Zaloguj się do konta

Szkółka wędkarska-rady,sugestie

utworzono: 2012/09/12 19:45
KLEPA683

Szkółka ma być dla dzieci ze świetlicy opiekuńczej Gniazdo gdzie ja oraz moja żona jesteśmy wolontariuszami

Co powinienem zrobić czy są jakieś wymogi

Proszę o radę i sugestie może ktoś taką już prowadzi pozdro klepa683

[2012-09-12 19:45]

Piotr 100574

najlepiej byś musiał dzieci podciągnąć pod koło do którego należysz ,niech to leci na koło wędkarskie
[2012-09-12 20:06]

max1998

Ja i moja szkółka jeździmy na zawody
[2012-09-12 20:22]

Roxola

Koło PZW na odpowiednim formularzu zgłasza do Okręgu kandydata na opiekuna młodzieży, wcześniej musisz współpracować z Kołem, bo przypadkowa osoba....  przynajmniej nie powinna zostać opiekunem.Okręg wyznacza termin szkolenia i egzaminu, jeżeli masz wykształcenie pedagogiczne egzamin nie będzie konieczny.Nadane uprawnienia  upoważniają Cię do przeprowadzania teoretycznych i praktycznych zajęć z młodzieżą.Pozdrawiam
Przykładowe formularze zgłoszeń (z okręgu katowickiego) :

……………………… dn.………………. miejscowość

Zarząd Koła PZW nr

………………………………

/nazwa Koła PZW/

………………………………

/adres siedziby/

………………………………

/telefon kontaktowy/



Do

Okręgu PZW w Katowicach

Zarząd Koła PZW Nr ……………………………………………………. informuje, że na posiedzeniu Zarządu Koła w dniu ……………………. do pracy z dziećmi i młodzieżą zostali wybrani niżej wymienieni koledzy. Prosimy wystawić im imienne, odpowiednie zaświadczenia uprawniające do pracy z dziećmi i młodzieżą na terenie działania Okręgu PZW w Katowicach.


Opiekunowie Młodzieży:

/nazwisko/ /imię/ /data i miejsce urodzenia/ /adres stałego zameldowania/ /numer PESEL/


1…………………………………………………………………………………………………………………..


2………………………………………………………………………………………………………………….


3………………………………………………………………………………………………………………….


4………………………………………………………………………………………………………………….


5………………………………………………………………………………………………………………….








Zarząd Koła

………………..…………….

/pieczątka i podpis Prezesa koła/


Zgłoszenie kandydata na Instruktora

Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej PZW


1. Imię i Nazwisko ……………………………………………………………………………………………………………………………..


2. Data i miejsce urodzenia ……………………………………………………………………………………………………………….


3. Wykształcenie ……………………………………………… zawód wyuczony ……………………………………………………


4. Adres zamieszkania ……………………………………………………………………………………………………………………….


telefon dom ………………………………………………………….. praca …………………………………………………………..


5. Zakład pracy/adres ………………………………………………………………………………………………………………………..


……………………………………………………………………………… wykonywany zawód ……………………………………..


6. Koło PZW nazwa/adres ………………………………………………………………………………………………………………….


……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….


7. Data wstąpienia do PZW …………………………………………… nr legitymacji członkowskiej ……………………..


8. Nr karty wędkarskiej ………………………………………………………………………………………………………………………


9. Funkcje pełnione w PZW ………………………………………………………………………………………………………………..


……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….


Powyższe dane potwierdzam własnoręcznym podpisem, deklaruję chęć pracy szkoleniowej z


młodzieżą wędkarską na terenie ………………………………………………………………………………………………………..




……………………………………… dnia ……………………………………… ………………………………………………………….

(podpis kandydata)




(pieczątka koła) Za Zarząd Koła ……………………………………



[2012-09-13 12:32]

MASTINO

Artur (@Klepa) z żoną (Różą) mają tak duże doświadczenie w pedagogii dziecięcej mając tyle swoich pociech, że żadne wykształcenie w tym kierunku tego nie zastąpi :)))) Jakby trzeba było machnąć jakąś petycję do Okręgu Katowice w tej sprawie o pominięcie "zbędnych" formalności biurokratycznych, to się skrobnie i już :))))) Artur, jak się już uporacie z biurokracją, to podpowiem, że sporo sprzętu wędkarskiego dla tych dzieci możecie wtedy pozyskać od Waszej PSR. [2012-09-13 12:47]

JKarp

Artur (@Klepa) z żoną (Różą) mają tak duże doświadczenie w pedagogii dziecięcej mając tyle swoich pociech, że żadne wykształcenie w tym kierunku tego nie zastąpi :)))) Jakby trzeba było machnąć jakąś petycję do Okręgu Katowice w tej sprawie o pominięcie "zbędnych" formalności biurokratycznych, to się skrobnie i już :))))) Artur, jak się już uporacie z biurokracją, to podpowiem, że sporo sprzętu wędkarskiego dla tych dzieci możecie wtedy pozyskać od Waszej PSR.

CześćTu się mylisz - znaczy w jednej kwestii.Doświadczenie owszem - ok i na pewno Artur z Różą je mają.Kurs pedagogiczny - zakończony egzaminem lub wykształcenie pedagogiczne. Ola masz rację pisząc:" Okręg wyznacza termin szkolenia i egzaminu, jeżeli masz wykształcenie pedagogiczne egzamin nie będzie konieczny.Nadane uprawnienia  upoważniają Cię do przeprowadzania teoretycznych i praktycznych zajęć z młodzieżą." Tylko takie uprawnienia dają uprawnienia do prowadzenia zajęć jakichkolwiek  z dziećmi i młodzieżą.JK [2012-09-13 17:03]

JKarp

CześćTu się mylisz - znaczy w jednej kwestii.Doświadczenie owszem - ok i na pewno Artur z Różą je mają.Kurs pedagogiczny - zakończony egzaminem lub wykształcenie pedagogiczne. Ola masz rację pisząc:" Okręg wyznacza termin szkolenia i egzaminu, jeżeli masz wykształcenie pedagogiczne egzamin nie będzie konieczny.Nadane uprawnienia  upoważniają Cię do przeprowadzania teoretycznych i praktycznych zajęć z młodzieżą." Tylko takie uprawnienia dają uprawnienia do prowadzenia zajęć jakichkolwiek  z dziećmi i młodzieżą.JK [2012-09-13 17:04]

KLEPA683

Z Waszych wpisów wynika,że jeśli nie mam wykształcenia wyższego pedagogicznego, ani kursu oragnizowanego przez PZW, to już nie mogę przekazywać dzieciom swojej wiedzy wędkarskiej? Wychodzi na to, że nie jestem upoważniony przez PZW do tego aby przekazywać swoje doświadczenie wędkarskie własnym dzieciom.

 Z pełnym poważaniem dla Waszej Wiedzy koleżanki i koledzy wychodzi z kilku wpisów,że PZW ma monopol na upoważnianie ludzi do przekazywania wiedzy o wędkarstwie.

Szkółka którą próbujemy utworzyć przy świetlicy Gniazdo ma swój personel wykształcony pedagogicznie który będzie czuwał nad tym aby dzieciom nie stała się krzywda ze strony wędkarza który tą wiedzę będzie im przekazywał. Po drugie szkółka nie będzie działała w ramach PZW bo żadne koło nie zgłosiło dotychczas chęci współpracy. Dzieci będą wędkowały w cieplejsze dni na zaprzyjaźnionym komercyjnym łowisku.

[2012-09-13 18:36]

Piotr 100574

Z Waszych wpisów wynika,że jeśli nie mam wykształcenia wyższego pedagogicznego, ani kursu oragnizowanego przez PZW, to już nie mogę przekazywać dzieciom swojej wiedzy wędkarskiej? Wychodzi na to, że nie jestem upoważniony przez PZW do tego aby przekazywać swoje doświadczenie wędkarskie własnym dzieciom.

 Z pełnym poważaniem dla Waszej Wiedzy koleżanki i koledzy wychodzi z kilku wpisów,że PZW ma monopol na upoważnianie ludzi do przekazywania wiedzy o wędkarstwie.

Szkółka którą próbujemy utworzyć przy świetlicy Gniazdo ma swój personel wykształcony pedagogicznie który będzie czuwał nad tym aby dzieciom nie stała się krzywda ze strony wędkarza który tą wiedzę będzie im przekazywał. Po drugie szkółka nie będzie działała w ramach PZW bo żadne koło nie zgłosiło dotychczas chęci współpracy. Dzieci będą wędkowały w cieplejsze dni na zaprzyjaźnionym komercyjnym łowisku.


no tak ,koła nie zgłaszaja chęci współpracy ,to normalka ,rób klepa swoje i olej całe PZW ,tyle dałeś radę do tej pory dać tym dzieciom to dasz radę dalej ,wykasuj ten wątek i działaj
[2012-09-13 18:53]

JKarp

Z Waszych wpisów wynika,że jeśli nie mam wykształcenia wyższego pedagogicznego, ani kursu oragnizowanego przez PZW, to już nie mogę przekazywać dzieciom swojej wiedzy wędkarskiej? Wychodzi na to, że nie jestem upoważniony przez PZW do tego aby przekazywać swoje doświadczenie wędkarskie własnym dzieciom.

 Z pełnym poważaniem dla Waszej Wiedzy koleżanki i koledzy wychodzi z kilku wpisów,że PZW ma monopol na upoważnianie ludzi do przekazywania wiedzy o wędkarstwie.

Szkółka którą próbujemy utworzyć przy świetlicy Gniazdo ma swój personel wykształcony pedagogicznie który będzie czuwał nad tym aby dzieciom nie stała się krzywda ze strony wędkarza który tą wiedzę będzie im przekazywał. Po drugie szkółka nie będzie działała w ramach PZW bo żadne koło nie zgłosiło dotychczas chęci współpracy. Dzieci będą wędkowały w cieplejsze dni na zaprzyjaźnionym komercyjnym łowisku.


CześćTo nie tak :-)Żeby oficjalnie prowadzić zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz być ich opiekunem na wycieczce, koloniach czy zimowisku musisz mieć przynajmniej zdany egzamin po kursie pedagogicznym.Swoim Dzieciom możesz przekazywać wiedzę bez żadnych kursów itp ( jeszcze tego by brakowało żeby i to było potrzebne ).PZW jak pewnie już to zauważyłeś chce mieć monopol na wszystko co dotyczy wędkowania i wędkarstwa - na szczęście tak nie jest ( np egzamin na Kartę Wędkarską ). Wystarczy, że Wasza Szkółka nie będzie miała za " patrona " PZW. Co do samej szkółki - ktoś, kto odpowiada za " całokształt ", mający odpowiednie uprawnienia może zaprosić na zajęcia doświadczonego wędkarza. To on pod czujnym okiem " ciała pedagogicznego " przekaże teoretyczną i praktyczną wiedzę wędkarską.Moja rada całkiem prywatna - dobrze byłoby ubezpieczyć dzieci na czas łowienia a Kadrę ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej .JK [2012-09-13 18:58]

KLEPA683

świetlica takie ubezpieczenia posiada

[2012-09-13 19:00]

Roxola

To nie jest tylko kwestia ubezpieczenia, chodzi jeszcze o możliwość wędkowania z grupą zorganizowanejmłodzieży pod okiem opiekuna, a na to na wodach PZW (jeżeli chcesz na takich łowić) wymagane jest właśnietakie uprawnienie.Współpracując z Kołem i Okręgiem otrzymasz również na to pieniążki, a papierologia się dopiero wtedy zacznie,ale warto, bo będziesz mógł zakupić dla dzieciaczków również zanęty i podstawowy sprzęt.Jest to duża pomoc, a za udział w konkursach i zawodach Twoje dzieci otrzymają punkty za którymiwłaśnie idą pieniążki.Powodzenia i odwagi.........   trzymam kciuki.
PSJeżeli będziecie łowić na komercyjnym łowisku i dzieci będą pod opieką personelu,nie będziesz korzystał z wsparcia PZW , działasz jako wolontariusz w tym ośrodku, to rób swoje  i papiery na uprawnienia nie będą Ci potrzebne. Ale wówczas nie będziesz prowadził typowej szkółki wędkarskiej, bo nie będziesz miał uprawnień jako instruktor wędkarstwa. [2012-09-13 19:52]

Piotr 100574

Klepa po prostu chce nauczyć dzieci czegoś pożytecznego ,czyli odpoczywania z wędką w ręku a nie tułania się po osiedlu i wyrywaniu ławek w parku ,Klepa jo ci mówię zostaw ten temat bo zaraz na stódia cię zapiszą i olej te PZW ,nie warto tam nawet o co kolwiek się pytać ,na takie zeczy jak szkółka myślę że kasa się gdzie indziej znajdzie
[2012-09-13 20:26]

Roxola

Piotrze (zugspize)  nikogo na studia nie wysyłam, do tego studia nawet nie są potrzebne.Udzieliłam takiej odpowiedzi, bo takie są realia, a nie ja je ustanawiałam.Porównaj swój wpis z wczoraj z godz 20:06 a ostatni, diametralnie się różnią.Czy dlatego, że prawda okazała się inna niż się spodziewałeś ? Przecież, to nie moja wina....Więc po co ta złość ? Pytanie było o szkółkę wędkarską.
Nic więcej nie mam do dodania w tym temacie.  Pozdrawiam
[2012-09-13 20:42]

Piotr 100574

ja się nie złoszcze bo nie mam o co ,pozdrawiam a jakie są polskie realia to wiem dobrze :)))))
[2012-09-13 21:14]

Madame Pompadour
Zibi60

Popierając wpis Oli, dodam iż w zarządzie koła i okręgu działa opiekun młodzieży, który dysponuje pewną pulą na działalność z dziećmi i młodzieżą. Praca z dziećmi w kole jest punktowana i przyczynia się do zwiększenia odpisu dla koła.
Jeśli chcecie działać bez pomocy fachowej i finansowej PZW, to przede wszystkim musicie położyć wielki nacisk na bezpieczeństwo - przy zajęciach w terenie (nad wodą) niezbędni rodzice dzieci.
Aby uatrakcyjnić zajęcia trzeba poszukać sponsorów, którzy zafundują nagrody dla dzieci.
Na moim blogu znajdziesz przykłady działalności z dziećmi i młodzieżą w oparciu o PZW.
Chwała Ci za podjęcie się tak trudnej misji - życzę wielu sukcesów i uśmiechów zadowolonych dzieci.
[2012-09-14 07:07]

Zander51

Wszyscy macie rację w tym wątku. By sprawować opiekę nad "cudzymi dziećmi" trzeba mieć uprawnienia, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i zgodę rodziców. Mimo, że jestem prezesem koła nie podciągnąłem swojej "szkółki" pod PZW, bo mi to niepotrzebne.Wędkujemy w ramach moich godzin pracy a mam tak mocnego sponsora, że mi żadne finanse z PZW nie są potrzebne i ich papierologia. Wędkowanie to zabawa przecież...
[2012-09-14 10:17]

kawiorek

Popierając wpis Oli, dodam iż w zarządzie koła i okręgu działa opiekun młodzieży, który dysponuje pewną pulą na działalność z dziećmi i młodzieżą. Praca z dziećmi w kole jest punktowana i przyczynia się do zwiększenia odpisu dla koła.

Zbyszku wiesz dobrze ze to nie nasz czlowiek w kole ?/ i dla takiego KLAPY jest cieżko przeskoczyc towarzystwo wzajemnej adoracji !!
[2012-09-14 10:26]

KLEPA683

dzięki kolerzanki i koledzy za podpowiedzi w kwesti szkółki wędkarskiej

pozdrawiam klepa683

[2012-09-17 15:39]