Szczupaki z ikrą i absurdalne przepisy

/ 39 odpowiedzi
tomasz3830


Niewiem, jak w waszych kołach wędkarskich,ale w moim mamy ras w roku przeważnie w lutym zebranie członkowskie. Tam między innymi informacjami krąży pismo o zarybianiu narybkiem obszarów wodnych naszego regionu. Ilości narybku, i pieniądze przeznaczane na te cele są duże i podobno  wszystkie  fundusze udcziwie wykożystane ???.Zastanawiamy się z kolegami czy aby na pewno,bo np.przez trzy lata nikt z naszego koła nie widział,ani nie został poinformowany o terminach zarybiania-- bo co najmniej kilka osób chętnie by pojechało (dopilnować).                          Moim zdaniem między innymi dlatego brakuje ryb w naszych wodach i jeśli dalej tak będzie, to nie powędkujemy.

(2013/01/06 11:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bernard51


Może warto zastanowić się żeby termin okresu ochronnego uległ zmianie?

,Tu napewno calkowita zgoda, i wywody że klusownicy czy też ci co zabieraja miesiarze nie odpuszcza ,może tak ale niech 50% nie bedzie lowic powiedzmy (okres ochronny od 1 listopada do 31marca)napewno wplynąl by na większa populacje tego gatunku . Szczupak już w listopadzie jest pelny ikry , a w okresie kwietnia jest dwno po wytarciu (zmiany klimatyczne na to wplywaja)i  okres do 1 maja jest nie zasadny. Polawiajac okonie w marcu powiesi sie też szczuply i co widać hudą postac czyli już po tarle jest> (2013/01/06 13:51)

JKarp


Niewiem, jak w waszych kołach wędkarskich,ale w moim mamy ras w roku przeważnie w lutym zebranie członkowskie. Tam między innymi informacjami krąży pismo o zarybianiu narybkiem obszarów wodnych naszego regionu. Ilości narybku, i pieniądze przeznaczane na te cele są duże i podobno  wszystkie  fundusze udcziwie wykożystane ???.Zastanawiamy się z kolegami czy aby na pewno,bo np.przez trzy lata nikt z naszego koła nie widział,ani nie został poinformowany o terminach zarybiania-- bo co najmniej kilka osób chętnie by pojechało (dopilnować).                          Moim zdaniem między innymi dlatego brakuje ryb w naszych wodach i jeśli dalej tak będzie, to nie powędkujemy.


Cześć
A ten szczupak pływa dalej czy już nie ?
Jeśli pływa to szacunek dla łowcy jeśli nie hm... 
;-))
JK (2013/01/06 14:29)

Roxola


Jak czytam ;

"Zastanawiamy się z kolegami czy aby na pewno,bo np.przez trzy lata nikt z naszego koła nie widział,ani nie został poinformowany o terminach zarybiania-- bo co najmniej kilka osób chętnie by pojechało (dopilnować)."

... to zastanawiam się jaka osobistość jest po drugiej stronie...
Znawców z wagą w oczach i głupimi docinkami zwykle nie brakuje przy zarybieniu.

Może tak zakasać rękawy i pomóc pozostałym, również członkom opłacającym składki... (?) (2013/01/06 15:40)

tomasz3830


Może i jestem osobistością???. każdy z nas jest   inny, nieważne,ale  jestem też osobą która potrafi docenić prace  i zaangażowanie  innych osób ,chętnie bym też podciągnoł rękawy i pomógł,a nawet znalazłbym kilka osób które by tak samo zrobiły!,jednak denerwuje mne to że robi śię z nas ( głupoli) którzy nic nie widzą .  WNIOSEK jest prosty jeśli nie bądzie uczciwego zarybiania!!! ,nie będzie ryb,i niestety,  ale żadne okresy ochronne tu nie pomogą.

(2013/01/06 20:56)

Diablo


Moim zdaniem okres ochronny ryb nie powinien pokrywac siez ich okresem tarła. Wszystkie ryby przed tarłem chcą sie konkretnie najeść bo podczas tarła praktycznie nie żerują ( nie wszystkie gat) ale złówcie trącego sie szczupaka lub lina. Po co okres ochronny wtedy kiedy ryba i tak ni  bierze?

Natomiast zimą przed samym tarłem ostro żerują okonie - i wtedy największa ich liczba jest wyciągana spod lodu. A wiadomo że taki nie przeżyje. (2013/01/15 11:38)

mossak


 w toruniu od 3 lat jak chlopacy zrobili porzadek z betonami juz ich nie ma masz informacje o zarybieniach gdzie kiedy jedziesz ryby liczymy nad woda mozesz w tym uczestniczyc pomoc mile widziana a miesiarze byli i beda ale juz widac u nas ze np.szczupaki wypuszczamy ja np nie biore zadnego niech rosna rybakow tez juz nie mamy i niektore wody juz widac jak odzywaja powodzenia (2013/01/15 12:49)

mossak


no niestety jak pisze roxola nas skrzyknelo sie ponad chyba 100 osob bylo zebranie wygralismy  i wszystko jest pod kontrola zarybienia kontrole i jak trzeba pare telefonow i wszyscy sa robia to spolecznie ale chwala za to ze sa tacy (2013/01/16 20:34)

esox61


W Okręgu Gorzów też mamy zarybienia pod wędkarską kontrolą. Efekty widać w mojej galerii. W tym sezonie mamy górne wymiary ochronne na okonia, szczupaka, sandacza, suma. Kontrole są częste a i sami wędkarze dzwonią do straży rybackiej po zauważeniu faktu kłusownictwa. Coraz więcej moich znajomych uwalnia duże silne okazowe ryby. Ostatnio kolega Tidi złowił na mojego woblera 90cm esoxa w grudniu i go uwolnił bez zgrzytania zębami :) Nie musimy łowić zawsze wg C&R ale gdy będziemy stosować regulaminowe albo tam gdzie ich nie ma własne górne wymiary ochronne to zapewniam że szczupali będzie wbród. W moim wpisie "Wędkarz zwierzyną łowną" tu na wedkuje.pl opisałem co mogą kłusole przygotować gdy wędkarze psują im biznes. Zmiany okresów ochronnych nic nie wniosą. Te obecne są optymalne. (2013/01/17 18:56)

egzekutor


Może warto zastanowić się żeby termin okresu ochronnego uległ zmianie?

,Tu napewno calkowita zgoda, i wywody że klusownicy czy też ci co zabieraja miesiarze nie odpuszcza ,może tak ale niech 50% nie bedzie lowic powiedzmy (okres ochronny od 1 listopada do 31marca)napewno wplynąl by na większa populacje tego gatunku . Szczupak już w listopadzie jest pelny ikry , a w okresie kwietnia jest dwno po wytarciu (zmiany klimatyczne na to wplywaja)i  okres do 1 maja jest nie zasadny. Polawiajac okonie w marcu powiesi sie też szczuply i co widać hudą postac czyli już po tarle jest>


ja 1 maja złapalem szczupaka z ikrą więc nie do końca jest z tym terminem (2013/01/17 19:14)

Artur z Ketrzyna


Na kłusoli foto płapki trzeba stawiać, jak w nadleśnictwie...
Materiał super, i szybko się zwrócą jak sąd zasądzi nawiązkę na rzecz waszego koła czy łowiska. (2013/01/19 16:39)

tstaros


Może warto zastanowić się żeby termin okresu ochronnego uległ zmianie?

,Tu napewno calkowita zgoda, i wywody że klusownicy czy też ci co zabieraja miesiarze nie odpuszcza ,może tak ale niech 50% nie bedzie lowic powiedzmy (okres ochronny od 1 listopada do 31marca)napewno wplynąl by na większa populacje tego gatunku . Szczupak już w listopadzie jest pelny ikry , a w okresie kwietnia jest dwno po wytarciu (zmiany klimatyczne na to wplywaja)i  okres do 1 maja jest nie zasadny. Polawiajac okonie w marcu powiesi sie też szczuply i co widać hudą postac czyli już po tarle jest>


ja 1 maja złapalem szczupaka z ikrą więc nie do końca jest z tym terminem


Dokładnie tak, bogajże 2 lata temu mój kolega złowił szczupaka i sandacza pełnych ikry w połowie czerwca.

(2013/01/21 09:05)

Bernard51


Nie wiem co wy za zimne wody macie ja w marcu lowie szczupaki i sa bez ikry na rzece . Może poludnie bardziej i plytsza woda dlatego tarlo przebiega wcześniej?? (2013/01/21 10:24)

Bernard51


Na kłusoli foto płapki trzeba stawiać, jak w nadleśnictwie...
Materiał super, i szybko się zwrócą jak sąd zasądzi nawiązkę na rzecz waszego koła czy łowiska.


A jak sad zasądzi a klusol jest bezrobotny i ściągnąc nie ma z czego kto za kamery zaplaci ?
My wszyscy , Izby Wytrzeżwień plajtują bo ekzykucja jest malo skuteczna.
Zyjesz przeszlością a dziś jest jak jest i instytucja PANSTWO jest nie wydolna!! (2013/01/21 10:30)