Sztyca i matnia podbieraka do tyczki

/ 7 odpowiedzi

Witam, jakiej firmy polecacie matnię i w miarę lekką sztycę nasadowa długą podbieraka tak, aby pasowała pod tyczkę w rozsądnej cenie max do 250-260zł. Z góry dzięki za propozycje

LYSY


Bardzo fajną lekką i niedrogą sztycą będzie wyrób firmy Winner - poszukaj na stronie.
Jeśli coś bardziej markowego to Milo tycoon. Odnośnie matni to zależy na jaką wodę. (2013/05/06 14:32)

u?ytkownik123415


Jak sie nie myle coś z Colmica i Mavera juz powinienes dostac :) (2013/05/06 14:33)

Romuald55


Nie wiem na jakiej zasadzie twierdzisz Kolego że Milo to wyższa półka niż Winner.Ja mam baty Winnera i Milo przy nich to pikuś.
Każda matnia z dużymi oczkami z jednolitych włókien jest dobra.Haczyk nie zahacza się tak jak w matniach tkanych a duże oczka powodują,że łatwo wyplątać śruciny zestawu.Często się zdarza,że przy drobnych oczkach są z tym problemy.Firma nie ma tu żadnego praktycznego znaczenia.Wszystko to produkcja z Chin czy Tajlandii.Tylko naszywka europejska.Sztyca natomiast powinna być sztywna.Ciężar nie odgrywa dużej roli bo ze względu na długość nie są one ciężkie..Firma też.Lepiej mieć dwie lub trzy tańsze różnej długości niż jedną drogą bo firmową.Długość dobiera się do długości topa którym się łowi bo łatwiej manewrować na platformie czy kombajnie. (2013/05/06 15:17)

roman55


Witam!

Potwierdzam i zgadzam się z propozycją całości wypowiedzią kolegi LYSY na twoje zapytanie kol. kwaldek odnośnie zakupu.

Milo Tycoon przez kolegę LYSYMilo Tycoon w rozmiarze 5,2m, która praktycznie nie posiada żadnych wad. Zastosowany materiał do jej budowy to maty węglowe najwyższej klasy, dodatkowo dozbrojone Z wędkarskim Pozdrowieniem

(2013/05/06 20:36)

LYSY


Nie wiem na jakiej zasadzie twierdzisz Kolego że Milo to wyższa półka niż Winner.Ja mam baty Winnera i Milo przy nich to pikuś.
Każda matnia z dużymi oczkami z jednolitych włókien jest dobra.Haczyk nie zahacza się tak jak w matniach tkanych a duże oczka powodują,że łatwo wyplątać śruciny zestawu.Często się zdarza,że przy drobnych oczkach są z tym problemy.Firma nie ma tu żadnego praktycznego znaczenia.Wszystko to produkcja z Chin czy Tajlandii.Tylko naszywka europejska.Sztyca natomiast powinna być sztywna.Ciężar nie odgrywa dużej roli bo ze względu na długość nie są one ciężkie..Firma też.Lepiej mieć dwie lub trzy tańsze różnej długości niż jedną drogą bo firmową.Długość dobiera się do długości topa którym się łowi bo łatwiej manewrować na platformie czy kombajnie.

 
Znam baty Winnera i znam baty MIlo. I absolutnie nie wiem na jakiej podstawie sądzisz że Winner jest lepszą firmą niż MIlo? Milo jak każda duża firma ma baty z różnych półek cenowych i być może jeśli porównywałeś wędki nie z tej samej półki mogłeś odnieść mylne wrażenie. Jak dla mnie za Winnerem choć te baty są naprawdę ok to przemawia tylko stosunek jakości do ceny.
Nie jestem absolutnie fanem marki Milo bo zawiodłem się już na kilkunastu produktach, ale sprawiedliwość trzeba oddać.....
(2013/05/07 08:34)

u?ytkownik142580


Witam.
Może coś firmy FIUME? , ciekawą propozycję też ma Traper. (2013/05/09 16:51)

krzysiekdan


Dzięki koledzy za reakcję na moje zapytanie. No i kupiłem sztce taką jak zasugerował Roman55 -Milo Tycoon u Górki w promocji.Pomachałem nią na sucho i stwierdziłem że dobrze ulokowałem pieniądze z przeznaczeniem na sztyce do podbieraka. Cóż mogę powiedzieć o samej sztycy  Czuć ogromną moc , sztywność i ta waga prawie ją nie czuć tak świetnie wywarzona. Dzięki Roman za super radę w wyborze zakupu sztycy. Myślę że to moja to moja ostatnia sztyca i będzie mi służyć bardzo wiele sezonów. Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz.  

(2013/05/14 07:16)