Szczytówka do Konger Carbomaxx Feeder 3.6 c.w.120

/ 14 odpowiedzi
Witam mam takie pytanko czy ktos wie jaki ciężar wyrzutu ma ta najmiększa szczytówka bo wkomplecie z wędka sa 2 i ta jedna to ma do 120 c.w. ale nigdzie nie mogę znaleść info na temat tej drugiej szczytówki
kuba234p


Ciężar wyrzutu tej delikatniejszej to ok.50-60g. (2014/04/17 14:27)

Orsi1


Kuba co Ty gadasz? :DCW w feederze nigdy nie zależy od szczytówki... szczytówka jest głównie wskaźnikiem brań.przy rzucaniu 30 gramowym koszyczkiem każda ze szczytówek ugnie się praktycznie w tym samym stopniu i ciężar koszyczka przejdzie na dalszą część blanku... innymi słowy na każdej szczytówce cw będzie do 120g. (2014/04/19 14:19)

Jędrula


Kuba co Ty gadasz? :DCW w feederze nigdy nie zależy od szczytówki... szczytówka jest głównie wskaźnikiem brań.przy rzucaniu 30 gramowym koszyczkiem każda ze szczytówek ugnie się praktycznie w tym samym stopniu i ciężar koszyczka przejdzie na dalszą część blanku... innymi słowy na każdej szczytówce cw będzie do 120g.    Oj młodzieńcze pleciesz , każda z oryginalnych szczytówek w feedrze ma inna parabole ugięcia .
(2014/04/19 14:27)

damian-janiak


Prawda ale cw zawsze bedzie przeciez ten sam na kazdej szczytowce znienia sie tylko twardosc i elastycznosc szczytowki (2014/04/19 14:37)

Jędrula


Prawda ale cw zawsze bedzie przeciez ten sam na kazdej szczytowce znienia sie tylko twardosc i elastycznosc szczytówki

 

 

 

 

Dokładnie :)

(2014/04/19 14:52)

damian-janiak


Chyba ze kolega posta pyta o elastycznosc szczytowek ale to powinno chyba pisac na szczytowce :) (2014/04/19 14:55)

Orsi1


Ma inną parabolę ugięcia ale przy zarzucaniu zestawem gruntowym każda wygnie się do swojego maksimum powodując że ciężar wyrzucanego koszyka rozejdzie się na dalszym odcinku blanku... W metodzie gruntowej nie rzuca się 5-10 gramowymi ciężarkami jak w bocznym troku więc szczytówka nie ma kompletnie nic wspólnego z CW... To nie jest wklejanka ;) (2014/04/19 16:24)

Orsi1


Szczytówki o różnej twardości w feederze służą do tego, aby przystosować wędkę do warunków na łowisku (fala, wiatr) w ten sposób abyśmy mogli jak najlepiej dostrzegać brania ryby. (2014/04/19 16:26)

Jędrula


Ma inną parabolę ugięcia ale przy zarzucaniu zestawem gruntowym każda wygnie się do swojego maksimum powodując że ciężar wyrzucanego koszyka rozejdzie się na dalszym odcinku blanku... W metodzie gruntowej nie rzuca się 5-10 gramowymi ciężarkami jak w bocznym troku więc szczytówka nie ma kompletnie nic wspólnego z CW... To nie jest wklejanka ;)

 

 

 

Rzuca się chociażby przy łowieniu pickerem  . I prawda , szczytówka nie ma za wiele wspólnego z cw. Wcale szczytóweka nie musi się wyginać na maxa , zależy jak będziemy rzucać .

(2014/04/19 16:51)

Jędrula


Szczytówki o różnej twardości w feederze służą do tego, aby przystosować wędkę do warunków na łowisku (fala, wiatr) w ten sposób abyśmy mogli jak najlepiej dostrzegać brania ryby.

 

 

Zgadza się , dodałbym jeszcze do fali i wiatru nurt rzeki .



(2014/04/19 16:52)

Orsi1


Szczytówki o różnej twardości w feederze służą do tego, aby przystosować wędkę do warunków na łowisku (fala, wiatr) w ten sposób abyśmy mogli jak najlepiej dostrzegać brania ryby.

 

 

Zgadza się , dodałbym jeszcze do fali i wiatru nurt rzeki .


Pewnie że też i do nurtu.

a jeszcze co do 5-10 gramowych ciężarów to faktycznie przy pickerku, jednak kolega napisał że ma feedera do 120 gram... A takim feederem raczej łapie się już na cięższe zestawy...



(2014/04/19 17:10)

Jędrula


Ma inną parabolę ugięcia ale przy zarzucaniu zestawem gruntowym każda wygnie się do swojego maksimum powodując że ciężar wyrzucanego koszyka rozejdzie się na dalszym odcinku blanku... W metodzie gruntowej nie rzuca się 5-10 gramowymi ciężarkami jak w bocznym troku więc szczytówka nie ma kompletnie nic wspólnego z CW... To nie jest wklejanka ;)

 

 

 

 

 

 

 

Nie o autora/wędkę mi chodziło a to , że stwierdziłeś j/w . Mimo to widzę , że się rozumiemy :)



(2014/04/19 17:14)

Orsi1


Ma inną parabolę ugięcia ale przy zarzucaniu zestawem gruntowym każda wygnie się do swojego maksimum powodując że ciężar wyrzucanego koszyka rozejdzie się na dalszym odcinku blanku... W metodzie gruntowej nie rzuca się 5-10 gramowymi ciężarkami jak w bocznym troku więc szczytówka nie ma kompletnie nic wspólnego z CW... To nie jest wklejanka ;)

 

 

 

 

 

 

 

Nie o autora/wędkę mi chodziło a to , że stwierdziłeś j/w . Mimo to widzę , że się rozumiemy :)



No faktycznie podkreśliłem że w metodzie gruntowej ^^ mój błąd. (2014/04/19 17:29)