Zaloguj się do konta

Szlag mnie zaraz trafi

utworzono: 2011/03/02 19:24

Dziś jadąc samochodem słuchałem wiadomości w radiu i było gadane coś że policja w austri (nie jestem pewny) skonfiskowała 3 ciężarówki podrobionych ubrań. I najlepsze jest to że zostało wszystko dopuszczone do utylizacji. Jakie to prawo jest popier******. Czemu takie rzeczy nie mogą zostać wysłane np. do afryki itp? Lepiej żeby nikt nie miał z tego użytku jeśli państwo i Unia na tym nie zarobi. To samo tyczy się narkotyków itp. Czemu np bardzo dobrej jakości marihuana nie może zostać sprzedana za grosze do krajów w których jest legalizacja? Jak długo będziemy musieli jeszcze takie absurdy prawne znosić? To tyle.  [2011-03-02 19:24]

withanight88

Co do ubrań , O tym akurat decyduje producent , ktorego towary zostały podrobione. Jeżeli sie decyduje zniszczyć przemycany towar robi to ale pokrywa większa częśc kosztów(przynajmniej w Ameryce) Przechwycone podrobione towary , ktorych producent (ten wlasciwy) nie chce utylizowac zostają wystawiane na aukcjach internetowych bo atrakcyjnych cenach. 


Ostatnio ogladalem na discovery chyba program o tym .

[2011-03-02 19:32]

Diablo

szczerze mówiąc w Afryce ubrania nie wiele pomogą. Ciepło im tam.
a niezbędne jest jedzenie i woda.

A co do sprzedaży narkotyków. To już skoro rekwirują narkotyki to znaczy że w tym państwie nie są legalne. Więc nielegalna jest również ich sprzedaż do innych krajów.
[2011-03-02 19:33]

Zielony80

Kiedyś oglądałem program o skonfiskowanych podróbkach. Płyty i wódka szły na przemiał jak leci, natomiast co do ubrań to zostały oddane do domów dziecka i innych organizacji po uprzednim usunięciu maetek i reszy znaków zastrzeżonych dla danych firm. [2011-03-02 19:39]

No w niektórych przypadkach wielkie formy i państwo potrafi się zachować ale bardzo mało razy to sie zdarza.  [2011-03-02 19:40]

aha. Ja jako dyżurny James Miodek (Dżemik) to chyba się mówi piszę szlag bo szlak to w górach :D
[2011-03-06 21:09]

a może dilerzy w polsce zamiast nielegalnie sprzedawać marichuanę niech sprzedają ją do holandii albo czech?ciuchy to rozumiem że można oddać potrzebującym ale prochy nawet jeśli legalne to powinny być niszczone i nie ważne że to trawa
[2011-03-06 21:57]

kazik-kz2

a może dilerzy w polsce zamiast nielegalnie sprzedawać marichuanę niech sprzedają ją do holandii albo czech?ciuchy to rozumiem że można oddać potrzebującym ale prochy nawet jeśli legalne to powinny być niszczone i nie ważne że to trawa


Marihuana to nie prochy :) [2011-03-07 08:01]

adamoski

W Czechach sprzedaż jest też zakazana:) A z ubraniami jest tak jak podaje kolega wyżej, jesli firma się zgodzi to po usunięciu metek i emblematów są rozdawane potrzebującym.   [2011-03-07 08:46]

Dziś jadąc samochodem słuchałem wiadomości w radiu i było gadane coś że policja w austri (nie jestem pewny) skonfiskowała 3 ciężarówki podrobionych ubrań. I najlepsze jest to że zostało wszystko dopuszczone do utylizacji. Jakie to prawo jest popier******. Czemu takie rzeczy nie mogą zostać wysłane np. do afryki itp? Lepiej żeby nikt nie miał z tego użytku jeśli państwo i Unia na tym nie zarobi. To samo tyczy się narkotyków itp. Czemu np bardzo dobrej jakości marihuana nie może zostać sprzedana za grosze do krajów w których jest legalizacja? Jak długo będziemy musieli jeszcze takie absurdy prawne znosić? To tyle. 



Rynek rządzi się swoimi prawami i logiką. W Polsce niejednokrotnie podrabiane ciuchy po odcięciu "firmowych metek" trafiają do Domów Dziecka, czasami ale rzadko do Stowarzyszeń Pomocy Socjalnej.

Prawo jest pipipipi bo pipipipi politycy tak zadecydowali pod wpływem pipipipi lobby producentów odzieży. W Polsce pod wpływem pipipipi przepisów pewien piekarz splajtował bo nadwyżkę chleba /zwroty ze sklepów/ rozdawał potrzebującym.

W Afryce pogoda bynajmniej nie jest tak łaskawa jak co niektórzy piszą, bo temperatury w dzień +40 zmieniają się niejednokrotnie w nocy na -5 /oczywiście nie wszędzie/. Zamiast podrabianej odzieży ważniejsza jest rzeczywiście woda, żywność i leki.

W miejsce marihuana wstaw sobie przemyt ludzi, a w miejsce do krajów w których jest legalizacja wstaw dozwolone niewolnictwo lub wyzysk ...

Buble prawne powstają również w głowach które noszą się z pomysłami np. legalizacji narkotyków ... ponoć miękkich ;)
[2011-03-07 10:27]