Zaloguj się do konta

Sztuczna mucha, a wody górskie Okręgu Częstochowa

utworzono: 2012/09/23 11:53
stoen

Witam, mam pytanie odnośnie połowu na sztuczną muchę na wodach górskich Okręgu Częstochowa. W większości powyższych wód okres ochronny pstrąga obowiązuje od 1 września do 31 stycznia, oraz zakaz spiningowania w tym okresie. Przepisy nic nie mówią o zakazie połowiu na sztuczną muchę. Łowiąc sztuczną muchą została mi zwrócona uwaga, że obowiazuje całkowity zakaz połowu na owych wodach. Dzwoniąc do PZW Częstochowa, w pierwszym momencie mój rozmówca był zdziwiony że " łowię pstrągi w okresie ochronnym". Uświadomiony, że w tych wodach są jeszcze inne ryby , a o zakazie połowu na sztuczną muchę nic nie pisze, stwierdził -" chyba wolno" po czym się rozłączył. Co Wy na to, można czy nie?

[2012-09-23 11:53]

pawelz

Wolno. Co prawda ostatnie lata jestem tam rzadko, ale jesienia mozesz fajnie polowic lipieni. No a na co je lowic jak nie na muche :)
[2012-09-24 09:32]

Strzegom

Zgadza się wolno ale sadzę ze chodzi tu o odcinki rzeki gdzie dominujacym gatunkiem sa właśnie obięte ochroną pstrągi potokowe i tu ukłony do ludzi ustalajacych przepisy jeden zapis i nie było by problemów.Znam to z mojego terenu jeden zapis od miejsca,do miejsca zakaz połowu od dnia do dnia i nie ma problemów.
[2012-09-25 22:07]