Zaloguj się do konta

Sztywność szczytówki

utworzono: 2010/08/30 14:16
fikander

Może ktoś mi pomorze ? Chodzi o to, czy sztywność szczytówek do feederów są oznaczone kolorami, czy kolor końcówki nie ma znaczenia ??? [2010-08-30 14:16]

 

Zazwyczaj sztywniejsze szczytówki są pomalowane na czerwono , pomarańczowo a delikatniejsze na biało , żółto czy zielono . W mojej kolekcji szczytów do feedka mam ze trzy garści różnych i około 90 % z nich jest pomalowana w taki właśnie sposób ale są również pomalowane dokładnie odwrotnie więc sam rozumiesz , że trzeba pomacać zanim kupisz .

[2010-08-30 14:29]

picnawode2

Tak.W większości przypadków kolor czerwony ma szczytówka najmocniejsza,kolor żółty bardziej miękka a kolor zielony najdelikatniejsza.Oczywiście jeśli są kupowane w komplecie z wędziskiem.
[2010-08-30 16:03]

baloonstyle

Witam

Różnie z tym jest :))

Ja mam dwa feedery jaxona i wszystko jest na odwrót:))

bierzesz trzy w dłoń i widzisz która sztywna , która delikatna :))

[2010-08-31 08:04]

piotrek68

Kolego fikander,łapiesz szczytówki za przelotki szczytowe,trzymasz szczytówki w poziomie i po ich ugięciu będziesz wiedział jaką mają sztywność.Nie sugeruj się kolorami bo praktycznie co firma to inne kolory poszczególnych szczytówek.Wyżej wymieniony sposób jest dobrym miernikiem sztywności czy też miękkości szczytówek.Połamania!!
[2010-08-31 09:53]