Szczupakowe Eldorado

/ 20 odpowiedzi
Witam dziś na rybki wybrałem sie na Chańcze biała ryba nie brała:(.Ja spiningowałem woblerkami wkońcu zmieniłem na blystke obrotową złowiłem szczupaka nie mierzyłem około 40 cm następne mialy po 46 ,42 48 45 miałem wyznaczone miejsca łącznie złowiłem 7 szczupaków gdyby nie nowy wymiar 50 cm były by wymiarowe :) przy holu zerwałem ok 4 rybek2 szczupaki a następne 2 mi sie nie pokazały ale przyjmuje że to były szczupaki.Jestem młodym wędkarzem w życiu złowiłem tylko 3 małe szczupaki oczywiście wszystkie zostały wypuszczone :)
arturMD


Były by wymiarowe a ty byłbyś kłusownikiem.Okres ochronny mamy do 30.04!A po co kaleczyłeś ryby na tarle? (2011/04/17 18:57)

bodzinski


prubowałem łowić okonia na spławik mi 3 razy wzioł założyłem specjalnie małą blystke ale nic
po 7 szczupakach przerwałem łowienie ponieważ łowił bym dale szczupaki. (2011/04/17 19:17)

bodzinski


Były by wymiarowe a ty byłbyś kłusownikiem.Okres ochronny mamy do 30.04!A po co kaleczyłeś ryby na tarle?


nie był bym kłusownikiem bo nawet jakby były wymiarowe to bym ich nie zabrał bo znam sie na okresach ochronnych (2011/04/17 19:19)

Jack14


To się nazywa selektywne łowienie ryb (za przeproszeniem). (2011/04/17 19:22)

markus76


Witam dziś na rybki wybrałem sie na Chańcze biała ryba nie brała:(.Ja spiningowałem woblerkami wkońcu zmieniłem na blystke obrotową złowiłem szczupaka nie mierzyłem około 40 cm następne mialy po 46 ,42 48 45 miałem wyznaczone miejsca łącznie złowiłem 7 szczupaków gdyby nie nowy wymiar 50 cm były by wymiarowe :) przy holu zerwałem ok 4 rybek2 szczupaki a następne 2 mi sie nie pokazały ale przyjmuje że to były szczupaki.Jestem młodym wędkarzem w życiu złowiłem tylko 3 małe szczupaki oczywiście wszystkie zostały wypuszczone :)

I czym tu się szczycić?!!.

Mógłbyś już wytrzymać te 2 tygodnie,albo się nie chwalić na forum że szczupłego nękałeś. (2011/04/17 19:25)

bodzinski


po 1 post ma na celu to żeby nie łowić na blaszki obrotowe ponieważ  bardzo są łakome na to szczupaki i nie złapie sie okonia.W innym poście napisałem że chciałem złapać okonia lecz brały tylko szczupaki i zrezygnowałem z połowu. (2011/04/17 19:34)

Algen


Ja złowiłem jednego szczupaka 40cm w upał 30 C przy bezchmurnym niebie. Ten jeden szczupak jest bardziej wartosciowy niz twoje 7 (2011/04/17 19:52)

bodzinski


Ja złowiłem jednego szczupaka 40cm w upał 30 C przy bezchmurnym niebie. Ten jeden szczupak jest bardziej wartosciowy niz twoje 7

jeśli złowiłeś go po tarle to napewno (2011/04/17 20:07)

Pasat71


W moim okręgu okres ochronny szczupaka obowiązuje do końca maja, z przyczyny że częstym przyłowem były sandacze.W taki sposób nie kaleczy się sandaczy i nikogo nie kusi przypadkowo złowiony okaz sandacza. Szczupaki za to maja większe szanse. (2011/04/17 21:10)

czarnypum


Mogłeś zbastować wcześniej z połowem szczupaka ale dobrze, że ich nie zabrałeś... (2011/04/18 22:00)

celkowski


Koledzy,nie ma co się go czepiać,chciał połowić ,to połowił.Ważne że wypuścił rybę.
Gdyby każdy z nas tak postępował, nie zależnie od okresu ochronnego to na pewno więcej było by ryb w wodach.

Poza tym koledzy żeby było sporo ryb w jeziorze,rzece,zaporze to powinien być absolutny zakaz zawodowego odłowu sieciami.A co do amatorskiego połowu, powinien być zakaz zabierania ryby z łowiska . A zakaz powinien być uzależniony od występowania ilości populacji danego gatunku ryb.(myśliwi podobnie ze zwierzyną tak robią)

Wtedy sprawa jest prawidłowo załatwiona,a podnoszenie wymiaru ochronnego i zmniejszanie limitu połowu, to dla mnie głupota jeśli chce się zwiększyć liczebność ryb.

Niestety koledzy mamy,to co mamy w wodach..

Pozdrawiam. (2011/04/18 23:26)

adams2


Odczucia mieszane.Po pierwszym,drugim szczupaku wiedziałeś że to one żerują i łowiłeś dalej?No tak,największa przyjemność to hol.Dlatego w okresie ochronnym szczupaka, spiningowanie powinno być zabronione.Dla wielu ,podobnych do ciebie, okonie,klenie,jazie to tylko pretekst.(dlatego niektóre okręgi wprowadziły zakaz spiningowania do końca kwietnia i jak widzimy na twoim przykładzie,słusznie) (2011/04/19 06:41)

WLAD666


To cymbał!!! (2011/04/19 09:52)

kazik-kz2


Proszę jacy wszyscy święci! Ciekawe czy tylko na forum czy też nad wodą?

Czy kolega bodzinski złamał w jakis sposób regulamin?

Po co ta głupia gadka!

(2011/04/19 16:24)

dareq28


Sami siedzicie nad woda i meczycie ryby a macie pretensje do goscia, ktory mimo wszystko postepuje honorowo.

Proponowalbym nastepnym razem ugryzc sie w jezyk a raczej w palec niz piszac obrazac kogos w dodatku w taki sposob. Cwaniaki bo siedza przed komputerem a normalnie to brak jaj zeby sie odezwac.

 

(2011/04/19 17:28)

adams2


Sami siedzicie nad woda i meczycie ryby a macie pretensje do goscia, ktory mimo wszystko postepuje honorowo.

Proponowalbym nastepnym razem ugryzc sie w jezyk a raczej w palec niz piszac obrazac kogos w dodatku w taki sposob. Cwaniaki bo siedza przed komputerem a normalnie to brak jaj zeby sie odezwac.

?

(2011/04/19 21:15)

Mana


dzis widziałem szczupłe w sklepie rybnym były pokaleczone od siatek i nie pochodziły z chodowli a nawet gdyby to i tak okres ochronny rybacy mają gdzieś (2011/04/22 16:22)

82marco


dzis widziałem szczupłe w sklepie rybnym były pokaleczone od siatek i nie pochodziły z chodowli a nawet gdyby to i tak okres ochronny rybacy mają gdzieś


Dokładnie ciekawe czy rybacy przejmuja się tarłem szczupaka lub sandacza.

Kolego bodzinski nie przejmuj się tą krytyką. Przeciez nie złamałeś regulaminu. Widac w twojim okręgu spinningowanie nie jest zabronione w okresie ochronnym szczupaka. Oczywiście jeżeli faktycznie nastawiony byłeś na okonie.

Ciekawe czy koledzy powyżej zaprzestaliby wędkowania po 2-gim szczupaku ;)  ?

Aaa i jeszcze jedno. Pewnie po 1 maja te łowisko już nie będzie takim "szczupakowym eldorado"

Pozdrawiam

(2011/04/22 18:18)

adams2


dzis widziałem szczupłe w sklepie rybnym były pokaleczone od siatek i nie pochodziły z chodowli a nawet gdyby to i tak okres ochronny rybacy mają gdzieś


Dokładnie ciekawe czy rybacy przejmuja się tarłem szczupaka lub sandacza.

Kolego bodzinski nie przejmuj się tą krytyką. Przeciez nie złamałeś regulaminu. Widac w twojim okręgu spinningowanie nie jest zabronione w okresie ochronnym szczupaka. Oczywiście jeżeli faktycznie nastawiony byłeś na okonie.

Ciekawe czy koledzy powyżej zaprzestaliby wędkowania po 2-gim szczupaku ;)  ?

Aaa i jeszcze jedno. Pewnie po 1 maja te łowisko już nie będzie takim "szczupakowym eldorado"

Pozdrawiam

A kolega "z powyżej" wtym roku jeszcze nie spiningował,choć Wisła płynie "pod nosem"!

(2011/04/23 15:14)

82marco


A kolega "z powyżej" wtym roku jeszcze nie spiningował,choć Wisła płynie "pod nosem"!


 

Spinningowałem i to nie raz.



(2011/04/24 14:04)