" Szprotki "

/ 3 odpowiedzi
Witam,Jestem wędkarzem amatorem i mam dość spory kłopocik,a konkretniej chodzi o to że co zarzucę mój spławik do wody(łowię na bata) to zawsze wyciągam takie małe chipsy (karasie)Brania są dość spore na czerwonego robala, tylko co z tego jak za każdym razemna haczyku widzisz nie większą rybkę niż 10cm. 
Łowię na takim dość sporym stawku nie jest głęboki ma może do 2m głębokości, w najgłębszym miejscu może 3m. Dużo zaczepów i krzaków w wodzie. Bardzo dużo mułu. 
I tu nasuwa się moje pytanie jak wyciągnąć coś większego, tak chociaż 20cm ;)
szymides


A są tam większe ryby?Jeśli tak to spróbuj zmienić przynętę, haczyk na większy. Eksperymentuj też z gruntem.Jak założysz 2 czy 3 kukurydze to drobnica raczej nie weźmie.   (2012/08/19 18:00)

marsla69


Tak jak napisal kolega wyżej. Doradzałbym również założyć główne obciążenie bliżej haczyka. Jeśli obciążenie główne masz bliżej spławika to haczyk z przynętą opada powoli i  drobnica nie odpuści. (2012/08/19 20:05)

dawidwol


Witam,Jestem wędkarzem amatorem i mam dość spory kłopocik,a konkretniej chodzi o to że co zarzucę mój spławik do wody(łowię na bata) to zawsze wyciągam takie małe chipsy (karasie)Brania są dość spore na czerwonego robala, tylko co z tego jak za każdym razemna haczyku widzisz nie większą rybkę niż 10cm. 
Łowię na takim dość sporym stawku nie jest głęboki ma może do 2m głębokości, w najgłębszym miejscu może 3m. Dużo zaczepów i krzaków w wodzie. Bardzo dużo mułu. 
I tu nasuwa się moje pytanie jak wyciągnąć coś większego, tak chociaż 20cm ;)

Jeżeli rzeczywiście coś tam w tej wodzie żyje konkretniejszego to spróbuj podnęcić "grubą" zanętą :) (2012/08/19 21:59)