Zaloguj się do konta

Szlaki kajakowe na rzekach Polski - opinie.

utworzono: 2013/01/14 17:14
Diablo

Siedze sobie, na wiosennych jaziach, u ujścia małej rzeczki do rzeki większej. Płynie dwóch kajakarzy, zobaczyli mnie więc starali się płynąć drugim brzegiem. Zapytałem czy nie za zimno jeszcze na kajaki. Odpowiedzieli że to pierwszy spływ roboczy. Spływ z siekierami i piłą łańcuchową. Po zimowym śniegu i wiosennych przyborach trzeba oczyścić trasę. A i tak bez ciągnika w niektórych miejscach sie nie obędzie.

Dla kajakarzy rzeka to to samo co dla nas asfaltowa droga. Nie dbają o to do jest pod jej powierzchnią. Nie twierdze że kajakarstwo powinno być zabronione. Ale potrzebne jest prawo które ureguluję choćby pływanie w okresie tarła ryb.
[2013-01-15 14:42]

Mario18

Siedze sobie, na wiosennych jaziach, u ujścia małej rzeczki do rzeki większej. Płynie dwóch kajakarzy, zobaczyli mnie więc starali się płynąć drugim brzegiem. Zapytałem czy nie za zimno jeszcze na kajaki. Odpowiedzieli że to pierwszy spływ roboczy. Spływ z siekierami i piłą łańcuchową. Po zimowym śniegu i wiosennych przyborach trzeba oczyścić trasę. A i tak bez ciągnika w niektórych miejscach sie nie obędzie.

Dla kajakarzy rzeka to to samo co dla nas asfaltowa droga. Nie dbają o to do jest pod jej powierzchnią. Nie twierdze że kajakarstwo powinno być zabronione. Ale potrzebne jest prawo które ureguluję choćby pływanie w okresie tarła ryb.

Tu się zgodzę że w okresie tarła powinno być to zakazane pływanie albo chociaż wiosną lecz nie jestem przeciw pływaniu kajakiem bo to jest pewnie fajna sprawa.
[2013-01-15 16:24]

majes1973

Jestem kajakarzem,a do tego wędkarzem i mam zarejestrowany kajak do amatorskiego połowu ryb.Chciałbym 1-ej odpowiedzi od Ciebie po jakiej rybie trącej się mam wypłynąć suma?Co w takim wypadku z wędkującymi z łodzi i Wyobraż Sobie mają silnik,a dopiero Policja w motorówce!!!Nie mówiąc do tego budują jeszcze nowy most.Życzę,aby spływający kajakiem uważał na Takiego Cierpliwego Wędkarza. [2013-01-15 22:04]

Diablo

Jestem kajakarzem,a do tego wędkarzem i mam zarejestrowany kajak do amatorskiego połowu ryb.Chciałbym 1-ej odpowiedzi od Ciebie po jakiej rybie trącej się mam wypłynąć suma?Co w takim wypadku z wędkującymi z łodzi i Wyobraż Sobie mają silnik,a dopiero Policja w motorówce!!!Nie mówiąc do tego budują jeszcze nowy most.Życzę,aby spływający kajakiem uważał na Takiego Cierpliwego Wędkarza.

Taakk :) mógłbyć przełożyć na polski to zdanie: "po jakiej rybie trącej się mam wypłynąć suma?"

[2013-01-15 22:11]

pawelz

Jestem kajakarzem,a do tego wędkarzem i mam zarejestrowany kajak do amatorskiego połowu ryb.Chciałbym 1-ej odpowiedzi od Ciebie po jakiej rybie trącej się mam wypłynąć suma?Co w takim wypadku z wędkującymi z łodzi i Wyobraż Sobie mają silnik,a dopiero Policja w motorówce!!!Nie mówiąc do tego budują jeszcze nowy most.Życzę,aby spływający kajakiem uważał na Takiego Cierpliwego Wędkarza.

Pomijajac forme tej wypowiedzi, porownywanie kajakarza do wedkarza na lodce jest nieco bez sensu.
Wedkarz lowiacy z lodki nie plywa po waskich i plytkich doplywach rzeczek. A to wlasnie one sa najbardziej zagrozone. Jesli kajakarze beda plywali tylko po duzych i srednich rzekach badz jeziorach i zbiornikach zaporowych, to niech to sobie robia. Przy odrobinie dobrej woli nic zlego nie zrobia. Ale zupelnie inaczej sprawa sie ma na plytkich rzeczkach i strumieniach.
Tam wystarczy jeden ruch wioslem zeby np w pazdzierniku zniszczyc budowane gniazda tarlowe pstragow.
[2013-01-16 08:17]

Pomijajac forme tej wypowiedzi, porownywanie kajakarza do wedkarza na lodce jest nieco bez sensu.
Wedkarz lowiacy z lodki nie plywa po waskich i plytkich doplywach rzeczek. A to wlasnie one sa najbardziej zagrozone. Jesli kajakarze beda plywali tylko po duzych i srednich rzekach badz jeziorach i zbiornikach zaporowych, to niech to sobie robia. Przy odrobinie dobrej woli nic zlego nie zrobia. Ale zupelnie inaczej sprawa sie ma na plytkich rzeczkach i strumieniach.
Tam wystarczy jeden ruch wioslem zeby np w pazdzierniku zniszczyc budowane gniazda tarlowe pstragow.

I oczywiście tak jest. To się dzieje na twoich oczach! Nie sposób aprobować tego zjawiska.
Wędkarze muszą przestrzegać restrykcyjnych przepisów  a jakie prawo obowiązuje kajakarzy?
Diablo ma rację,( człowiek ten wypowiada słowa proste i zarazem genialne w swej prostocie)
: rzeka jest dla kajakarzy tym czym dla kierowcy szosa...Nie wszędzie kajaki są tak uciążliwe,ale prawdą jest,że wiele rzek - jest niemożliwa do zdobycia przez wędkarzy.
Następny problem związany z "żeglugą" i co warto podkreślić- równie poważny : to... BARKI.
Na przykład rzekę Noteć w wielu miejscach wyprostowano ( zlikwidowano parę meandrów - a co tam...), wykarczowano brzegi - po to, by nurt rzeki - mógł przyjąć więcej barek "na swoje barki"
Czy spływy kajakowe, trwające z przerwami - cały rok- na rzece, gdzie żyją ryby i na , której wędkują opłacający składki wędkarze- są w porządku? Wędkarze siedzą pochowani w swoich dołkach a środowisko kajakarskie  - w ogóle nie bierze tego pod wzgląd.
Czy prostowanie rzeki w myśl rozwoju transportu barkowego - jest w porządku?
Wobec kogo lub czego?

[2013-01-16 18:33]

majes1973

Jak podkreśliłem jestem też wędkarzem,wiem gdzie ryba odbywa tarło to tam nie wpływam.Pływam na Wiśle. Skąd taki laik ma wiedzieć jak wypożyczy kajak,że są tam ryby i do tego mogą mieć tarło.Jak nie raz wezmę (leszcza do wędzenia) to kumple mówią"przecież ryby z Wisły śmierdzą".Druga sprawa nawet wędkarz wypożyczający kajak na spływ p.....li to ,bo się pięknie bawi po 0,5 W40,wiem raz i ostatni zaliczyłem taki spływ,wszystkie śmieci szły do wody!Nad takimi też ubolewam. [2013-01-16 19:48]

Fora

Dzięki kajakom poznałem tyle miejscówek, lepiej na wojnę z kłusolami ale zapomniałem że odwagi brakuje co niektórym
[2013-01-23 11:53]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia