Szczupaki na spinning-jakie przynęty?

/ 33 odpowiedzi
budda

Szczupak nigdy nie bierze delikatnie.mysle ze problemem jest to,ze masz zle dobrana przynete-ryba w ostatniej chwili rezygnuje-moze to byc wielkosc lub kolor.jezeli tylko trafisz w gusta szczupaka-branie jest natychmiastowe.Radze tez sprawdzic ostrosc haczyka lub kotwiczki-moga byc stepione.

na szczupaka kazdy przypon metalowy badz wolframowy lub tytanowy jest dobry,z tym,ze wolfram ma sklonnosc do skrecania sie po braniu albo uwalnianiu z zaczepu.przypon moze odstraszac inne gatunki ryb,jak np.okonia,bolenia,klenia

(2010/01/14 19:46)

matek1985

Witam według mnie kolor nie ma znaczenia liczy się wielkość pogoda i ewentualnie rodzaj pożywienia jaki występuje w dany łowisku najobficiej!!!
-wielkość szczupaki są bardzo leniwe i przeliczaja straty energii jaką muszą włożyć za uganianiem się za przynęta a energie jaka im zostanie przyswojona po zjedzeniu ofiary czyli duże przynęty czy żywce!!! czasem szczupaki zmieniają zasady np po wytarciu się płotki kiedy  narybku 3-7cm jest dużo to atakując  mniejsze przynęty spowodowane jest to dużą ilością pokarmu!
-pogoda a raczej ciśnienie atmosferyczne szczupak ma duży pęcherzyk pławny i jak jest wysokie ciśnienie źle sie czuje bo pęcherzyk przeszkadza mu w pływaniu a więc i mniej żeruje a jak niskie czyli brzydka pogoda!!! wtedy się wybieram na ryby!!! a delikatne brania które ciężko zaciąć to nie musi być szczupak ja raczej stawiał bym na sandacza lub okonia!!! pozdrawiam (2010/01/15 11:36)

fliper-89

czy w zimi szczupak bierze lepiej bo wybieram sie na prywatny staw

(2010/01/16 11:17)

fliper-89

kiedy najlepiej bierze szczupak i okon bo mam prywatny staw na ktorym moge lowic ale nie wiem kiedy lowic (2010/01/22 21:08)

waldziu12

Szczupak najlepiej bierze w Kwietniu i Maju (ale jak chcesz łowić w kwietniu to na hodowlany musisz iść) i na jesień od września do listopada wtedy najlepiej biorą po przymrozkach w nocy bo wtedy są zmuszone do żerowania żeby se tłuszczyku nabrać na zimę.Jeśli masz do dyspozycji łódkę to szukaj ich w pobliżu pojedyńczych trzcin,górek podwodnych lub gdzie jest dno obrośnięte.Przynęty różne od woblerów po błystki błystki najlepiej z odcieniami czerwonego ale to zależy od łowiska bo trzeba się wstrzelić w gust ryb.Stalki obojętnie ja stosuje takie na 7 kg. (2010/01/23 11:44)

fliper-89

a na stalke mozna zalozyc ciezarek?

(2010/01/23 14:04)

użytkownik30126

dobre przynęty to: duże i ciężkie rippery i głęboko schodzące, duże woblery. prowadz przynęty powoli przy dnie. jak ja tak robie to się to sprawdza. (2010/01/31 14:20)

Waldi Fish

Pierwszy raz usłyszałem o szczupaku, "ktury bieze bardzo delikatnie". Jeśli szczupak jest głodny to atakuje błyskawicznie swoją ofiarę rzucając się gwałtownym wyrzutem ciała i chwytając ją w szeroko otwartą paszczę. W takim przypadku najczęściej sam się nadziewa na kotwiczkę w momencie swego ataku na zdobycz, tak więc zacięcie jest przeważnie niepotrzebne. Do autora posta mam natomiast pytanie, skąd wie że to właśnie szczupak zaatakował przynętę i po czym poznał że jest to delikatny atak? Być może to jakiś okoń zaatakował przynętę i dlatego wydawało się, że to delikatny atak szczupaka. Czasem się zdarza, że szczupak może przepędzać intruzów ze swego terytorium gdy jest mocno najedzony i wtedy nie atakuje przynęty. (2010/01/31 15:06)