Szlabany w Mietkowie, zgodne z prawem?

/ 39 odpowiedzi
MASTINO


Może tu chodzi komuś o kwestię jedynie DOJAZDU  do łowisk, po czyjejś prywatnej ziemi. Tak coś czuję. I jeśli gość jest w stanie wydać rachunki, paragony, fakturę za pobraną opłatę, to robi to raczej zgodnie z prawem. Tak się dogadał z Okręgiem PZW. Tak tylko kombinuję myślowo.


Cześć wszystkim:)

Tak Macieju.. to o to chodzi,wszędzie dojazdy są jak były tylko dostępne!a ten szlaban to musi być prywatny grunt! Od strony Przybygniewa dojazd jest! od Francuza tak samo.Okręg Wrocławski nigdzie nie monitował jakichkolwiek utrudnień z dojazdem! Pozdrawiam



Tak myślałem :) Dostęp do wody z PZW zapewne uzgodniony, czemu nie, ALE............ przez prywatną zięmię trzeba płacić. Takie realia mamy na całym świecie.  

(2012/09/21 21:30)

jarekk


Na Mietkowie zawsze działy się dziwne rzeczy, bardzo często wbrew logice. Jakoś mnie to nie dziwi. (2012/09/22 22:19)

JKarp


CześćA PZW Wrocław nie raczy odpowiedzieć na moje pytanie. Mało tego - nikt nawet nie raczył od dwudziestego września przeczytać Maila ( zaznaczyłem w opcjach ).Tak to jest jak urzędnicy nie mają czasu na nic innego w pracy jak tylko na sprawowanie urzędu ;-))))
Dlaczego nikt nie sprawdzi czy droga na której stoi szlaban jest przynależna do działki?Można to zrobić na http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/Trzeba tylko znać lokalizację. Korzystając z opcji  "Dane o charakterze katastralnym " można znaleźć konkretną działkę i po zbliżeniu zobaczyć jaki jest statut drogi ze szlabanem.JK (2012/09/24 07:14)

JKarp


CześćInformuję, że otrzymałem odpowiedź od PZW Wrocław, którą pozwolę sobie zacytować:Moje pytanie brzmiało:" WitamCzy Państwo wiecie coś o tym fakcie:
http://forum.wedkuje.pl/post/szlabany-w-mietkowie-zgodne-z-prawem/539385/0#539523
Bardzo proszę o informację dotyczącą tego konkretnego przypadku oraz czy szlaban został został ustawiony za Państwa wiedzą.
Pozdrawiam Janusz JKarp"Odpowiedź:
WitamTak, zgodnie z decyzją Dyrektora RZGW pomimo naszej interwencji.
Pozdrawiam
Karol Napora
Dyrektor Okręgu PZW Wrocław"

Wychodzi na to, że to RZGW postanowił tak jakby dorobić sobie kilka złotych ;-))JK
(2012/09/25 09:01)

withanight88


CześćInformuję, że otrzymałem odpowiedź od PZW Wrocław, którą pozwolę sobie zacytować:Moje pytanie brzmiało:" WitamCzy Państwo wiecie coś o tym fakcie:
http://forum.wedkuje.pl/post/szlabany-w-mietkowie-zgodne-z-prawem/539385/0#539523
Bardzo proszę o informację dotyczącą tego konkretnego przypadku oraz czy szlaban został został ustawiony za Państwa wiedzą.
Pozdrawiam Janusz JKarp"Odpowiedź:
WitamTak, zgodnie z decyzją Dyrektora RZGW pomimo naszej interwencji.
Pozdrawiam
Karol Napora
Dyrektor Okręgu PZW Wrocław"

Wychodzi na to, że to RZGW postanowił tak jakby dorobić sobie kilka złotych ;-))JK



Czyli "Płać i płacz" albo na pieszo zap.....laj... (2012/09/25 21:32)

Wachta


Wiosną miałem rozmowę ze strażą leśną, na temat jazdy po terenach leśnych. Strażnik mi powiedział, że gdybym miał kawałek ziemi w środku lasów państwowych, to mam prawo poruszać się po drogach leśnych by tam dojechać (wiecie dobrze, że wjazd do lasu autem jest zabroniony) i na odwrót, gdy jest kawałek ziemi państwowej jest enklawą wśród własności prywatnej, a droga wiedzie przez ten teren prywatny, to oni mają prawo dojazdu do tego terenu. Wydaje mi się, że blokowanie dojazdu i pobieranie opłat jest wbrew prawu, ale pewnie musimy poczekać na opinię osoby znającej się na przepisach. (2012/09/25 22:54)

grzesiek35


No i wszystko jasne.Dziekuje za zainteresowanie sie moim tematem.Pozdrawiam. (2012/09/26 10:13)

JKarp







Czyli "Płać i płacz" albo na pieszo zap.....laj...

CześćZima idzie - wieczory długie, zimne, mokre, ciemne ;-)Komuś się zechce problem roz...rąbać chciałem napisać roz...ciąć - eh ta moja klawiatura ;-)Coś jakby się zepsuła czy jak bo nie mogę napisać roz...lić - znowu ;-))))))))

Rozwiązać

JK (2012/09/26 10:40)

johnkelly


Nie jestem pewien czy "płać i płacz". IMO musi być podstawa prawna dla wprowadzenia takich opłat - czy okręg zna tę podstawę? Druga kwestia - jeśli RZGW pobiera opłaty to musi wystawiać pokwitowania. (2012/09/26 11:23)

JKarp


Nie jestem pewien czy "płać i płacz". IMO musi być podstawa prawna dla wprowadzenia takich opłat - czy okręg zna tę podstawę? Druga kwestia - jeśli RZGW pobiera opłaty to musi wystawiać pokwitowania.

CześćOczywiście, że masz rację tylko komu zechce się poprosić o jakiś paragon czy inne potwierdzenie uiszczenia opłaty?
Nie wiem jak Wy ale ja często sprawdzam paragon przed wyjściem z jakiegoś super marketu. Co najmniej co czwarty raz można doszukać się próby oszustwa - inna cena na półce a inna ( wyższa ) na paragonie. Szczytem była cena arbuza na półce 1,09zł/kg a na paragonie 1,59zł/kg. Chcę pokazać, że jak nikt nie upomni się o swoje to nikt się nie przejmie tym, że tylko 5zł ( a może aż ) za wjazd.JK (2012/09/27 08:24)

withanight88


Nie jestem pewien czy "płać i płacz". IMO musi być podstawa prawna dla wprowadzenia takich opłat - czy okręg zna tę podstawę? Druga kwestia - jeśli RZGW pobiera opłaty to musi wystawiać pokwitowania.




Dlatego wydaje mi się, że wędkarze często łowiący na tej wodzie powinni się tematem zainteresować bardziej, bo to w końcu o ich dobro chodzi.
Przejrzeć prawo i przepisy , czy taki szlaban i opłaty z nim związane są zgodne z prawem. Na pewno któryś wędkarz ma znajomego, który jest osobą obeznaną w prawie , zrzucić się na przysłowiową "flaszkę" i zasięgnąć porady prawnej.
Ale jak to u nas bywa, ludzie wolą ponarzekać, że szlaban , ze trzeba płacić ale dla własnej wygody nikt tematu nie podejmie.  (2012/09/27 08:39)

johnkelly


Nie jestem pewien czy "płać i płacz". IMO musi być podstawa prawna dla wprowadzenia takich opłat - czy okręg zna tę podstawę? Druga kwestia - jeśli RZGW pobiera opłaty to musi wystawiać pokwitowania.

CześćOczywiście, że masz rację tylko komu zechce się poprosić o jakiś paragon czy inne potwierdzenie uiszczenia opłaty? [...]


Mi by się chciało. Bo z jakiego powodu miało by nie chcieć? (2012/09/27 09:10)

johnkelly


Nie jestem pewien czy "płać i płacz". IMO musi być podstawa prawna dla wprowadzenia takich opłat - czy okręg zna tę podstawę? Druga kwestia - jeśli RZGW pobiera opłaty to musi wystawiać pokwitowania.




Dlatego wydaje mi się, że wędkarze często łowiący na tej wodzie powinni się tematem zainteresować bardziej, bo to w końcu o ich dobro chodzi.
Przejrzeć prawo i przepisy , czy taki szlaban i opłaty z nim związane są zgodne z prawem. Na pewno któryś wędkarz ma znajomego, który jest osobą obeznaną w prawie , zrzucić się na przysłowiową "flaszkę" i zasięgnąć porady prawnej.
Ale jak to u nas bywa, ludzie wolą ponarzekać, że szlaban , ze trzeba płacić ale dla własnej wygody nikt tematu nie podejmie. 


Teoretycznie za ten szlaban odpowiada urząd więc to urząd musi się wylegitymować podstawą prawną - porada prawna może niewiele dać bo najpierw trzeba ustalić stan faktyczny. Jeśli ktoś nie ma znajomego prawnika-wędkarza to raczej ciężko by nie wędkarzowi się chciało poprowadzić sprawę. Ktoś powinien wysłać zapytanie dlaczego postawiono szlabany i w oparciu o jakie przepisy - a równolegle zapytać skarbówkę czy przy takiej działalności nie powinny być wydawane pokwitowania. (2012/09/27 09:15)

szymon7


wędkarze też śmiecą i to strasznie , ktoś się nie zgodzi ? (2012/11/14 16:48)