Zaloguj się do konta

szczupaki i sandacze sprzedawane w supermarketach

utworzono: 2009/04/13 12:29
jurex

Czas zakupów świątecznych juz sie skończył świeta po mału też wszyscy zadowoleni siedzą w domach lub spacerują kożystając z pieknej pogody.Ja wciąż mam przed oczami leżace na lodzie ryby poukładane elegancko do sprzedaży.Serce mi sie krajało kiedy wypchane ikrą szczupaki patrzyły na mnie swoimi martwymi oczami nie doczekawszy tarła.Patrząc na niektóre z nich to miało być ich pierwsze tarło niestety nie doczekały.Sandacze no nie sandaczyki nie wiem czy miały po 45 cm tez nie doczekały uffff..... nie moge.Co sadzicie na temat sprzedaży ryb w czasie ich okresu ochronnego ? [2009-04-13 12:29]

smok322

Co sądzimy , my wędkarze jesteśmy z reguły przeciwni odławianiu ryb na większą skalę , mi się to nie podoba i pozabijałbym tych którzy te rybki łowią ,
ale ludzie z supermarketów muszą za coś żyć , niestety ... [2009-04-13 17:49]

jurex

Cieszę się ze młodzi wędkarze podchodzą to pewnych spraw w bardzo dorosły sposób przeciwnie co do niektórych dorosłych [2009-04-13 18:03]

JOPEK1971

Tak było,jest, i będzie, dopóki ludzie będą konsumowac ryby. Jest popyt na świeżą rybkę to i jest podaż.Ograniczyc zjawisko handlem rybami niewymiarowymi lub będących w okresie ochronnym może tylko edukacja.Pozdrawiam. [2009-04-13 18:46]

FanAtyk

Sam się dziwię nieraz jak widzę że w sklepach sprzedają 35-40 cm sandaczyki. Ja bulę 150 zeta i muszę przestrzegać okresów, wymiarów, limitów a rybacy kładą na to laskę. Ale my to możemy im naskoczyć... Z resztą to forum wędkarskie a nie rybne. [2009-04-13 22:11]

bossi11

I poto im są potrzebne rejestry połowów zobaczą gdzie jest duza populacja danego gatunku ryb i odławiaja zarabiajac troche kasy sprzedajac do marketów [2009-04-14 07:54]

Ryby w sklepach być muszą! Kropka. Rybak musi cos łowić, bo z tego zyje! Kropka. Ludzie ryby jedki, i jeść będą, kropka. ALE DLACZEGO DO CIEŻKIEJ MAKRELI NIKT NIE PRÓBUJE ZMUSIĆ RYBAKÓW DO WYPUSZCZANIA NIEWYMIAROWYCH RYB I DLACZEGO W OKRESIE OCHRONNYM SĄ ONE ODŁAWIANE?! Ale to ja jestem winien ze ryb jkest coraz mniej, bo jako wędkarz nie mam zamiaru wszystkiego wypuszczać.
Komuś w tym kraju trzeba otworzyć oczy. Prawo jest do D....... i nie ma komu zameldować.
Ale mam pomysł. Teraz jest era internetu. TVN 24 kontakt. Tam mozna wysłać filmik nagrany komórką, zdjęcia i dać opis lub się wypowiedzieć.
Np. tak:
jestem w sklepie sieci "XXXXXXXXXXXX" w miejscowości XXXXXXXX. To co państwo widzicie, to są ryby sprzedawane w tym sklepie. I dalej wyjaśnienie o co nam chodzi, że okres ochronny, że wymiary, że my , wędkarze śnimy o tym po nocach, a tu widać jak w Polsce są te sprawy przestrzegane.

Mam jeden łeb, ale daję go pod topór, że świetny zespół TVN 24 podejmie temat i nagłośni go jak należy.

Pozdro dla Kumatych [2009-04-15 12:50]

mam już pewność że czytałeś dużo Sienkiewicza:):):) Czyżbym się mylił Ghostmirze? [2009-04-15 14:39]

sacha

Już chyba o tym pisałem i nie jeden raz ale może na WCWi i PW.
Rybacy nie są zobowiązani do przestrzegania RAPR, RAPR muszą pzrestzregać wędkarze.Mnie się to też nie podoba że ryby są niewymiarowe i odławiane w czasie tarła ale tam gdzie są rybacy inaczej nie będzie. [2009-04-15 14:39]

Ale zakaz sprzedaży ryb w sklepach to jest pomysł raczej chory. To juz no kill nie wystarczy? Teraz zaczniemy zabraniać zwykłym ludziom jeść ryby kupione w sklepie? No to jest chore. Raczej trzeba walczyć o odpowiednie prawo. Jak ryba ma okres ochronny, to powinien być regulowany ustawą, tak by nikt tego okresu czy wymiaru nie mógł łamać. A jest to proste. Wystarczy kontrola w punktach handlowych. Sprzedajesz niewymiarowe ryby, w czasie okresu ich ochrony? Pokaż faktury, znajdziemy kolesia który ci je sprzedał. Kara dla handlowca, kara dla gnoja który to wytargał z jeziora, odebranie licencji, pozamiatane. Ale trzeba zimno kalkulować, a tu rączka rączke myje i byki za nasze pieniądze do Szwecji na szczupłego jeżdżą. [2009-04-15 14:56]

Myślę że wiele ludzi nie odróżnia pojęcia rybak od pojęcia kłusol. Wiem że jedni i drudzy działają przy pomocy siatek ale kłusol który nocami czesze wody z ryb a potem nielegalnie je sprzedaje po wsi albo zamienia na wino typu jabłuszko sandomierskie to jeszcze nie jest rybakiem. Sklepy powinny być zaopatrzone w ryby bo nie każdy musi uwielbiać łowić ale każdy powinien móc rybkę przy okazji postu i nie tylko skonsumować. Także Ghostmir ma znowu rację. [2009-04-15 15:07]

JOPEK1971

W okręgu do którego ja należę każdy rybak jest kłusolem,żeby zarobic stawiają siaty w tarliskach,zimowiskach i w obrębach ochronnych, tak jest zasobny w ryby odcinek wisły w którym łowię, nota bene wyrybiony przez wyżej wymienionych. [2009-04-15 15:44]

Dlatego jest potrzebny bat w postaci odpowiedniego prawa i kar [2009-04-15 17:50]

sacha

@Jopek Dla mnie chore jest że coś takiego dzieje się na wodzie PZW np. zalewie włocławskim gdzie o ile pamiętam jest odławiany przez ok. 20 rybaków. Bo na to że rybacy na jeziorach dzierżawionych przez spółdzielnie rybackie stawiają siatki na tarliskach wpływu żadnego nie mamy.Jedyne pocieszenie że jeśli teraz nam na wędkę ryby nie biorą to za parę lat przy takich odłowach na jeziorach dzierżawionych przez spółdzielnie i w siaty nic nie wejdzie.I wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów i może rybacy "załapią" co robili źle. [2009-04-15 19:21]

szczupi

Według mnie to se powinni zrobić więcej stawów hodowlanych tam hodować różne gatunki ryb i niech se odławiają i sprzedają a nam niech oddadzą to co wyłapali [2009-04-15 21:34]

fobos74

te ryby są sprzedawane z własnej hodowli,węc nie ma o czym mówić,natomiast można bardziej zadbać o stan rybostanu na wodzie której jesteście opiekunem,tymczasem jesteście firmą budowlaną a nie kołem wędkarskim.Nie ma to jak pare wybrańców żyje kosztem wszystkich członków a ryb jak nie ma tak nie ma.PS podobno prezes dostał zawał żyje? [2009-04-29 16:13]

jurek

Najwięcej ryb w tarle ......GRABIĄ RYBACY!!!!!!!!!!!!!!!!!.., i to w moim Okręgu Płocko-Włocławskim ............wczoraj na nocnej akcji ........spiepszali przed nami ------ mieli olbrzymi silnik , ale siatkę z rybami w tarle zostawili ( nie zdążyli jej zabrać ) , a przecież teraz dla rybaków jest całkowity zakaz jakiegokolwiek połowu !!!!!!!!!!!!!!!!!........., żal było patrzeć na olbrzymie leszcze i lecące z nich ogromne ilości ikry------------- tak , że po uwolnieniu ryb , i tak cała 150 metrowa siatka ---- wyglądała , jakby skleił ją ktoś klejem------- a potem takie leczy trafiają do marketów!!!!!!!!!!!!!!. [2009-04-30 15:03]