam też dobrze Mirka i wiem,że bezpodstawnie na nikogo nie składa żadnych wniosków.

Sorry za kolesia,ale nikogo nie miałem zamiaru obrażać.Nie leży to w mojej naturze.

Żadnego zdania kończył nie będę.Użyłem go ogólnikowo,a nie do kogoś osobiście.Jeśli kogoś zabolało trudno.

Odwagi raczej mi nie brakuje,chociaż jestem tylko spokojnym wędkarzem.Nie cierpię kłusoli i cenię spokój nad wodą.Dlatego cenię pracę strażników na których można liczyć w różnych sytuacjach.

Wielokrotnie miałem do czynienia z kontrolą w mojej okolicy i widziałem kontrole innych wędkarzy.Nigdy,powtarzam nigdy nie spotkałem się ze złym potraktowaniem normalnie wędkujących uczciwych wędkarzy!

Życzę Mirkowi i jego ekipie powodzenia w pilnowaniu naszych wód!

[2012-05-11 20:27]

Proponuję wystąpić z SSR i po sprawie.

Znakomita propozycja :)

Tym bardziej jeśli brakuje odwagi, nawet na napisanie głupiego posta pod własnym nickiem.

Nawet ten tekst na stronie strażników zamiast podpisu ma jakieś dziwne "napisano w imieniu strażników". Nie tędy droga. Jeśli chcesz coś załatwić, to nie możesz chować się za kolegów i coś tam pokrzykiwać zza ich pleców. Bycie komendantem działa w dwie strony - jesteś i przełożonym grupy i ich rzecznikiem. Jeśli pojawia się problem komendant powinien jednoznacznie działać w imieniu grupy.

Tak to sobie przynajmniej wyobraziłem, ale mogę się oczywiście mylić.

W mojej straży liczy się głos wszystkich strażników i dlatego zgodnie w przyjacielskiej atmosferze pracujemy społecznie.Strażnicy nie przystali na warunki stawiane przez Okręg . Ludzi należy szanować szczególnie za ich społeczną pracę i postawę i nie ma nic na siłę , my nikogo uszczęśliwiać nie mamy zamiaru. Nie można stawiać ludzi na kilka dni z jednym posiłkiem bo to jest dla mnie niedopuszczalne i świadczy tylko źle o tych wyższych decydentach . Będzie miał okazję się wykazać kto inny.My potrafimy powiedzieć nie. A tak poza tym ten kto rozpoczął ten temat to nie mój klon administrator może to sprawdzić. Pozdrawiam [2012-05-11 20:42]

Pitbul

Spoko nie żywię urazy.Ale zgadnij Andrzeju kto kryje się za nickiem PawelPawel1 :)))))Jak znasz MK to żadna zagadka ;)T.
[2012-05-11 20:47]

PawelPawel1

Z tego co udało mi się dowiedzieć w rozmowie z pewnym starszym tegim panem to ten jaz pietrzy wodę. Znajduje się w pobliżu mostu który łączy Koscielnik i Szyszkową. Jest dużych rozmiarów i tuż przed odchodzi kanał. W najbliższych dniach planuje się wybrać na Kwise więc pofatyguje się zrobić zdjęcie niech forum oceni. Pozostaje kwestia przyjęcia mandatu tym samym przyznania się do winy. Wielu jest tych etycznych a wpadają między innymi za lenistwo np brak wpisu. Poprostu zazdroscicie Mirkowi jego skuteczności i wymyślacie zamiatanie spraw pod dywan. A może Kazia S. z ZO chcecie na minę wsadzić [2012-05-11 20:49]

PawelPawel1

PitBul nie jestem MK :) a to że założyłem dzisiaj konto o tym nie świadczy. Trzeba było przyjść na szkolenie sędziów do lwówka :) tam nie było ani ciebie ani mirka ale było dużo obietnic jak to pięknie nie będzie. Pan B-ki obiecał sam zakupić wyżywienie, nawet ubiór jedyny w swoim rodzaju będzie można sobie zabrać , wcześniej sędziowie mieli mieć diety na zebraniu już mogli tylko strój sobie zatrzymać i dostać do legitymacji pieczątkę MŚ która pan B-ki tak chwalił więc nie dziwi mnie postawa mirka a czytając jego artykuł postanowiłem wrzucić to na forum. [2012-05-11 20:59]

PawelPawel1

Ja po zebraniu postanowilem być na nie a czytając artykuł SSR Kamienna i waszą wypowiedź że za deklarował gotowość do pomocy a teraz wycofał się nasowa mi się pytanie. Czy ZO obiecując zakwaterowanie i posiłki nie oszukał strażników ? moim zdaniem obietnicą dogodnych warunków pozyskał ludzi a teraz gdy już niby dopięte wszystko ZO zmienił zdanie na jeden posiłek. W tej sytuacji część pomyśli i poslucha że już zamówili im stroje i spuści głowę i pójdzie a część tak jak grupa mirka z jajami powie nie. To nie strażnicy oszukali ZO tylko odwrotnie [2012-05-11 21:10]

jarekk

Ja po zebraniu postanowilem być na nie a czytając artykuł SSR Kamienna i waszą wypowiedź że za deklarował gotowość do pomocy a teraz wycofał się nasowa mi się pytanie. Czy ZO obiecując zakwaterowanie i posiłki nie oszukał strażników ? moim zdaniem obietnicą dogodnych warunków pozyskał ludzi a teraz gdy już niby dopięte wszystko ZO zmienił zdanie na jeden posiłek. W tej sytuacji część pomyśli i poslucha że już zamówili im stroje i spuści głowę i pójdzie a część tak jak grupa mirka z jajami powie nie. To nie strażnicy oszukali ZO tylko odwrotnie

ZO i niejaki B. to długa historia, wiele i od dawna o tym mówimy i za to nas właśnie nie cierpią ci których tyłek swędzi na stołek na Wańkowicza. Wśród krytykantów przoduje Lwówek i przyznam, że nijak nie mogę zrozumieć dlaczego ? W wielu kwestiach mamy wspólne zdanie, współpracujemy nad rzeką ...a w necie, ufff poczytaj Romulda, włos się jeży.

Co do niespełniononych obietnic ZO, co do robienia z ludzi pachołków, wpuszczanie na minę, okłamywanie, itp, itd ..sprawa jasna i tutaj jedziemy na tym samym wózku i Wy i Lubawka i cała reszta.

Co do pracy strażników lubawskich znasz moje zdanie. Bardzo cieszę się, że pracują i szanuję ludzi którym chce się cokolwiek robić. Nie są wcale najskuteczniejsi na jakich ich się kreuje, ale przecież praca w SSR to nie są wyścigi. Nie ma nic bardziej idiotycznego niż ściganie się strażników na wyniki. A jeśli chcesz poznać która grupa wyrobiła więcej godzin nad wodą, która odbyła najwięcej patroli, itp. Jeśli tak na prawdę Cię to interesuje, to po prostu poproś o dane w ZO, a nie szukaj tej wiedzy na stronie "kolegi" M., bo na pewno jej tam nie znajdziesz.

Z prostej przyczyny. "kolega" M. jest osobą skrajnie niewiarygodną, pozbawioną wszelkich zasad. Takie zdanie ma wiele osób i nie dziw się, że na wstępie byłeś potraktowany jako jego kolejne wcielenie. Przez rok dał świadectwo swoich możliwości i nie ma sposobu, aby szybko się to zmieniło.

Pozdrawiam, jarekk

[2012-05-11 22:15]

PawelPawel1

Ale niestety nie jestem nim chociaż znam wiele tematów sporów gdyż studiuje strony wedkarskie. Ale co do zdania że kamienna pierw chciała pomoc na Mś to a teraz nie to można porównać - zatrudnie cię za 10zł na h , podpiszemy umowe to niestety dam ci 5. Nie jestem przeciwnikiem wedkarstwa ale jestem przeciwnikiem takich dzialań jak robi zo . Temat jednego znaczka zamiast trzech czy dwoch jest znany , wielu ludzi na to narzeka niestety tyle mogą. Spowodowali tylko że teraz każdy może wejść na górską , wcześniej wielu zrezygnowało ponieważ szkoda im było dopłacić. [2012-05-11 22:27]

PawelPawel1

Ale niestety nie jestem nim chociaż znam wiele tematów sporów gdyż studiuje strony wedkarskie. Ale co do zdania że kamienna pierw chciała pomoc na Mś to a teraz nie to można porównać - zatrudnie cię za 10zł na h , podpiszemy umowe to niestety dam ci 5. Nie jestem przeciwnikiem wedkarstwa ale jestem przeciwnikiem takich dzialań jak robi zo . Temat jednego znaczka zamiast trzech czy dwoch jest znany , wielu ludzi na to narzeka niestety tyle mogą. Spowodowali tylko że teraz każdy może wejść na górską , wcześniej wielu zrezygnowało ponieważ szkoda im było dopłacić. [2012-05-11 22:28]

Romuald55

Kolego jarekk...włos się powinien jeżyć gdy weżnie się do ręki podczas kontroli legitymację z wyrwaną kartką ze zdjęciem czy ponaklejanymi znaczkami na kupę.Dziwne,że w 99% przypadków to wędkarze z Grodzkiego narzekający na władze koła.Dlaczego te legitymacje nie są wymienione?Ktoś lekceważy swoje obowiązki.Jeżeli Koledze taka krytyka przeszkadza to nic nie poradzę.Ja nie mam nic przeciw Grodzkiemu,sygnalizuję jedynie nieprawidłowości które widać gołym okiem. [2012-05-11 22:47]

PawelPawel1

Kolejna sprawa temat łodzi zakupionych za pieniądze wedkarzy na jeziorze złotniki. Proponuje niech wasze koło zorganizuje na nich zawody dla propagowania sportu jakim jest wędkarstwo. Coś co koło na w statucie że musi zrobić chcąc zrobić z naszych łodzi musi płacić. Następn sprawa ten pseudo ichtniolog i zarybienia. Sam wiesz ile pchają klenia jazia suma bolenia mimo że ta ryba bez problemu się wyciera. Jest trudna do łowienia niestety Mniej karpia lina czy szczupaka sandacza. tego problemu nie było kiedyś efekty były w łowieniu a teraz? coraz gorzej. Ale powołują się na jakiś operat. Jedyny plus że coraz więcej osób dostrzega te problemy i głośniej mówi o tym. Ale aby coś się zmieniło w składzie ZO wątpię. [2012-05-11 22:48]

Kolejna sprawa temat łodzi zakupionych za pieniądze wedkarzy na jeziorze złotniki. Proponuje niech wasze koło zorganizuje na nich zawody dla propagowania sportu jakim jest wędkarstwo. Coś co koło na w statucie że musi zrobić chcąc zrobić z naszych łodzi musi płacić. Następn sprawa ten pseudo ichtniolog i zarybienia. Sam wiesz ile pchają klenia jazia suma bolenia mimo że ta ryba bez problemu się wyciera. Jest trudna do łowienia niestety Mniej karpia lina czy szczupaka sandacza. tego problemu nie było kiedyś efekty były w łowieniu a teraz? coraz gorzej. Ale powołują się na jakiś operat. Jedyny plus że coraz więcej osób dostrzega te problemy i głośniej mówi o tym. Ale aby coś się zmieniło w składzie ZO wątpię.

Romuald nie daj się sprowokować ;) [2012-05-11 22:59]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia