Zaloguj się do konta

Szlabany w Mietkowie, zgodne z prawem?

utworzono: 2012/09/19 20:33
grzesiek35

takie ogloszenia widnieja przed wjazdami na łowisko. Nie jest to prywatne tylko PZW.
[2012-09-19 20:33]

withanight88

takie ogloszenia widnieja przed wjazdami na łowisko. Nie jest to prywatne tylko PZW.

A za wyjazd kolejne 5 zł ? Parodia.  [2012-09-19 20:45]

johnkelly

A kasę fiskalną gościu ma?
[2012-09-19 21:00]

MASTINO

Może tu chodzi komuś o kwestię jedynie DOJAZDU  do łowisk, po czyjejś prywatnej ziemi. Tak coś czuję. I jeśli gość jest w stanie wydać rachunki, paragony, fakturę za pobraną opłatę, to robi to raczej zgodnie z prawem. Tak się dogadał z Okręgiem PZW. Tak tylko kombinuję myślowo. [2012-09-19 21:10]

jurasek15

Ale tereny wokół łowiska mogą być prywatne. Swoją droga jedyny skuteczny sposób to donos do urzędu skarbowego. Ale wtedy to już można wcale nie wjechać.

Z drugiej strony to za 5 PLN-ów nie chciałoby mi się co chwila rowerkiem jeździć. ;-) Jeszcze gość w nałóg wpadnie bo 5 zł i do sklepu. I tak w kółko. ;-)
Gdy jeździłem na czeskie łowiska wokół zbiorników zaporowych tez są szlabany. Tyle że właściciel pobiera opłatę za cały rok (około 170 zł), dostaje się kluczyk i można wjeżdżać, biwakować i nie nosić sprzętu.
[2012-09-19 21:14]

Czego to już ludzie nie wymyślą:) [2012-09-19 21:17]

Ciekawy widoczek. Pytanie czy facet, bo podobnie jak Kolega Maciej sądzę że może być to przejazd przez jego teren, rozlicza się z przychodów ze skarbówką:-/ Bo jeśli nie może znajdzie się jakiś klient wkurzony zamkniętym szlabanem i zrobi mu "przysługę". A ta instytucja dobrze to wykorzystuje...
[2012-09-19 21:38]

slawomir66

Kiedyś pisałem o podobnych szlabanach na drodze Lasów Państwowych nad zalewem Sulejowskim. Owszem wędkarze wjeżdżają ale ryzykują mandatem. Myślę, że ja jak i inni wędkarze skłonni byliby zapłacić 5 zł aby legalnie dojechać do łowiska (nie mam tu na myśli do samej wody).
Stawiając szlaban wyłączono spokojnie z 10 km brzegu.
[2012-09-19 21:59]

jurasek15

Kiedyś pisałem o podobnych szlabanach na drodze Lasów Państwowych nad zalewem Sulejowskim. Owszem wędkarze wjeżdżają ale ryzykują mandatem. Myślę, że ja jak i inni wędkarze skłonni byliby zapłacić 5 zł aby legalnie dojechać do łowiska (nie mam tu na myśli do samej wody).
Stawiając szlaban wyłączono spokojnie z 10 km brzegu.

Trochę inna sytuacja i nie ma co porównywać. Szlabany w Lasach mają zmniejszyć przede wszystkim nielegalny wywóz drewna jak i zwiększyć bezpieczeństwo p-poż. Ale jak tak Ci źle i jest może was kilku wedkarzy to może spróbować przeforsować ten temat:

http://www.lasypolskie.pl/news-7059.html

Lasy teraz są otwarte na takie nowinki.

Pozdrawiam.
[2012-09-19 22:21]

perwer

Prawdopodobnie Maciek dobrze kombinuje ,lub jest kwestia dzierżawy przez gościa terenu w około zbiornika. Taki przypadek powstał u nas na zbiorniku Rogoźnik ,gdzie gość wydzierżawił teren w około  zbiornika ,postawił szlaban i kasował .
Czyli był kiedyś dojazd bezproblemowy ,a dzisiaj śladem Polskiej normy trzeba płacić.
Natomiast inna kwestią jest fakt ,że ja jak daleko jade na dobry zbiornik i spędze tam dajmy wekend ,to chętnie zapłacę 5 zeta za bezpiecznie ulokowany samochód.
Oczywiście nie życzę sobie i Polakom żeby za wszystko płacili ,bo i tak ten naród jest kopany w zadek ze wszystkich stron.
[2012-09-19 23:24]

JKarp

CześćWszystko jest w porządku. Niech będzie to jego ziemia ale ... ktoś z PZW powinien ruszyć tyłek i pogadać z gościem na zasadzie : ziemia Twoja ale woda nasza więc my, żeby wędkarze mogli łowić ryby proponujemy Ci .... ( wpisać kwotę ).Nie sądzę, żeby ktokolwiek z Okręgu PZW wiedział o tej sprawie - ich to po prostu to nie dotyczy bo jeżdżą na ryby gdzieś indziej. A gość dobrze wie, że wędkarz zapłaci nawet i 10zł żeby sobie połowić. Są dwie opcje - zawiadomić Urząd Skarbowy bez rozmowy z tym gościem lub poprosić tego człowieka o dowód wpłaty czym na 100% rozpęta się wojenka. Trzecia opcja - ustanowić służebność drogi.Znając życie ktoś się w końcu wkurzy i przyjedzie z piłą robiąc porządek z tym szlabanem.JK [2012-09-20 06:15]

basiasia

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w Mietkowie nigdy nie byli.Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby takie szlabany były ustawione dookoła zalewu i jakiś gostek dymał na rowerku wokoło przy każdym wjeżdzie i wyjeżdzie.Myślę, że sytuacja dotyczy konkretnego wjazdu na konkretny obiekt przy zalewie. [2012-09-20 08:52]

JKarp

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w Mietkowie nigdy nie byli.Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby takie szlabany były ustawione dookoła zalewu i jakiś gostek dymał na rowerku wokoło przy każdym wjeżdzie i wyjeżdzie.Myślę, że sytuacja dotyczy konkretnego wjazdu na konkretny obiekt przy zalewie.

CześćNie chodzi o to czy ktoś jest z Mietkowa czy nie. Taka sytuacja może zdarzyć się wszędzie ponieważ wielu różnej maści cwaniaczków szuka łatwego zarobku. Tak sobie myślę, że można pokusić się i sprawdzić, czy rzeczywiście droga została zakupiona razem z działką ( czy do niej znaczy działki przynależy ). Można to zrobić np na geoportal.pl tylko trzeba znać miejsce ustawienia szlabanu.JK
[2012-09-20 09:04]

basiasia

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w Mietkowie nigdy nie byli.Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby takie szlabany były ustawione dookoła zalewu i jakiś gostek dymał na rowerku wokoło przy każdym wjeżdzie i wyjeżdzie.Myślę, że sytuacja dotyczy konkretnego wjazdu na konkretny obiekt przy zalewie.

CześćNie chodzi o to czy ktoś jest z Mietkowa czy nie. Taka sytuacja może zdarzyć się wszędzie ponieważ wielu różnej maści cwaniaczków szuka łatwego zarobku. Tak sobie myślę, że można pokusić się i sprawdzić, czy rzeczywiście droga została zakupiona razem z działką ( czy do niej znaczy działki przynależy ). Można to zrobić np na geoportal.pl tylko trzeba znać miejsce ustawienia szlabanu.JK

CześćJeśli chcesz szukać rozwiązania to zacznij w PZW Zarząd Okręgu Wrocław, to on jest gospodarzem na Mietkowie i jeśli taka sytuacja ma miejsce to z pewnością mają wyjaśnienie.Pozdrawiam. [2012-09-20 09:13]

JKarp

CześćOwszem wysłałem zapytanie do Wrocławia.Tu nie chodzi jak pisałem o 5zł. Chodzi o ustalenie faktów. Dziś Mietków, jutro Zegrze, pojutrze Zemborzycki itd. Rozumiem, że dopiero jak Ciebie dosięgnie i ktoś każe zapłacić być może niezgodnie z prawem wtedy się zbulwersujesz.JK [2012-09-20 09:36]

basiasia

CześćOwszem wysłałem zapytanie do Wrocławia.Tu nie chodzi jak pisałem o 5zł. Chodzi o ustalenie faktów. Dziś Mietków, jutro Zegrze, pojutrze Zemborzycki itd. Rozumiem, że dopiero jak Ciebie dosięgnie i ktoś każe zapłacić być może niezgodnie z prawem wtedy się zbulwersujesz.JK

O, pyskujesz:)Nie 5, tylko 10 jak wjedziesz to musisz potem wyjechać.Najpierw trzeba sie zorientować w sytuacji jak jest naprawdę a potem ssać z palca wariacje na temat. [2012-09-20 09:44]

JKarp

CześćOwszem wysłałem zapytanie do Wrocławia.Tu nie chodzi jak pisałem o 5zł. Chodzi o ustalenie faktów. Dziś Mietków, jutro Zegrze, pojutrze Zemborzycki itd. Rozumiem, że dopiero jak Ciebie dosięgnie i ktoś każe zapłacić być może niezgodnie z prawem wtedy się zbulwersujesz.JK

O, pyskujesz:)Nie 5, tylko 10 jak wjedziesz to musisz potem wyjechać.Najpierw trzeba sie zorientować w sytuacji jak jest naprawdę a potem ssać z palca wariacje na temat.

Widzisz ja jak rozmawiam z kobietą ( i ogólnie ze wszystkimi na forum ) staram się być grzeczny i rzeczowy. Widzę też, że są kobiety, które tego nie doceniają. Jeśli uważasz, że tak można, że jest to w porządku, i że jest to ssanie wariacji to gratuluję :-)Chcę jeszcze powiedzieć, że nie życzę nikomu będącemu w potrzebie, żeby na drodze służb ratownictwa medycznego wyrósł taki szlaban, gdy liczy się praktycznie każda minuta.Ciekawe, czy od PSR, Policji i SSR też pobiera opłaty ? ;-))))JK
[2012-09-20 10:30]

JKarp

Widzisz ja jak rozmawiam z kobietą ( i ogólnie ze wszystkimi na forum ) staram się być grzeczny i rzeczowy. Widzę też, że są kobiety, które tego nie doceniają. Jeśli uważasz, że tak można, że jest to w porządku, i że jest to ssanie wariacji to gratuluję :-)Chcę jeszcze powiedzieć, że nie życzę nikomu będącemu w potrzebie, żeby na drodze służb ratownictwa medycznego wyrósł taki szlaban, gdy liczy się praktycznie każda minuta.Ciekawe, czy od PSR, Policji i SSR też pobiera opłaty ? ;-))))JK [2012-09-20 10:32]

grzesiek35

jak sie dzis dowiedzialem,to te szlabany postawili po to aby ograniczyc wyrzucanie śmieci wokół łowiska przywozone samochodami. A szlabany tak jakl niektórzy wyzej napisali,nie stoja bo jakas ziemia jest prywatna itp,no i sa rozstwione na prwie wszystkich dojazdach oprocz jednego od strony Domanic.Xhore to jest ale cóż...
[2012-09-20 12:53]

basiasia

jak sie dzis dowiedzialem,to te szlabany postawili po to aby ograniczyc wyrzucanie śmieci wokół łowiska przywozone samochodami. A szlabany tak jakl niektórzy wyzej napisali,nie stoja bo jakas ziemia jest prywatna itp,no i sa rozstwione na prwie wszystkich dojazdach oprocz jednego od strony Domanic.Xhore to jest ale cóż...

No chore, raczej wiadomo że śmieci i gruz to sprawka mieszkańców okolic a nie przyjezdnych wędkarzy, to Polska właśnie, nie ważne czy podjęte działania  mają sens, ważne że się działa. [2012-09-20 13:18]

kamil11269

nawet nie wiedziałem, że tak jest
[2012-09-20 15:38]

johnkelly

Skoro szlabany zostały postawione (jak rozumiem) przez lokalnych z PZW, to z jakiego tytułu ktoś pobiera opłatę za ich otwarcie?
[2012-09-20 15:50]

Sniper64

Cześć wszystkim.
Grzegorz możesz mi podać dokładne dane gdzie w którym miejscu coś takiego jest zastosowane i te nr.tel do sprawdzenie kto to jest i z czyjego polecenia działa i pobiera opłaty za wjazd! Jutro - może się uda to sprawę wyjaśnić w okręgu i centralnie na łowisku w Mietkowie.Pozdrawiam  
[2012-09-20 18:44]

withanight88

No chore, raczej wiadomo że śmieci i gruz to sprawka mieszkańców okolic a nie przyjezdnych wędkarzy, to Polska właśnie, nie ważne czy podjęte działania  mają sens, ważne że się działa.

No to teraz śmieci będą pod, w około , i za szlabanami ... [2012-09-20 22:05]

kalbares1

może jest tak jak na j nyskim że  ludzie sobie dzierżawią ziemie i nikt nie może im wjechać na ich teren a jak wiedzie to policja wlepia mandaty na własnej skurze się przekonałem

[2012-09-21 19:53]

Sniper64

Może tu chodzi komuś o kwestię jedynie DOJAZDU  do łowisk, po czyjejś prywatnej ziemi. Tak coś czuję. I jeśli gość jest w stanie wydać rachunki, paragony, fakturę za pobraną opłatę, to robi to raczej zgodnie z prawem. Tak się dogadał z Okręgiem PZW. Tak tylko kombinuję myślowo.

Cześć wszystkim:)

Tak Macieju.. to o to chodzi,wszędzie dojazdy są jak były tylko dostępne!a ten szlaban to musi być prywatny grunt! Od strony Przybygniewa dojazd jest! od Francuza tak samo.Okręg Wrocławski nigdzie nie monitował jakichkolwiek utrudnień z dojazdem! Pozdrawiam 
[2012-09-21 21:09]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia