Szczupaki 2016

/ 141 odpowiedzi / 39 zdjęć
Sith

Qrka wodna, zbieram tyłek w troki i jadę do Was, może coś wreszcie w tym roku złowię, bo jak na razie w Warcie w okolicach Poznania kompletna bryndza... ;-( (2016/05/11 14:56)

luxxxis

Qrka wodna, zbieram tyłek w troki i jadę do Was, może coś wreszcie w tym roku złowię, bo jak na razie w Warcie w okolicach Poznania kompletna bryndza... ;-(

Czasem nie do mnie...u mnie też lipa,biją coprawda knoty 45-60+ po naście na wypad ale nie o nie toczy się stawka przecie....półśrodek. Dzisiaj za to widziałem promyk nadziei...enty holowany konus był już przy pontonie,leżał jak sznek na wierzchu a ja szukałem szczypiec...Nagle jak mi kijem nie trząchnie....Zerkam za burtę a tam ciut pod powierzchnią stoi uboot na ponad meter z capnietym koniuszkiem ryjka śledziem com go doholował przed sekundą,jak mnie zobaczył to zawinął ogonem śledzia puścił i tyle go widziałem...Pierwszy mój tegoroczny kontakt z przyzwoitym esoxem,coś mi się zdaje że one dopiero teraz wpływają na te moje bagna,zmieniły się "rozstawienia" młokosów,wzdręga wyszła na otwartą wodę,lin powoli zabiera się do tarła.Poniżej "capnięty " konus (2016/05/11 17:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis

Dupę prawie mu urwał sadysta... (2016/05/11 17:28)

barrakuda81

No to już jest jakiś sygnał. Ja to już cierpliwość straciłem ale może jeszcze gdzieś tam mój majowy szczupak pływa:-) (2016/05/11 19:50)

Spear

Obyś miał rację Luxxis ;) Ja nawet okoni za bardzo nie połapałem, bo trzy sztuki to śmiech na sali. (2016/05/11 20:40)

luxxxis

Dzisiaj biły jak psy...tylko że dwa dobiły do 60-tki na oko ,reszta szrot okołowymiarowy.....Straciłem rachubę w ich liczeniu...18-22 szt plus trzy razy tyle ciumknięć,pobić,i ataków na wyciaganego z wody s4playa,jeden bił dosłownie w powietrzu,cała guma była z 20cm nad powierzchnią...Co za cymbał.
Coś się dzieje w przyrodzie ,dzisiaj żerowało chyba wszystko co ma łuski i płetwy-nawet linek sie zawiesił i odprowadził 3 meppsa,jak zmęczyły mnie konusy to czeburaszka na agrafkę i wio okonki dłubać....co kilka rzutów siadał pasiak.Oj działo się dziś,choć na drobno... (2016/05/12 12:41)

luxxxis

Szkoda że sama młodzież dzisiaj szła na hak bez opamiętania...Zasieję nieco propagandą ale gdyby kogoś przypiliło i zakup nowej plećki się kłaniał to polecam "firmową" x-treme dragona,cena za krążek to chyba z 60zł...Dobra jest,dwadzieścia dni na szpulach fishmakera i metal guida,robi przeważnie pod obrotówką,ciężko łowię,ziela co czepia się linki w bród a ta nie zrobiła mi ani jednej brody czy supełka,NIC,zero,tylko nieco zblakł "roboczy" odcinek.Wywlekam kępy wywłócznika,rwę krzaki,do zaczepów na kiju się podciągam-nawet kłaczek się nie wystrzępił.Rzadko się zdaża aby najnowsza nowość nie pieprzyła się po nawinięciu,przeważnie sama się "dorobi" do rantu szpuli,zrzuci ile potrzebuje,a tą jak nawinąłem to do dziś zero wypadków przy pracy...Jak z jej "jedwabistością" ,średnicą do tysięcznych mm  i czy ma przekrój okrągły czy też nieco mniej okrągły to nie wiem,nawet nie chcę wiedzieć,dobrze wylatuje,nie szeleści,kotwice prostuje,tania jak barszcz i się nie "pierd.....i",to mi wystarczy,też bym o niej wspomniał gdyby nie była dragonowska a konkurencyjna jakaś.Polecam,od siebie,nielicha. (2016/05/12 12:59)

Spear

Skoro mówisz, że dzisiaj się działo, to trzeba sie jutro wybrać i sprawdzić ;) (2016/05/12 15:31)

luxxxis

Znowu się działo...Byłem przez 3,5 godz na wodzie,ost godzina w ulewnym deszczu,w oberwaniu chmury wręcz,mokre nawet slipy mam,ale warto było...Zaliczyłem z 15 ryb,przeważnie konusy ale były też trzy 1,5-2kg i wychaczona przed podbierakiem "mamuśka" na oko z 90+,spad z pojedyńczego haka-w opadzie biła i poza obrysem mordy dostała,na mambę.Chwilę potem skręciłem swój systemik do tej gumy ,z kotwicą z dołu i dawaj...co trzy haki to nie jeden--ale nie poprawiła...Myślę o dogrywce na chociaż 2 godzinki...żonie kit jakiś wcisnę...To się da...:) (2016/05/13 11:32)

luxxxis

Konusy ale "na bezrybiu i rak ryba..."---ten poglądowo z uwagi na sposób zbrojenia gumy--może się komuś przyda,od dołu kotwica,guma bez obciążenia na płycizny,lotna sama w sobie,schodzi do max 30cm w powolnym wleczeniu,łowny model---Mamba 15cm (2016/05/13 11:37)

luxxxis

Ten "fotek" jest dla wszystkich tych co boją się łowić czymś wiekszym niż palec...Przyneta to mix woblera skinner 10cm i obrotówki 4 mepps aglia---razem 20cm "czegoś"...Konus nawet wymiaru nie ma,wabik jest połową jego długości,gdy łowię na przynęty tego typu  czy większe nawet to ilość bić młodzieży się nie zmienia a wzrasta szansa na tytanowe pierdolnięcie czegoś z 1 z przodu.Wielokrotnie bywało że konkurencja ziewała nie mogąc złowić nawet konusa pod wymiar na standardowe wabiki a mi raz za razem knoty waliły w coś co miało 20-30cm (2016/05/13 11:47)

luxxxis

Next mix i konus w roli głównej..Stary wobek spro z ułamanym sterem-10cm i 4 aglia---takim wobkom można dać drugie życie. (2016/05/13 11:53)

pulos

Mistrz patentów :) (2016/05/13 14:31)

Przemas83

Chryste Lux , w Niedzielę będziesz jeszcze w Polsce? Jak tak to przyjeźdzam do STG i wcześniej jutro po pracy zadzwonie. Na Nogacie taka lipa.....W zeszły weekend na Nogacie rozegrane zostały eliminacje do GP Polski na 2017 i na 53 zawodników z całego kraju 9 złowiło rybę. Tylko jeden zawodnik złowił szczupaka w liczbie 3 szt i wygrał.  (2016/05/13 15:57)

luxxxis

Chryste Lux , w Niedzielę będziesz jeszcze w Polsce? Jak tak to przyjeźdzam do STG i wcześniej jutro po pracy zadzwonie. Na Nogacie taka lipa.....W zeszły weekend na Nogacie rozegrane zostały eliminacje do GP Polski na 2017 i na 53 zawodników z całego kraju 9 złowiło rybę. Tylko jeden zawodnik złowił szczupaka w liczbie 3 szt i wygrał. 

To faktycznie lipa,ba,nawet śmiech na sali....Tu gdzie byłeś zaczeły brać,oby tylko pogoda się nie trzymała -upałom i patelni mówimy NIE...--grymaszą wtedy ciutek,chyba że wieje jak diabli...Tam metr wody,ciemnej,słońce moment ją nagrzewa a esoxy tego nie lubią. Czy będę w weekend? niestety...w niedzielę o 2.30 obieram kierunek Vicq....Już bym był ale pompa sprzęgła pizła i trza było o 3 dni przesunąć teleportację.....
Sam jedż,wiesz gdzie i jak łowić,na co też,jak będą żreć normalnie to "kontakt" z marszu złapiesz....rano gdy wypływam to te bagna tetnią życiem...Weż sobie na "zaś" spławikówkę,ustaw się z wiatrem na środku,zanęć na rzut od pływadła a karachów i linów pociągniesz,te pierwsze nawet dziś skakały,kilka widziałem w "locie",piekne,złote,jak paletki od pingponga...Rano gdy fali nie ma to bąbel na bąblu tam jest,sznury całe--liny grasują i japońce. (2016/05/13 16:46)

luxxxis

Mamba raz jeszcze..tu lepiej widać jak jest uzbrojona----każda guma da radę w zasadzie,na 1g główce ona nie pójdzie,start ma od 4 wzwyż ...na samym haku z uwagi na podniesiony względem osi punkt mocowania też nie--wykładać się będzie...Więc mój patent---softem inaczej----- i śmiga jak ta lala....można jerkować,można wlec jak zdechłego tchórza,co kto woli,atak jest z dołu do góry i pierwsze co esox napotyka to mega kotwica xxl...:) (2016/05/13 16:54)

Spear

Ciśnienie spadło, myśle sobie - czas ruszać. Pogoda jednak bez zmian, ciepło, bezchmurnie i od czasu do czasu lekki wietrzyk....Wynik przepiękny! Zero brań! Widziałem dwa ataki, przez pięć godzin biczowania. Drobnica stoi, woda stoi. Czekam na jakieś załamanie pogody, bo tak dalej być nie może :/
Luxxxis, przez ciebie tylko mi gul skacze ;) (2016/05/13 18:15)

luxxxis

Ciśnienie spadło, myśle sobie - czas ruszać. Pogoda jednak bez zmian, ciepło, bezchmurnie i od czasu do czasu lekki wietrzyk....Wynik przepiękny! Zero brań! Widziałem dwa ataki, przez pięć godzin biczowania. Drobnica stoi, woda stoi. Czekam na jakieś załamanie pogody, bo tak dalej być nie może :/
Luxxxis, przez ciebie tylko mi gul skacze ;)

Pogoda ci pierdzieli szyki pewnie...u mnie okres dobrej współpracy z rybami zaczął się "na całego" dopiero wczoraj w zasadzie...Nastąpiła zmiana pogody,powiało,pokropiło,ciś spadło,dziś grzmi i lało pół dnia...Wcześniej było raczej do dupy,po 4-6 konusów na dzień,wszystkie dłubane z partyzanta,a teraz? jak ich jobnie to w pięciu rzutach masz trzy a jak akurat grymaszą chwilkę to tłuką zamknietym ryjem albo półgębkiem-masę takich pustych pobić miałem. (2016/05/13 19:50)

Spear

Właśnie wróciłem z kolejnego wypadu, tym razem juz po załamaniu pogody ;) Zimno, mokro, pochmurno i wietrznie... Pogoda super. Wyniki już zadowalające, bo na pięć brań, cztery wyciągnięte. Największy ( na moje oko jakies 65-70 ) zszedł mi pod nogami, gdy próbowałem włączyć kamerę...Trudno się mówi, następnym razem go dostane. Najciekawszą rzeczą było to, że na nic innego nie brały, tylko na systemik luxxisa ;) Trochę go zmieniłem, bo zamiast Effezeta nr. 3 dałem złotego meppsa nr. 2 i biły tylko na to. Rzucając innymi przynętami, czułem, że tracę czas, ale kto nie próbuje ten nie łowi ;) .Suma sumarum wypad całkiem dobry, wieczorem wezmę się za robienie filmu. (2016/05/17 18:29)

Spear

Ten ostatni napaleniec zerwał softa ze stelażu. (2016/05/17 18:31)

SlawekNikt

Ja z kolei pochwalę się tylko zrywka, tylko albo aż ... jednak przyznać muszę, że w życiu nie miałem takiego brania ! Otóż uderzenie było porównywalne do "odbicia" ręki podczas używania maczety ... ! Z początku pomyślałem, że to jakieś zwierzę, ale po jakichś pięciu minutach pokazał mi się dosłownie potwór pod wodą, możecie mi nie wierzyć, ale twierdzę, że była to na pewno ponad 80 tka ! Jak dużo ponad mogę tylko zgadywać ... Ciekawe czy mnie jeszcze "spotka zaszczyt go spotkać" ... ?
Ps. To cześć wpisu z mojej relacji, która niebawem się pojawi :-) (2016/05/17 18:56)

luxxxis

Spear--a nie mówiłem...coś w tym diabelstwie jest:) u mnie często mam podobnie,jak kapryszą to tylko combo je rusza.W czwartek pokażę je francuskim sumom-oby zwariowały ze szczęścia. (2016/05/17 19:17)

Spear

Faktycznie, dzisiaj systemik się spisał ;) W poprzednim sezonie miałem zamontowanego DAM effezeta srebrno czerownego w rozmiarz 3 i przy nim soft w ogóle nie pracował, zero. Kiedy ząłożyłem longa dwójke zamiast tego effezeta to zobaczłem, że teraz soft machnie troche ogonkiem, inaczej to wszystko pracuje. Może to zasługa innego kąta natarcia paletki czy coś... Niewiem sam, nie znam się ;) Fakt jest taki, że dzisiaj dał czadu, gdy nic innego nie chciało, tylko ten ostatni zerwał mi softa ze stelażu i się skończyło.  Powodzenia z sumami. (2016/05/17 19:33)

fantastic

U mnie w końcu się ruszyły.2 krótkie 2 x 50cm 1 x 56cm i ten ze zdjęcia 66 cm. (2016/05/17 20:39)