Sztuczne czy żywe przynęty na szczupaka

/ 12 odpowiedzi
Co wybrać do łowienia szczupaka? Jakie metody są najlepsze i na jakich łowiskach je stosować?
Chodzi mi tylko o SZCZUPAKA!
Jaro21


Witam:)

Jeżeli miałbyś zamiar łowić w dużych jeziorach z łódki to typowo na szczupaka proponuje duże

jerki i metoda jerkowania:)

Jeżeli zaś w normalnych jeziorach i rzekach to proponuje gumy i opadzik:)

Powodzenia:)

PS:Osobiście łowię na gumy(najczęściej opad) jeśli chodzi o połów szczupaka to woblerów nie

używam:) (2011/07/06 17:02)

cezarymalkowski316


W większości łowię na błystki i twister'y zaś woblerów nie używam i zauważyłem że łowienie na gumki wszelkiego rodzaju bardziej się opłać choć częściej się uszkadzają i trzeba kupować nowe :/
A nie wiem co z żywcem? (2011/07/06 17:07)

rurekk44444


Stosowanie jakichkolwiek przynęt zależy w dużej mierze od głębokości łowiska. (2011/07/06 18:01)

u?ytkownik37148


Nie ma złotego środka. Jednym bardziej bierze na spinning, innym na martwą lub żywca. Co kraj to obyczaj, co wędkarz to... (nie znalazłem rymu) nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Poczytaj sobie o spinningu lub o martwej, żywcu i będziesz wiedział A sprawdź jak w Twoich wodach szczupły zareaguje i będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie ale tylko na dany zbiornik na jakiś ta okre czasu. W każdym zbiorniku jest inaczej a każdy szczupak ma własne ideały co do żarcia.  (2011/07/06 18:57)

simo


Ja używam tego woblera i jestem bardzo zadowolony z efektów nawet widać po nim że już jest troche zcharatany. Mam pare obrotówek 2 wahadłówki i chyba 5 woblerów naprawdę tylko tego używam bo na reszte przynent jakoś nie ma brań może było pare ale na tego woblera szczupak jak siedzi bierze błyskawicznie :) (2011/07/06 20:12)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik37148


Ja używam tego woblera i jestem bardzo zadowolony z efektów nawet widać po nim że już jest troche zcharatany. Mam pare obrotówek 2 wahadłówki i chyba 5 woblerów naprawdę tylko tego używam bo na reszte przynent jakoś nie ma brań może było pare ale na tego woblera szczupak jak siedzi bierze błyskawicznie :)

ale to jest Twoja woda... w kazdym zbiorniku ryby mają inne szablony dobierania papu... ale wiara w przynete działa cuda. Ale nie traktujcie danej przynety za pewnik... (2011/07/06 20:21)

simo


No właśnie zapomniałem dopisać że on się super sprawdza U MNIE na łowisu, (rzeka o słabym nurcie). (2011/07/06 20:24)

u?ytkownik37148


ale ogólnie juz o tym tematów były tysiace.... poszukaj.  (2011/07/06 20:26)

z@mela


co lepiej naśladuje rybę od ryby ??
 twister ? ripper ?? błystka czy może wobler ??

 odp zapewne znasz więc  o  tym co skuteczniejsze mówić nie muszę  natomiast jaka metoda jest wędkarska a jaka mięsiarska i buracka  to   zadecyduj sam :)

 połamania życzę (2011/07/06 21:11)

cezarymalkowski316


W większości łowiłem na twister'a i dawało mi to oczekiwane efekty lecz miałem kilka wątpilwości i chciałem otrzymac kilka fachowych podpowiedzi :) (2011/07/07 15:22)

z@mela


metoda spinningowa  jest także skuteczne  ale co najważniejsze jest to metoda typowo wędkarska a nie mięsiarska heh
 no i daje 10x więcej przyjemności z holu ryby  niż łowienie żywcowym kneblem.

Twister to bardzo dobra przynęta   takie 8cm  w kolorze zielonym lub perłowym to niemalże pewniaku na rzeczne szczupaki :) (2011/07/10 23:37)

DARO2165


metoda spinningowa to jest tojak dla mnie ,duże efekty mam na wachadłówki gnoma O i 1. (2011/07/10 23:50)