Szczupaki 2017

/ 317 odpowiedzi / 100 zdjęć
ogtw

Z zazdrości mojego dzisiejszego szczupaczka powiększyłem ponad dwukrotnie. (fotomontaż)  (2017/05/29 17:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Tomas81

Z pracowni? to dobrze trafiłeś-Smocza pracownia okiełzna ci Witkę Mocy.
Dostaniesz kij z dedykacją,wierszem,zapisem ekg serca,co tam zamarzysz...i niedrogo,jak w biedronce.

No "super" ta pracownia... Wszystkie wędki hand-made które są w ogólnodostępnej sprzedaży są o niebo za grubo czyt ciężko zbrojone a lakier na przelotkach najczęściej pęka już po niecałym sezonie. Spacingi też pozostawiają wiele do życzenia. Wiem co piszę, łowiłem tymi kijami i też oglądałem wiele wędek innych wędkarzy. Jedyne co mi sie podoba to bardzo ładnie położony lakier oraz super opisy. Kiedyś jeszcze smok miał świetne korki. Ale tu też coraz gorzej. Choć to akurat tendencja ogólnoświatowa, coraz trudniej o dobry biały korek. Bo właśnie ten mam na myśli. No i ceny. Jeśli kasują tyle co za HM-X to pięknie "dziękuję" . Wędki na blankach bez nazwy cholera wie jakiej firmy z tanimi Alconite za 1200-1400PLN to jakaś paranoja. (2017/05/31 00:44)

rysiek38

Nooo - wygląda na konkretnego ! tak z ciekawości ? (2017/05/31 13:22)

Krawcu7

Doczekałem się pierwszego, co prawda nie wielki ale nie chodziłem za szczupakami ,bo klenie były na pierwszym miejscu, ale ostatnio z nimi kiepsko ( tarlo ) ,więc poświęcę trochę czasu na ulubioną rybkę.. 54cm.. (2017/06/08 20:23)

grisza-78

Niezbyt duży tym razem, jakieś 80 cm. Wrócił oczywiście do wody. (2017/06/24 13:24)

u?ytkownik108412

To i tak wyczyn...Ja wczoraj po 8 dniowej abstynencji od ryb,załadowałem mandżur,na przystani poskładałem 3 kije,nawinąłem nowe plećki,w kręćku -nożem-wyczyściłem rolkę kabłąka plus nowy smar,przegrupowałem pudła zbiorcze,napompowałem ponton,zorganizowałem kotwicę bo ktoś mi moją je...ł,wypłynąłem z tym całym majdanem na wodę i ...po 25 minutach stwierdziłem że mi się nie chce łowić...I dawaj do bagażnika wsio w odwrotnej kolejności...
Czyzbym się WYPALIŁ? może wirus jakiś? Normalnie mam ZEROWE chęci na łowienie,nie ciągnie mnie nawet,żadnych diabełków nie widzę,na kijach pajęczyna wisi...

Według mnie dużu w tym prawdy co mówisz, że sie wypaliłeś. Sam w sobie zabiłeś tą miłość. A mnie się chce nadal, bo inczej do tego podchodzę :) (2017/06/25 13:01)

luxxxis

Według mnie dużu w tym prawdy co mówisz, że sie wypaliłeś. Sam w sobie zabiłeś tą miłość. A mnie się chce nadal, bo inczej do tego podchodzę :)

Nooooooo....."Inaczej" czyli o wiele,wiele,wiele razy rzadziej.
Gdy twój licznik wypadów osiągnie mój obecny wynik będziesz miał z 300 lat,jak Papa Smerf.
Nie zrozumiesz tego bo nie dożyjesz,chyba że androidem jesteś....:) (2017/06/30 18:12)

luxxxis

Co w tym złego, że chcę mieć coś, czego nie ma nikt inny?  Czy zrobię błąd, że pojadę do Gdańska, do BBcustomrods i zażyczę sobie, żeby wszelkie napisy na kiju wykonała moja córka?
A ktoś mówi że to złe? to fajne bo nietypowe a sam pomysł uważam za bombowy i chylę czoło.
Polać mu,dobrze gada.

A w temacie--dzisiaj wróciłem ze szkopów,cierpliwie tarmosiłem eurasy,byłem bez kompa,ino smartfona miałem którego nie jarzę z racji podeszłego wieku i mentalności kowala ( ekran dotykowy).
Stacjonowałem mając Ren za płotem,wyrobiłem sobie nawet ichnie pozwolenie czy kartę,czort wie co to jest,zajeło mi to 15 minut w urzędzie.
Pełen nadziei i latających po głowie obrazków z wielkimi sandałami ,sumami,i boleniami popędziłem nad jego brzeg..............
No i poszło mi jak kur....ie w deszcz...
Ren jest tam wręcz zgwałcony,wypruty,zdemolowany i wyprostowany jak kij od szczotki,zero iłów,mułu czy natury-tylko sam kamień ułożony pod zakichaną niemiecką linijkę.
Zapieprzają po nim barki wrzucając go w krzaki a rybostan w stanie dramatycznym-nieliczne zedy,pojedyńcze sumki,jakiś zagapiony boluś...DRAMAT
Z nudów deczyłem węgorze w weekendy na gruntówki ( myslałem że się pochlastam z nudów)-pieprzone samołówki z dzwonkiem na górze i ciężarkiem 200g na końcu-DRAMAT-lewatywa dla aktywnego spinningisty...
Jutro wracam do gry -skoro świt atakuję z wody,mój ponton będzie wyglądał jak zakichany trawler,biorę wszystko i walę ze wszystkich luf na raz----rzekłem,będzie się działo,mam braki......:) (2017/06/30 18:40)

erykom

Luxx a ja tak myślałem gdzieś Ty do cholery się podział !:) Na Marsa Cię wysłali czy co ale już wszystko jasne :) (2017/07/01 10:51)

luxxxis

Uff...Jestem już "po"...
Łowisko niegłupio mnie przywitało --słaby meter,85+,70 coś tam,plus kilka pomniejszych i podeptane ego gdy ryba dnia spiżdziła gdzie pieprz rośnie zostawiając tylko wielki wirrrrrrrr na tafli.
Królem dnia była Mamba 13 cm z własnym uzbrojeniem.
Sesję przeprowadzał dzielnie Przemas83 z forum,zaliczył też parę ryb. (2017/07/01 16:31)

Przemas83

Własnie wróciłem z STG z wyprawy wędkarskiej , będąc światkiem jak Lux w amoku trzaska pajki. Sam też połowiłem i cieszę się że mogłem strzelić kilka fotek Danielowi z pięknymi rybami.  (2017/07/01 17:11)

Przemas83

Szkoda tylko że moje ryby mają się nie jak do szerokich w karkach byków Luxa ;{ (2017/07/01 17:16)

luxxxis

Z braku możliwości wrzucenia foty w wiadomość pw,robię to TU.

Artur,to ten sort choć inne opakowanie,chamska gruba linka,agrafa ze szprychy--u mnie 3,50 zł,na netach 5zł.
Daję je do jerkowania bo są sztywne,bo są tanie,bo są mocne,jak się potarmosi to sruuu za burtę i wiążę nowy.
Wady? większe esoxy rżną otulinę i linka się odsłania,nie wpływa to nawet na milimetr na moc druta--jednym pogoniłem wszystkie wczorajsze ryby,a ciągły piknie :)
Kotwica zdjęta ze slidera 13-tki,i dołożona do Mamby miała rozchylone groty na których wisiały esoxy--Przem widział,drut wytrzymał. (2017/07/02 10:26)

SlawekNikt

Odwróciłem Cię bo chyba fala mocna jebła jak Ci Przemas fote robił ;-) (2017/07/02 10:54)

luxxxis

Odwróciłem Cię bo chyba fala mocna jebła jak Ci Przemas fote robił ;-)

Przemas był nawalony jak żbik i "na płask" leżał ...
A fala momentami była jak na Atlantyku,gdy cichło--lało jak jasny ch.....
Dopóki wiatr jerków nie zawracał--trwałem...
Poniżej selfie zestawu,z rodzaju tych "co nie dają rady" bo nie ma "co giąć"
CFX 5-20g ,Metal Guide II 1020--generalnie "na cienko"--jak zawsze,i w minutę rybska podebrane razem z zielem jakimś... Esoxy tak z 5-7 kg plus rabarbar i zero stresu,parę pompek,parę odjazdów i za futro... (2017/07/02 11:28)

grisza-78

Ty masz Daniel luzackie podejście. Zazdroszczę Ci tego. Szczupak 7 kilo, kij 20 gram, parę odjazdów i jest. Bez stresu. Oby tak dalej. Pozdrawiam. (2017/07/02 21:50)

barrakuda81

Co tam masz za wodę że takie piękne szczupy biorą? Jakieś łowisko "no kil" czy cos w tym rodzaju? A może po prostu ludzie tam nie tak zachłanni na mięso jak u mnie...:-)Piękne ryby.Gratulacje. (2017/07/03 10:48)