Sztyca do podbieraka

Sztyca do podbieraka
Pech chciał, że podczas robienia porządków w ramach dnia gospodarczego w garażu, załatwiłem doszczętnie nieopatrznym przygnieceniem swoją wysłużoną zawodniczą sztycę podbieraka Maverick.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Podbierak ten sprawdzał się idealnie podczas wielu zawodów towarzyskich oraz podczas wędkowania wędką spławikową na łowisku mocno porośniętym grążelem żółtym i nenufarami. ÂW takim miejscu, rybę trzeba podebrać jak najszybciej, z dala od silnych łodyg tych kwiatów, których zaczepienie niechybnie grozi zerwaniem całego zestawu.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Nie było więc wyjścia i trzeba było jak najszybciej zaopatrzyć się w nowe urządzenie, wykorzystując stary i sprawdzony żyłkowy kosz.
Dotychczas taki rodzaj podbieraka wykorzystywałem głównie podczas łowienia batem. Jednak o wyborze długiej sztycy dodatkowo do metody, przekonał mnie sposób wykorzystania prezentowany przez ÂNicka Speeda, przedstawiony w filmikach wędkarskich na You Tube.
Nie ma co owijać w bawełnę i należy powiedzieć wprost, że ceny profesjonalnych sztyc, tych z włókna węglowego są dość wysokie. Dlatego też zdecydowałem się na zakup teleskopowej sztycy Mikado Fish Hunter 400cm.
Czteroczęściowa teleskopowa sztyca wykonana z najwyższej jakości kompozytu. Składa się z czterech sekcji, jej długość transportowa wynosi 115cm, waga 478 g. Cena sztycy jest całkiem przyzwoita i nie przekracza 50 PLN.
Nowy zestaw podbieraka ze sztycą Mikado, zdał celująco egzamin podczas moich majowych linowych zasiadek.
Â

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.