Szczytówki do feedera na leszcze i karpie

/ 32 odpowiedzi
lynx


Nie utrzyma :))))

W zestawie pickera są trzy szczytówki a szczytówka ma byc zgrana z hamulcem. jeżeli  łowisz w habaziach to nie masz pola manewru i wtedy nie utrzyma a na większej przestrzeni przy dobrze ustawionym hamulcu to nie ma problemu. Ponadto trzeba ciągnąć spokojnie, z wyczuciem, bez nerwów.
Na pewne pytania nie da się odpowiedzieć w dwóch słowach.

 

 

 

 

 

 

Hehehe , i tak ''nie utrzyma'' :))))))))))))))

Bo może łowiłeś marliny

(2012/05/09 12:23)

Jacoslaw




Bo może łowiłeś marliny



Chyba maliny ;| w krzakach za sadzawką ;) (2012/05/09 20:29)

631809


Tak nie za mocno podkręcony chamulec + dobra praca wędziska + doświadczenie i nawet wyholujesz 9kg  (2012/05/13 14:09)

zorro106


Mam feedera o cw 40 do 90 i dwie szczytówki czy one mają ten sam cw i różnią się tylko czułością czy jest jakaś inna różnica? proszę  o pomoc.  (2013/08/19 20:40)

notaki


Witam czy najdelikatniejsza szczytówka feederowa utrzyma leszcza 4-5 kg lub karpia 6 kg ?

 

Nie utrzyma :(



Nie mogę się z Tobą zgodzić. Szczytówka feederowa jest bardzo giętka i pod większym obciążeniem wygina się tak, że szczytowe jej elementy sa równoległe do żyłki biegnącej do wody. Obciązenie Przejmuje wtedy sam "dolnik" szczytówki i pozostała część wędki. Mówiąc najprosciej - "szczytowa" część szczytówki przestaje działać, tak jakby jej nie było. W ten sposób miękkość szczytówki nie ma praktycznie wpływu na wytrzymałość wędki przy holu dużych sztuk. Wyholowałem sandacza 10,70 kg na feeder ze szczytówka 20 g ( !!!! ) i nawet nie myslałem o niej. P.S. To co napisałem dotyczy szczytówek szklanych . Nie mam doświadczeń w kwestii szczytówek węglowych (2013/08/19 21:00)

MsKamiru


Jak dobrze ustawisz hamulec to czemu nie :D (2013/08/20 09:55)

u?ytkownik145121


Przecież szczytówka feederowa nie służy jako dźwignia biorąca na siebie holowany przedmiot , lecz jedynie jako wskaźnik brań / spławik / (2013/08/20 10:07)