Zaloguj się do konta

Szczupaki na spinning w Wiśle

utworzono: 2012/09/13 21:44
Madame Pompadour

Jadę w weekend na szczupaki ze spinningiem nad Wisłę. Jakie przynęty warto zabrać?
[2012-09-13 21:44]

withanight88

Ja  bym zabrał wszystkie jakie mam. [2012-09-13 21:47]

jakubnob

... znowu to sam ...

--------------------------------

bierz wszystko w przyzwoitych rozmiarach kazda przyneta jest dobra :))

i miotaj blaszki obrotowe wahdla i kopyta  to najlatwiej dostepne i njaczesciej spotykane przynety w pudelku polskiego spinningisty wiec je zapakuj i do dziela


wiara w skutecznosc odrobina doswiadczenia i duza dawka miotania :))  "za to musi byc nagroda "



Amen
[2012-09-13 21:53]

ryukon1975

Szczupak według mnie nie jest wybredny.Weźmie na wszystko co ma tylko odpowiednią wielkość by go nasycić.
Dlatego odpada na pewno kleniowo/jaziowa drobnica woblerowa ,czy okoniowe paprochy.

Moimi ulubionymi przynętami spinningowymi są woblery i na nie złowiłem swoje największe szczupaki.Natomiast jeśli chodzi ilość to najwięcej szczupaków przyniosły mi twistery i kopyta.

Różnice miedzy jednymi a drugimi.

woblery-droższe od przynęt z silikonu (a trzeba się liczyć z pewnymi stratami przynęt) i wymagają obycia ze spinningiem czyli umiejętności doboru modelu do warunków danej miejscówki

twistery,kopyta-tańsze (więc straty mniej bolesne:)),są o wiele łatwiejsze w prowadzeniu i doborze do warunków łowiska (oczywiście mam tu na myśli przede wszystkim ciężar główki jigowej)
[2012-09-13 22:03]

trela66

ja na szczupaki poleciłbym slaidery albo woblery np.takie     http://allegro.pl/wobler-pike-typ-jack-13cm-35gr-okazja-i2618691789.html                 http://allegro.pl/wobler-plywajacy-skora-ploc-6-5cm-9gr-od1zl-i2620717501.html               http://allegro.pl/slaider-tonacy-10-5cm-ok-48-gram-okazja-i2620720318.html                    http://allegro.pl/slaider-tonacy-skora-ploc-10-cm-ok52g-i2620720804.html                                           bardzo łowne i super wykonane bo sam kupuje .życzę połamania kija! [2012-09-13 23:57]

darek300

Nie łowie na rzece ale na niej najskuteczniejsze będą woblery i gumy:)choć i blaszke, cykade trzeba mieć i eksperymentować jak zawsze. [2012-09-14 08:07]

Pietrzak

co to jest "Szupak"? jak w tytule tematu?
[2012-09-14 08:43]

grisza-78

Rzeczywiście szupak,a nie szczupak ;) Równie dobrze można zapytać,czy pijak spod sklepu wypije wino,piwo,czy wódkę ;) Tak samo ze szczupakiem,moim zdaniem nie pogardzi niczym,co przejdzie mu koło nosa,oczywiście oprócz przynęt wielkości mormyszki ;)
[2012-09-14 10:26]

grisza-78

Ooooo ktoś już poprawił tytuł na SZCZUPAK ;)
[2012-09-14 13:17]

Szczupak według mnie nie jest wybredny.Weźmie na wszystko co ma tylko odpowiednią wielkość by go nasycić.
Dlatego odpada na pewno kleniowo/jaziowa drobnica woblerowa ,czy okoniowe paprochy.

Moimi ulubionymi przynętami spinningowymi są woblery i na nie złowiłem swoje największe szczupaki.Natomiast jeśli chodzi ilość to najwięcej szczupaków przyniosły mi twistery i kopyta.

Różnice miedzy jednymi a drugimi.

woblery-droższe od przynęt z silikonu (a trzeba się liczyć z pewnymi stratami przynęt) i wymagają obycia ze spinningiem czyli umiejętności doboru modelu do warunków danej miejscówki

twistery,kopyta-tańsze (więc straty mniej bolesne:)),są o wiele łatwiejsze w prowadzeniu i doborze do warunków łowiska (oczywiście mam tu na myśli przede wszystkim ciężar główki jigowej)


Nie zależnie od ciężaru główki jigowej odpowiednie " podanie " gumki drapeżnikowi jest o wiele trudniejsze od bezpłciowego ciągnięcia wahadłówki , lub obrotówki ; w mniejszym stopniu woblera  [2012-09-15 17:57]

ryukon1975

Ernest i to dlatego przynęty gumowe wyparły "żelazo"?
Z tego powodu że tak trudno je prowadzić?
Chyba nigdy nie łowiłeś na blachy skoro twierdzisz że to łatwiejsze, a przepraszam przecież Ty nie łowisz Ty je tylko bezpłciowo ciągniesz.:))))
[2012-09-15 20:36]

I po co się kolega wysila na ironię ? - tak się składa , że akurat blaszki obrotowe sam robię wraz kolegą / i być może jakąś z nich kol. posiada w swojej kolekcji ! / tzw. " kuziorówki ' - uważam je za najłowniejsze ze wszystkich dostępnych na rynku ; pozdr.    [2012-09-15 23:28]