Zaloguj się do konta

Szokujące dane

utworzono: 2013/12/09 08:25
Zibi60

Po wielkości emigracji bardziej zaradnych widać jak "dobrze" mają młodzi w naszym kraju. Oto co badania mówią o starszej generacji:
http://popieranie.pl/05102013,onz-w-polsce-tuska-da-zyc.html [2013-12-09 08:25]

Bernard51

Po przeczytaniu komentarzy z linku wygląda że wiekszość społeczeństwa ma dość tej władzy!
[2013-12-09 19:43]

Zibi60

Artykuł jest "dość świeży" i komentarzy przybywa i rzeczywiście wszyscy wku...ni na maxa.
[2013-12-09 20:48]

feroza

W parze z "władzą" idzie ustawodawstwo. Jaka "władza", takie prawo; takie prawo, jaka "władza". Zaczynając okres przemian, mieliśmy czterostronicową Ustawę o "prywatnej" działalności gospodarczej (czterdzieści kilka paragrafów). Cała Unia nam jej "zazdrościła".
Ludzie na potęgę rozpoczynali pracę "na własny" rachunek - z dobrym skutkiem. Dziś trudno powiedzieć ile stron liczy, z wszystkimi nowelizacjami, załącznikami i diabli tylko wiedzą czym jeszcze. Skutek oczywisty. Łatwiej podjąć działalność gospodarczą na emigracji niż u siebie, w kraju. Dziś Unia już nie chwali, lecz ostro krytykuje tę "ustawę" - wraz z pochodnymi. Polak potrafi!
[2013-12-09 20:59]

cierpliwy1

Ludzie starsi emeryci, renciści są państwu nie potrzebni .Liczą się tylko pracujący ,stąd kłopoty w służbie zdrowia a po co leczyć staruchów ,będą leżeć narzekać i jeszcze trzeba im płacić.Lata komuny nauczyły nas zaradności ,dlatego jakoś dajemy sobie radę .Wszystko to jest bardzo przykre.Ja nie mam zaufania do żadnej partii ani polityka ,dokąd nie zmieni się ordynacja wyborcza nie ma szans na zmiany . [2013-12-09 21:31]

feroza

Ludzie starsi emeryci, renciści są państwu nie potrzebni .Liczą się tylko pracujący ,stąd kłopoty w służbie zdrowia a po co leczyć staruchów ,będą leżeć narzekać i jeszcze trzeba im płacić.Lata komuny nauczyły nas zaradności ,dlatego jakoś dajemy sobie radę .Wszystko to jest bardzo przykre.Ja nie mam zaufania do żadnej partii ani polityka ,dokąd nie zmieni się ordynacja wyborcza nie ma szans na zmiany .



Zgoda, ale jeszcze dorzucę likwidację dotacji państwowych dla partii politycznych. Wtedy szanse będą choć trochę podobne, choć wielki biznes sobie poradzi....
[2013-12-09 21:51]

Zibi60

Tylko jeden drobny szczegół: tak zmianę ordynacji wyborczej, jak likwidację dotacji państwowych dla partii politycznych może zmienić...?! więc nic się nie zmieni.
[2013-12-10 05:56]

adler

Tylko jeden drobny szczegół: tak zmianę ordynacji wyborczej, jak likwidację dotacji państwowych dla partii politycznych może zmienić...?! więc nic się nie zmieni.


Likwidację dotacji państwowych dla partii politycznych już niejedna partia miała w swoim programie wyborczym. Niestety nikt nie ma naprawdę ochoty pozbywać się łatwych funduszy w zasadzie nierozliczlnych. Jeszcze nigdy nie widziaeliśmy takowych rozliczeń, ba nawet gdyby były to ile prawdy byłoby w ich zeznaniach? Natomiast względem służby zdrowia to zastanawiające że jest tak samo w KAŻDYM kraju w europie, i na świecie, a lekarzy kształci się coraz więcej. To jest chyba jeden z cudów świata nauki, biznesu?



[2013-12-10 12:09]

Bernard51

Panowie emeryci i renciści podwyżki (rewaloryzacja)naszych wypracowanych emerytur rządzący sprowadzają do emerytury obywatelskiej. Teściowa sąsiadki dostała decyzję  24 zł na miesiąc, słowa Kamysza emerytury będą wypłacane nie z tego co wypracowali ale na ile będzie państwo stać???
A że stać jest na niewiele to też podwyżki będą jak zwykle ( w ubiegłym roku otrzymałem 84zl)
dostateczne aby się w głowie nam nie zakręciło i poszli byśmy znów do wyborów to następni coś nam polepszą, krzyżyk kropka.
[2014-01-03 05:57]