Zaloguj się do konta

Szczupakowy wypad

utworzono: 2012/12/24 15:11
TheJust

Witam. Mam takie pytanie. Mieszkam w Mysłowicach.
Z tego co widziałem to ma być dosyć ciepło w tym tygodniu bo około 5-8 stopni w dzień i około 0-5 stopni w nocy. Czy przy takiej temeperaturze w piątek i weekend będzie możliwość wybrania się ze spiningiem ? Lód stopnieje? Teraz ma około 10-12 cm. Jeżeli tak to zamierzam lecieć za szczupakiem, a mianowicie to do Jaworzna na Wysoki Brzeg. Jakiego koloru przynęt używać? Jaką technikę zastosować? Jaka gramatura główek? Jaka wielkość przynęt? Używać gum, blach a może woblerów? Z góry dziękuje. ;> [2012-12-24 15:11]

TheJust

Czy na tym forum nikt pomóc nie potrafi ?! [2012-12-24 16:47]

Iras1975

Lód 10-12cm w tydzień raczej nie stopnieje, chyba musisz poczekać na 1 maja. [2012-12-24 16:58]

TheJust

Tam gdzie jade połowić to dzika woda.Pare dni temu jak jeszcze były mrozy to lód miał 10-12cm.Teraz ma napewno mniej bo jak stałem to już strzelał i łamał się podemną a waże tylko niecałe 60kg. [2012-12-24 17:07]

adam-konopnicki

Długo lód takiej grubości będzie topniał, więc niestety czekaj ze szczupłymi do maja ;)
A co do twojego pytania o przynęty, to jak dla mnie to jest temat rzeka. Bo każdy powie Ci coś innego, a z resztą wystarczyło odrobinkę poszukać w necie i byś wszystko miał, a ty robisz gównoburzę, że nikt Ci nie odpisuje,a ciężko jest na nie odpowiedzieć. U mnie przykładowo na szczupaki stosuje wahadłówki, i stosunkowo niezbyt wielkie kopyta na 7 lub 12 gramowych główkach. I to na szczupaka się sprawdza. Co do kolorystyki - nie ma żelaznej reguły ale zawsze trzymam się uniwersalnych kolorków. A z kolei na innym zbiorniku na którym łapie sprawdzają się duże obrotówki najlepiej srebrne. W taką pogodę i o tej porze roku nawet jeśli lód by stopniał (a przez tydzień nie stopnieje) to mimo wszystko szukałbym szczupaka z opadu, ale i tak zawsze kombinować trzeba - szczerze mówiąc nie ma reguł.
A na przyszłość poszukaj odrobinę, a nie chcesz wszystko mieć na gotowe.   [2012-12-24 20:53]

Dandol

A gdzie jest ta dzika woda, nazywa to się jakoś i jakie rybki tam pływają?
[2012-12-25 11:52]

TheJust

Zimą ja tylko na dzikie wody chodze, a jesień,wiosna,lato to tylko zbiorniki PZW.Jest to zbiornik w Jaworznie popularnie nazywany Wysokim Brzegiem, jest on własnością elektrowni mieszczącej się niedaleko. Są to stawy. Wszystkie dzikie prócz jednego, jedno należy do PZW. Ja łowie na tym który znajduje się pod rurami z wodą (na mapie bardzo dobrze widoczne), główne ryby tam to Szczupak, Okoń, Słonecznice, Karasie, Liny, Karpie z tego co słyszałem, Płotki, Krasnopiórki. [2012-12-25 16:21]

piotrrybak

Witam ja wybrałem sie na wypad szczupakowy w piątek i sobote na zbiornik o wielkości jednego hektara nadmieniam nie zamarzniety gdyż mieszkam i wedkuje w Anglii temperatura tutaj dodatnia w tym roku w piatek złapałem dwa szczupaki w sobotę trzy najmniejszy miał około 2kg najwiekszy prawie 4.5 kg wedkowałem na woglerka 5cm dł o kolorystyce naturalnego okonia schodzący od 0/5mdo 2/5metra dodam tylko że prowadziłem go bardzo wolno z lekkimi podrygami okazało sie to bardzo skuteczne wiekszość brań była przy brzegu na kołowrotku oczywiscie plecionka jak w czymś pomogłem to bardzo proszę [2012-12-26 22:26]