Zaloguj się do konta

Szczupak , okres jesienny

utworzono: 2017/09/27 12:19
TogetherAlone

Witam wszystkich wedkarzy.
Na wstepie chcialbym zaznaczyc a raczej przeprosic za byc moze zle miejsce wstawienie tego watku.
Jestem poczatkujacy jesli chodzi o ten sport , od nie dawna poczulem relaks i odprezenie i co mi pomaga zapomniec o codziennosci.
Wracajac do meritum sprawy , chodzi mi o szczupaka ( posiadam u siebie 3 stawy gdzie glowna ryba jest szczupak okon )
Niestety woda w stawach maleje ze wzgledu na to iz niedaleko otworzyli sobie kopalnie zwiru,
Jednakze wiem sa tam na prawde grube ryby metrowki jak nie lepiej. 
Glebosc to okolo 3-4 momentalni 5 m glebokosci nie wiem doklanie bo nie bylo mnie przy tym jak poglebiali stawy
Moje pytania brzmia nastepujaco :
1. Jakie godziny bylyby odpowiednie ? ( zamierzam jechac rano od 6 rano )
2. Czy powinienem sie przejmowac tym jak wobler rybka czy "blacha" zachaczy sie o glony ? czy po prostu mam sie bawic z tym caly czas i nie wyciagac "przynety i jej wyczyscic od razu"
3. Jaki rozmiar "przynety" myslalem na 10cm + ( dobry pomysl ? )

Prosze o odpowiedz i jeszcze raz przepraszam [2017-09-27 12:19]

Jakub Woś

Ad1 Nie ma czegoś takiego jak odpowiednie godziny. W weekend o 6 u mnie było jeszcze ciemno i nic nie brało. Brania dopiero koło 8-9. W lecie koło 6-7 brania szczupaków już ustawały a zaczynały okonie. Są i tacy co szczupaki i to duże lowią w południe. Zależy od wody, pory roku, pgody i wielu innych czynników
Ad2 U mnie glony zabijają pracę wahadła czy woblerów, osłabiają pracę gum i obrotówek. Osobiście czyszczę po każdym rzucie jak trzeba.
Ad3 10+ bedzie ok [2017-09-27 12:51]

kaban

Mając taką wodę w pobliżu (z mamuśkami) to orałbym czym się da nie zważając na zielsko. Co do rozmiaru wabików bywa różnie jak i z pogodą i porą dnia. Bywa ,że 10 cm będzie za mało a czasami (choć o tej porze roku już z rzadka) wirówka jedynka, guma bądź wobler w rozmiarze 5 cm bywa killerem. Metoda prób i błędów weryfikuje nasze zdolności i wiedzę. Powodzenia :))) [2017-09-27 19:51]

ogtw

Dobrze, jak przynęta jest trochę podobna do pożywienia szczupaka. [2017-09-27 20:39]

barrakuda81

To jesteś jak to mówią "w czepku urodzony" mając takie wody z ładnymi rybami.Ja nad moimi jeziorkami muszę mieć cholernie bujną wyobraźnię popartą tysiącem ton optymizmu żeby uwierzyć że tam metrówka jeszcze na mnie czeka:-) Duża ryba to duża przynęta. Nie zawsze tak jest ale ja na Twoim miejscu nie wahałbym się używać tak dużych przynęt jak to jest tylko możliwe. W przypadku szczupaka nie zadziała to selektywnie bo nawet na mega gumę może się uwiesić ledwo wymiarowy pistolecik ale moim zdaniem duża przynęta zwiększa szanse.Poza tym pora dnia teraz już nie ma aż takiego znaczenia.Myślę że warto próbować w różnych porach - niekoniecznie rano.Jeśli jest tam dużo zielska w toni czy w ogóle to może spróbuj na żywca. [2017-09-27 20:44]

Sith

Kacper, "wyżarło" Ci z klawiatury "Alt"? Pisz po polsku, bo nieużywanie polskich liter to niechlujstwo i lekceważenie języka ojczystego.
Przepraszam Kolegów, ale szlag mnie trafia... Na takie posty nie powinno się w ogóle odpowiadać! [2017-09-28 07:07]