Zaloguj się do konta

Szkodnik

utworzono: 2010/05/17 20:38
Lutii

Jak sie pozbyb kolucha z lowiska!!!??? I oczywiscie czy to jest mozliwe?Mialem bardzo fajne lowisko karpi,karasi i linkow,koluchow bylo bardzo malo ale przez 4lata nie jezdzilem w to miejsce wiec postanowilem odwiedzic stare smieci jak to sie mowi i szok!!!Na 9godzin wedkowania 1 karpik ok 2.5kg i koluchy setki koluchow kolega nawet w koszyczek na fiderka zlowil malego kolucha a po karasiach i linkach sladu nie ma!!! Co z tym zrobic???Prosze o pomoc [2010-05-17 20:38]

adamoso123

Duży jest ten zbiornik ?? Koluch jak mniemam to wzdręga tak??? Jeżeli jest to wzdręga proponuję wpuścić  ok. 10 szczupaków 50-60 cm. jeżęli jest dużo drobnicy to karasie i karpie będą miały spokój.
[2010-06-08 20:47]

saw

adamoso123 "Koluch" inaczej "Byczek" to sumik karłowaty, wredne bydle, szkodnik, zobacz jak to wygląda http://www.rtw.org.pl/foto_galeria/428a46f3_sumik.jpg
Słyszałem o pewnym sposobie na byczki, trzeba zastawić żaki z gnijącym mięsem wewnątrz (żaki muszą być postawione tak żeby małe sumiki też nie mogły się wydostać. Po 2-3 dniach wyciągasz i zastawiasz następne, ryby które się przez pomyłkę tam znalazły wypuszczasz a sumiki... no cóż robisz z nimi co uważasz. [2010-06-08 21:07]

kanikadze

Witam. Kolego musisz pierw powiedzieć co rozumiesz przez słowo koluch? o jaka konkretnie rybę ci chodzi? Bo padają tu różnego rodzaju gatunku ryby...dla mnie koluch to inaczej jazgarz, ciernik czy też tak nazywany jest przez innych mały okoń... wydaje mi się ze chodzi tu o ciernika... proponuje wpuścić trochę okonia i z czasem powinien on sobie z nim poradzić...

[2010-06-09 15:34]

bardzo smaczna rybka takze mozesz sobie zrobic grila. dozywiac koty sasiadów i swoje
[2010-06-11 11:53]

adamoso123 "Koluch" inaczej "Byczek" to sumik karłowaty, wredne bydle, szkodnik, zobacz jak to wygląda http://www.rtw.org.pl/foto_galeria/428a46f3_sumik.jpg
Słyszałem o pewnym sposobie na byczki, trzeba zastawić żaki z gnijącym mięsem wewnątrz (żaki muszą być postawione tak żeby małe sumiki też nie mogły się wydostać. Po 2-3 dniach wyciągasz i zastawiasz następne, ryby które się przez pomyłkę tam znalazły wypuszczasz a sumiki... no cóż robisz z nimi co uważasz.

Co zrobić? Żaki zastawić? Hehehe..... Niezła rada :)

[2010-06-11 12:02]

Widzisz i nie grzmisz........kto ci wydzł karte...............

[2010-06-11 12:07]

jacenty75

Witam. Kolego musisz pierw powiedzieć co rozumiesz przez słowo koluch? o jaka konkretnie rybę ci chodzi? Bo padają tu różnego rodzaju gatunku ryby...dla mnie koluch to inaczej jazgarz, ciernik czy też tak nazywany jest przez innych mały okoń... wydaje mi się ze chodzi tu o ciernika... proponuje wpuścić trochę okonia i z czasem powinien on sobie z nim poradzić...

Na pewno chodzi o byczki czyli sumiki karłowate, cierniki na wędke raczej trudno złowić no chyba że jakieś mutanty popromienne. [2010-06-11 12:08]

Nie, no okey. Tylko jak będziesz szedł zastawiać te żaki, to weź ze sobą dowód osobisty i słoik smalcu. Po co? Dowód, żeby ułatwić pracę strażnikom i Policji, a smalec na suchy chleb pod celą w areszcie. Hehehehehehe...... Ale jajcarz , no :) [2010-06-11 12:12]

robcik

Ja oprócz żaków postawiłbym jeszcze pupy :D . Jak się bawić to po całości :D hehe .
[2010-06-11 18:12]

prądem je!
[2010-06-11 18:44]

a i jeszcze drgawica ooooo będzie szybciej [2010-06-11 18:55]

robcik

I jeszcze dynamitem :)))))
[2010-06-11 18:58]

a on chce grilowa czy wyłowić tylko sumiki. [2010-06-11 19:07]

saw

Zrozumiałem, że kolega Lutii w porozumieniu z właścicielem łowiska zamierza trzebić szkodnika lub ma jakoby prawo do trzebienia szkodnika na tym łowisku. Bez porozumienia z właścicielem żaków i sieci się oczywiście nie używa gdyż jest to kłusownictwo. Kolegów którzy wszędzie widzą nieetycznych wędkarzy za brak zrozumienia przepraszam oczywiście i zachęcam do myślenia:) [2010-06-11 19:37]

robcik

Zrozumiałem, że kolega Lutii w porozumieniu z właścicielem łowiska zamierza trzebić szkodnika lub ma jakoby prawo do trzebienia szkodnika na tym łowisku. Bez porozumienia z właścicielem żaków i sieci się oczywiście nie używa gdyż jest to kłusownictwo. Kolegów którzy wszędzie widzą nieetycznych wędkarzy za brak zrozumienia przepraszam oczywiście i zachęcam do myślenia:)

Oj tam od razu kłusownictwo , grunt żeby szkodnika wytępić :))))
[2010-06-11 19:40]

Tak na poważnie to z tego co słyszałęm na SAMO POSIADANIE  SPRZĘTU RYBACKIEGO TRZEBA JUŻ MIEĆ STOSOWN ZEZWOLENIA. [2010-06-11 19:44]

saw

Też tak słyszałem, ale ja bym nie przesadzał aż tak bardzo z tymi zezwoleniami, wystarczy poprosić jakiegoś rybaka o użyczenie czy postawienie, jakby to była moja woda stawiałbym i nie pytał nikogo o pozwolenie, nie można popadać w paranoję. [2010-06-11 19:59]

fakty a jak trafisz na fanatyka to makabra.

Ale kol ...SAW... dobry ppomysł dał tylko znajdź sobie rybaka oooo i to znajomego.

[2010-06-11 20:03]

saw

No z dużej wódki to mus wyskoczyć w takiej sytuacji:) ale coś za coś, jak się nie chce łowić sumików to trzeba się poświęcać:)) [2010-06-11 20:07]

Zaproś GHOSTMIRA to Ci wyporządzi ten żabiok z dziadostwa, a i będzie zadowolony bo to smaczna rybka. Sam bym się wybrał do Ciebie połowić to to 179km to za daleko na same koluchy:):), u mnie tego na szczęście nie ma.

[2010-06-11 20:13]

saw

Tomikan serio mówisz, że to się jje? W życiu bym nie przypuszczał.. [2010-06-11 20:29]

Oj znajdziesz tu na forum fanów tej rybki. Ponoć bardzo smaczna lecz nie miałem okazji. Wstrętnie wygląda ale smakuje ponoć przednio. Zapytaj Ghosta on to poławiał i to sporawe ilości nie wiem jak teraz.  Chyba że już od chwacił łowiska. [2010-06-11 20:36]

Sniper64

Słyszałem o pewnym sposobie na byczki, trzeba zastawić żaki z gnijącym mięsem wewnątrz (żaki muszą być postawione tak żeby małe sumiki też nie mogły się wydostać. Po 2-3 dniach wyciągasz i zastawiasz następne, ryby które się przez pomyłkę tam znalazły wypuszczasz a sumiki... no cóż robisz z nimi co uważasz.

Co zrobić? Żaki zastawić? Hehehe..... Niezła rada :)
A mi to już smutno się robi jak widzę i słyszę takie różne....hece:)
Mastiff Spokojnie:) Wiem co myślisz:)

[2010-06-11 21:31]

Sniper64

Tomikan serio mówisz, że to się jje? W życiu bym nie przypuszczał..

Daleko kolego mieszkasz....To wezmę ze sobą pół miasta!!! zapaleńców i smakoszy tej ryby...Wyłapią je wszystkie jeszcze Ci za nią zapłacą:) Pozdrawiam:)
[2010-06-11 21:34]

Tomikan serio mówisz, że to się jje? W życiu bym nie przypuszczał..

Daleko kolego mieszkasz....To wezmę ze sobą pół miasta!!! zapaleńców i smakoszy tej ryby...Wyłapią je wszystkie jeszcze Ci za nią zapłacą:) Pozdrawiam:)

Szykuj grilla i wodeczke hahahahaha

[2010-06-11 21:41]