Szczupaki już są z ikrą

/ 11 odpowiedzi
W weekend udalo mi sie wycholowac wymiarowego szczupaka. Podczas patroszenia okazalo sie ze ryba ma w sobie ikre ???? Dzisiaj powtorka z rozrywki,  mimo tego ze profilaktycznie sprawdzilem rybe naciskajac delikatnie na podbrzusze. Szczerze to nie wiem co robic, czy odpuscic sobie woogole wedkowanie zebatych (bo zadnego szczupaka napewno juz nie wezme ) czy dac sobie spokuj ze spiningiem skoro moja ulubiona ryba zbiera sie na tarlo. Ryby byly zlowione na rzece warcie. Ciekawi mnie czy ktos ma podobny problem.
Pozdrawiam

ryukon1975


To normalne.Ryba przygotowuje się do tarła które będzie na wiosnę.To że ryba ma ikrę nie znaczy że już teraz będzie mieć tarło.Tak jak każde macierzyństwo,macierzyństwo samicy szczupaka potrzebuje czasu. (2011/10/10 13:31)

JOPEK1971


Szczupaki przygotowują się do tarła jak wiele innych ryb,ikra teraz dojrzewa, by wczesną wiosną mogła z niej wykluc się rzesza maleńkich drapieżców;-) nie rezygnuj z polowania na ulubioną rybkę,zawsze możesz ją wypuścic. (2011/10/10 13:32)

Diablo


Tak jak piszą poprzednicy: normalka o tej porze roku (2011/10/10 16:58)

u?ytkownik10466


Szczupaki przygotowują się do tarła jak wiele innych ryb,ikra teraz dojrzewa, by wczesną wiosną mogła z niej wykluc się rzesza maleńkich drapieżców;-) nie rezygnuj z polowania na ulubioną rybkę,zawsze możesz ją wypuścic.




Skoro masz moralniaka to dobrze,będą z ciebie ludzie.Poluj jednak do woli i wypuszczaj większość drapieżców,w pewnym sensie przedłużysz/uratujesz im tym życie.Skłuta ryba staje się nieufna,nie tak skora do brania,może już nie da się tej jesieni przechytrzyć kolejnemu wędkarzowi...:) (2011/10/10 19:25)

bobus86


witaj.jak piszesz lowisz w warcie ja znow w prosnie ktora wpada do warty i widze to samo.morma juz o tej porze szczuply powoli szykuje sie do tarla.a ze jest go znikoma ilosc bynajmiej w prosnie dobrze by byko chyba puscic rybki co nie?ja bynajmiej ryb nie jem za duzo nie jestem smakoszem jak i reszta domownikow wiec namawiam do wypuszczania zdobyczy wszystkich kolego.w tym sporcie nie chodzxi tylko o mieso!!! (2011/10/10 21:41)

jurek


To wszystko zwiastuje rychła zimę , a z drugiej strony to przecież już oczywiste .
(2011/10/11 12:10)

bobus86


no niestety czuc zime coraz bardziej.sezon powoli sie zaczyna konczyc,ale uszy do gory wedkowanie na lodzie jest rownier piekne:)nie odkladamy wedek na cala zime przeciez nie kazdy lubi ta forme a jest bardziej emocjonujaca niz jakie kolwiek :) (2011/10/11 21:04)

Algen


Mój nie był z ikrą :) (2011/10/14 15:10)

Algen


Mój nie był z ikrą :) zeby nie było miał 52cm (2011/10/14 15:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Draq


Okoń też już ma ikrę. (2011/10/14 15:17)

ryukon1975


Mój nie był z ikrą :) zeby nie było miał 52cm


Dlatego że to samiec?:):):) (2011/10/14 15:27)