Szufla do wybierania mułu

/ 15 odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem, a mianowicie chcę usunąć ze stawu muł za pomocą ciągnika (capka c328).

Chce sobie wyspawac coś w stylu skrzyni wrzucac do stawu i wyciagac ciagnikiem jak myslicie zda to egzamin?? może ktoś juz tatkie cudo robił to podsunie mi jakies pomysły.

Z góry dzieki!!

jacek placekkk

dobry pomysł ale wodę i tak pasowało by wypuścić jak zrobisz coś takiego to dodaj fotki sam myślałem o takim czymś raz  (2012/12/10 09:51)

jacek placekkk

Witam ;)a jakby kupił taką wyciągarkę samochodową na akulumator 12v widziałem już w dobrych cenach 250 zł dosyć mocne maja ponad dwie tony uciągu i zrobił taką łyżkę i czy czyms takim by wyciągał muł ze stawu od czasu postu kolegi też myślę o takim czymś  (2012/12/16 22:07)

yamakowal

myślę że ta wyciągarka będzie za słaba, nie wiadomo jak sie spisze a dac 250 zł w błoto to ja mam za to paliwko do ciągnika i tym na pewno pociągnie na dniach będę powoli składał tylko jeszcze nie wiem jaką ta szufle zrobić zeby nie była za duża ani za mała. (2012/12/16 22:39)

jacek placekkk

no może i słaba ja nad stawikiem mam własnie problem z dobrym dojazdem i co kombinowałeś już z tą łyżką coś ? (2012/12/17 19:47)

alibaba23

ja proponuje beczke do wyciągania gnojuwy ;-) napewno da rade (2012/12/17 20:21)

michal1661

I jak wymyślił kto z was coś odnośnie tej łyżki do ciągnika żeby muł wyciągać? (2012/12/27 12:35)

operatorek

kolego proponuje najszybciej, wypompować wodę na zimę i przy mrozie 10,15stopni jak staw nie jest duży załatwić sobie koparkę hydrauliczną i go odmulisz ,lub gdy jest większy to koparkę linową.Bo mój ojczulek zrobił coś takiego ale to było pracochłonne i w rezultacie mało praktyczne,narobił się i wraz brał linówkę.Taka szufla musi mieć działanie obustronne .U mnie były dwa ciągniki i dwóch gości nie zegrasz żeby szło płynie,jak łyżka się zassała a była z pół beczki 200l to ciągniki dęba stawały.Nie wiem jak sobie to wymyśliłeś ,dla mnie to strata czasu a rybki można odłowić i pod tlenem przechować w jakimś  zbiorniku ,podaj wymiary stawu to w przybliżeniu podam ci koszt odmulenia koparką hydrauliczną (2012/12/29 09:39)

Artur z Ketrzyna

ja proponuje beczke do wyciągania gnojuwy ;-) napewno da rade

Dokładnie dobra szambiarkę weź. Wyssie cały szlam z dna i rozlejesz po polach jako dobry organiczny nawóz.

Odmulacze właśnie działają podobnie jak te szambiarki. Z tym że są pływające, gdzieś na filmiku takie samoróby widziałem... (2012/12/29 22:51)

yamakowal

moje wymiary stawu to ok. 50m na 70m no troche jest tego zastanawiałem sie też na detem, zrobil by tam robotę. (2012/12/30 12:51)

yamakowal

kolego jeżeli ciągnik staje ci deba to sa no to sposoby. jezeli masz wokol stawu drzewa to zawsze mozesz zaczepic ze 2 bloczki wtedy na pewno ciagnik nie stanie deba. 

z ta łyzka to mam 2 pomysly wykonania tego ale jak narazie zbieram materialy gdzies ze 3-4 tygodnie wezme sie za skladanie :D

(2012/12/30 12:56)

operatorek

jak podłoże stawu jest w miarę twarde to oky,wiesz detem się zejdzie pomysł masz niezły.kolega wyrwał się z szambiarką ze dwa tygodnie byś to robił .wziobyś  spycharkę + koparkę i najdłużej za dwa dni masz po robocie, te samoróbki są zbyt kosztowne (2013/01/03 19:47)

operatorek

szkoda kolego czasu i twojej forsy linówką gośc odmulił u mnie za 3tysi wymiary 30na60 (2013/01/03 19:51)

yamakowal

tak tylko ja ten staw dzierzawie, wiec nie oplaca mi sie wkladac w niego 3 kola , jak by byl moj to bym nawet z 5 wylozył.  pomysle bo w sumie jest troche razosniety tzn. palka i taka trawa w kepach tylko chciałem to usunąc tylko.  (2013/01/05 17:25)

komarszef

kiedyś oczyszczałem staw z mulu za pomocą takiej szufli była ciagnieta na lince stalowej za ciągnikiem przez staw awyjmowana za pomoca tura tzn metalowej szyny z hakiem na podnosniku od ciagnika łyzke wrzucałem po jednej stronie stawu i ciągnik z drugiej strony jadąc ją wyciągal a była zbudowana na ramie chyba od starych bron a kształt pudełka od zapałek bez jednej ściany zrobione z blachy jednorazowo okolo 200-300 kilo mułu sie wyciagało zabawy było kupe z tym ale i tak na końcu spósciłem wodę i koparka linowa pogłbila staw (2013/01/06 12:00)

operatorek

a bronami i traktorem nie pójdzie jak to pływa zielsko (2013/01/08 17:10)