Szczupaki w czerwcu - jak łowić

/ 5 odpowiedzi
Witam ... chciałbym zapytać sie bardziej wprawionych wędkarzy jak wyglada łowienie szczupaków w czerwcu na spinning ?? jest sens wogole sie wybierac ?? czy moze lepiej poczekac do jesieni ?? dopiero zaczynam przygode ze spinningowaniem i interesują mnie każde wskazówki i porady dotyczące połowu drapieżników... Pozdrawiam
maverick-220v


Drobny bład w tytule miało byc w czerwcu ... Przepraszam :) (2009/05/24 18:14)

Zdzichu


Z początkiem maja kiedy to jest po tarle żeruje dość intensywnie przez 3-4 tygodnie w przybrzeżnych partiach wody gdzie przebywa dużo drobnicy.Później schodzi na nieco głębszą wodę i najlepsze okresy połowu to ranek i wieczór (nawet zmrok).Już na przełomie sierpnia/września znowu wraca na płytsze wody i zaczyna intensywnie żerować.Najlepszy okres to wrzesień/październik, chociaż osobiście łowię do 31.XII. (z efektami), o ile pogoda pozwoli. Pozdro ... (2009/05/24 19:15)

u?ytkownik7201


jesli listopad jest zimny to nie bardzo jest już zębaty gramotny, znam to z doświadczenia, a w grudniu jak jest lód to lepiej , bierze aniżeli z otwartej wody, i nie na klepke tylko błystke podlodową, pozdrawiam i życze połamania kiji. (2009/05/25 13:30)

olaf


Kolego z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć,że czerwiec jak najbardziej jest dobrym miesiącem do połowu szczupaka.Osobiście wolę godziny popołudniowe.Zaczynam łowienie około godziny 18 łowię do zachodu słońca.Najlepsza pora dnia przypada na godziny od20-21.Wybieram płytkie zatoki i łowię rzucając z otwartej wody pod trzciny.Moją ulubioną przynętą jest błystka wahadłowa.W tym tygodniu cztery wypady na rybki i 12 szczupaków to o czymś świadczy.Życzę ci udanych połowów i połamania kija. (2009/05/30 17:27)