Szczupaki 2017

/ 156 odpowiedzi / 48 zdjęć
luxxxis

"Metr"? szybko rośnie...Od maja do lipca zyskał 3-4 cm,jeśli utrzyma tempo wzrostu to w grudniu będzie jak kajak :)

Nie ta fota miała być. Dzięki za spostrzegawczość. Piwo masz Daniel.
Spoko,mnie też się pier....li ze zdjęciami,nieraz i nie dwa musiałem coś tam edytować czy produkować się z wyjaśnieniami.
Gwoli ścisłości--nie miałem nic "BE" na myśli,ot moje zwykłe,standardowe,wisielcze poczucie humoru...
Sherlockiem nie jestem ale zajarzyłem że pomyłkę trzasnąłeś--no i dawaj bekę stroić...
  (2017/07/12 19:16)

luxxxis

Wszystkie pływają dalej i będą cieszyć w przyszłości. To foto miałem wstawić, a nie to, które już było wcześniej.

I znowu poperzysko.
Moje cholery za diabła nie chcą brać ich do pyska,mówię o tych z minimum "8" na przedzie,te małe czasem i siekną ale duży jest antypoperowy...
Ciekawy typ tego twojego łowiska-zero chaszczy,same kamloty,tak skrajnie inne od tego co ja mam za płotem. (2017/07/12 19:21)

grisza-78

Daniel ja trochę nie mam wyjscia, muszę  łowić płytko, bo na dnie tysiące ostrych kamieni. Z tradycyjnym woblerem nie mam szans, chyba, że uda mi się kotwiczkę rozgiąć. Brakuje mi tu trzcin, grążeli, ale to właśnie jezioro mam najbliżej domu, więc tu łowię. A poppery dają świetne wrażenia. (2017/07/12 22:13)

grisza-78

@Grisza - piękne pajki,  to wody angielskie czy irlandzkie?

To angielska zaporówka. Kilkunastohektarowy zbiornik, z aktualnie bardzo niską wodą. Nie ma chyba teraz w jeziorze miejsca głębszego, niż dwa - trzy metry.  Dla mnie bomba, bo łatwiej "je" namierzyć. (2017/07/12 22:16)

mazur123

Taki mały zbiornik a ryby jak ta lala, tylko że tam mentalność ludzi inna i nawet w kałuży ładny okaz się złowi:) (2017/07/12 23:00)

darkonis

U mnie z drapieznikiem niesamowita pi..da w tym roku ...W zasadzie łowię tylko na spining i mam sporo sprzętu dobrej jakości i nie ma gdzie na to połowić..na kazdym jeziorze jest praktycznie to samo..Są jeziora że jest szczupak ale nie rajcuja mnie jakoś połowy ilościowe , a jakosciowe . Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad zmianą metody..Drapieżników nie wiele lub same małe a białorybu jest sporo i niekoniecznie małe...

Nie stresuj się,lato ma to do siebie że drapieżce świrują.
Spinem param się ok 20 lat,prowadzę swoje własne zapiski z każdej wyprawy,czasem siadam i podsumowuję naście lat pod kątem metody\odmiany ,przynęt czy ryb,dobitnie i czarno na białym wychodzi mi że okres od lipca do pierwszej połowy września to bryndza jak ch...j.
To czas sieczki,drobnych zdobyczy,gra niewarta świeczki,na palcach jednej ręki mogę zliczyć te "grube" ryby z tego 20-letniego okresu.
Upały,zakwity wód,termika-to wszystko działa na twoją niekorzyść...

Ja postanowiłem na ten okres brać sobie spinningowy "urlop"-kilkanaście wypadów za linami,karasiami,jakaś leszczowa nocka...tak aby przetrwać.
Spina całkiem nie odstawiam,a to na kleniki w laczkach wyskoczę,a to pomacham bocznym trokiem spływając z zasiadki,a to machnę parę razy gumą gdy esox mi za plecami rozrabia...
"Nie chcem ale muszem"-jak mawiał pewien jegomość od styropianu,natura mnie pod ścianą postawiła,od trzech lat z różnych powodów dochodzi na moich wodach do eksplozji zielicha,wody mętnieją i są ciepłe jak zupa..Patrz foto poniżej,sześć dni wcześniej tego nie było,parę chwil słońca i jest co jest...
Czas na linczaki.

Sęk wtym że z 3 lata temu w takie najgorsze upały własnie najlepiej połowiłem na spina na pewnym jeziorze, ale to przez to że nie było wiatrów woda kwitła, metna .. przydusiło go i te wszystkie kolosy poszły pod brzegi ..A  przez ostanie 3 lata nawet jesienia jest lipa nie totalna ale jest słabiej..Ale w sumie to masz racje są jeziora gdzie zawsze była lipa w okresie letnim nawet w dawnych latach ..Widocznie woda wodzie nie równa ..Też zamierzam jak dawniej zrobić sobie urlop od spina w okresie letnim i skupić się na ciekawszych rybach...Co najciekawsze często zdarzało mi sie jak zneciłem rybę że pojawiały sie zaraz w ślad za nia nie wiadomo skąd całkiem przyzwoite zebacze i cieły żyłki..

(2017/07/18 23:41)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja