Sztyca Mikado do podbieraka

Sztyca Mikado do podbieraka
Pech chciał, że podczas robienia porządków w ramach dnia gospodarczego w garażu, załatwiłem doszczętnie nieopatrznym przygnieceniem swoją wysłużoną zawodniczą sztycę podbieraka Maverick.
            Podbierak ten sprawdzał się idealnie podczas wielu zawodów towarzyskich oraz podczas wędkowania wędką spławikową na łowisku mocno porośniętym grążelem żółtym i nenufarami.  W takim miejscu, rybę trzeba podebrać jak najszybciej, z dala od silnych łodyg tych kwiatów, których zaczepienie niechybnie grozi zerwaniem całego zestawu.
            Nie było więc wyjścia i trzeba było jak najszybciej zaopatrzyć się w nowe urządzenie, wykorzystując stary i sprawdzony żyłkowy kosz.
Dotychczas taki rodzaj podbieraka wykorzystywałem głównie podczas łowienia batem. Jednak o wyborze długiej sztycy dodatkowo do metody, przekonał mnie sposób wykorzystania prezentowany przez  Nicka Speeda, przedstawiony w filmikach wędkarskich na You Tube.
Nie ma co owijać w bawełnę i należy powiedzieć wprost, że ceny profesjonalnych sztyc, tych z włókna węglowego są dość wysokie. Dlatego też zdecydowałem się na zakup teleskopowej sztycy Mikado Fish Hunter 400cm.
Czteroczęściowa teleskopowa sztyca wykonana z najwyższej jakości kompozytu. Składa się z czterech sekcji, jej długość transportowa wynosi 115cm, waga 478 g. Cena sztycy jest całkiem przyzwoita i nie przekracza 50 PLN.
Nowy zestaw podbieraka ze sztycą Mikado, zdał celująco egzamin podczas moich majowych linowych zasiadek.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.