Sztuczne przynęty spinningowe.

/ 6 odpowiedzi
witam mam takie pytanie do kolegów po fachu czy jest sens zmieniać często przynęty spinningowe czy nie ma to żadnego wpływu na żerowanie ryb drapieżnych ??? czy po zmianie akurat jest szansa że rybie się spodoba odpowiednio kolor wielkość tej przynęty lub też kształt.
82marco


Według mnie, jeżeli nie ma brań na 1 przynęte dobrze wypróbować inne. Ponieważ nie jest regułą ze jezeli np. okonie brały jednego dnia na twisterka w kolorze zółtym nastepnego dnia będą brały na tego samego twistera. Trzeba trafić w gusta ryby :)

I wtedy trza kombinowac az znajdziesz ta odpowiednią przynete na dany dzień.

Z rybami jak z kobietami. Nigdy ich nie zrozumiesz :D

(2010/10/02 16:06)

Fish-Killer


Ja najpier zmieniam sposób prowadzenia przynęty a jeśli to nie skutkuje to dopiero wtedy sięgam po coś nowego. Wielkość taka sama tylko inny kolor lub taki sam tylko z brokatem , to na ogół pomaga ;) a jeśli nie to znaczy że ''Panie tu niema RYB'' ;P (2010/10/02 16:20)

Manolo8


Ryby drapieżne są bardzo kapryśne, jeżeli żerują to będą atakowały prawie każdą przynętę. Wielokrotnie miałem sytuacje gdzie po całym dniu biczowania wody nic nie złowiłem, nie miałem żadnych brań, a następnego dnia w ty samym miejscu w pół godziny miałem komplet szczupaków. Na pewno częste zmiany przynęt, kolorów ma znaczenie, ale zazwyczaj kiedy nie żerują, szczupak zaatakuje przynętę bo przepłynęła obok pyska. Szczupak jest jak kot, będzie najedzony ale jak mysz przeleci jemu koło nosa to zaatakuje, ale jak położysz jemu martwą mysz nie będzie zainteresowany. Czyli dla szczupaka jest też istotne jak przepływająca przynęta będzie się zachowywała, a to zależy jak ją będziesz prowadził. (2010/10/02 20:09)

u?ytkownik54189


moim zdaniem częste zmienianie przynęt bardzo wpływa na częstość brań. bywa ze przez cały dzień czeszemy wodę kilkoma przynętami i nie ma większych efektów, ale zmieniamy na inna i ciągniemy szczupłego co 2 rzut. :)
pzdr. (2010/10/03 10:42)

aal82


dziękuje wszystkim za wskazówki wnika z tego że trzeba kombinować jak w przypadku przynęt naturalnych dziś nie bierze na to próbujemy na inny przynętę, tak samo widzę jest przy przynętach sztucznych dziś taki kolor czy kształt jutro zupełnie inny :) (2010/10/04 13:18)

przemo27


Witam, jak zdecydowałeś się na spinning to znaczy, że lubisz kombinować:-) ponieważ w tej metodzie musisz tak robić bo bez kombinacji nie ma wyników, a tak na marginesie ( kto szuka nie błądzi) (2010/10/04 22:06)