Zaloguj się do konta

Szczupak - przynęty

utworzono: 2012/07/17 14:47
kacper22873

Witam!!! Mam 2 pytania:
1) Czy to prawda że jeśli nie mam ukończonych 16 lat mogę łowić w całej Polsce bez dopłacania??? 2) Na jaką sztuczną przynętę najlepiej łowić Szczupaka na Zaporze Czorsztyńskiej i na jakich miejscach najlepiej skupić swoją uwagę???

Z góry dziękuje za odpowiedź  :) [2012-07-17 14:47]

Ukleja142

Poczytaj wpisy i duskusje na grupie "Porozumienia Okręgowe PZW " [2012-07-17 14:53]

kuba7128

NIe możesz łowićna całej Polsce bez dopłacania ... na jakąsztuczną przynęte nikt ci nie odpowie jedynie miejscowi(chodź nie każdy jest w tych sprawach rozmowny). Musisz sam sprawdzić co najlepiej sie sprawdza na twoim łowisku i jak kolega wyżej radził poczytaj , a uzyskasz odpowiedźna 1 pytanie ; ) [2012-07-17 15:21]

fifaa13311

musisz zapytać się u ciebie w kole ale na pewno będziesz miał duże zniżki na pozwolenia przynajmniej ja tak mam.
[2012-07-17 15:44]

bobus86

Witam!!! Mam 2 pytania:
1) Czy to prawda że jeśli nie mam ukończonych 16 lat mogę łowić w całej Polsce bez dopłacania??? 2) Na jaką sztuczną przynętę najlepiej łowić Szczupaka na Zaporze Czorsztyńskiej i na jakich miejscach najlepiej skupić swoją uwagę???

Z góry dziękuje za odpowiedź  :)

wiesz ile razy to pytanie bylo juz zadawane?poszukaj na forum na przyszlosc.co do porozumioen okregowych udaj sie do skarbnika swojego kola napewno bedzie mial wykaz porozumien okregow,a po drugie wykaz powinienes dostac przy uiszczeniu corocznej skladki.chyba ze nie posiadasz karty lub nie oplaciles:)  [2012-07-17 19:20]

adler

Koledzy spokojnie , powoli proszę nie wprowadzajcie młodego kolegę w błąd . Dlaczego ? , nie ma jeszcze ukończone 16 lat , czyli jest członkiem uczestnikiem więc członek-uczestnik nie musi dopłacać w żadnym Okręgu w Polsce. Członek-uczestnik łowi zwłaszcza w wakacje BEZ DOPŁAT w całym kraju. Koledzy RAPR się kłania . Kolego myślę że wyjaśnione wszystko . Pozdrawiam , połamania kija i miłych wakacji .

II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW


1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski
mają członkowie PZW i osoby niezrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską,
przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po uzyskaniu zezwolenia
uprawnionego do rybactwa.
2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia
1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym,
że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru
osoby uprawnionej do opieki.
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod
opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.
6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.
7. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieży nie posiadających
kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia
oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu PZW. Każda osoba z grupy ma prawo
łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska
i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW.

8. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi, posiadającemu kartę
wędkarską, jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego
mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka
składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe
ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie
 

[2012-07-17 20:47]

Jack14

No właśnie jak to jest?

Do 14 roku życia mógł łowowić posiadając uprawnienia członka uczestnika oczywiście pod nadzorem osoby dorosłej posiadającej kartę wędkarską. Po ukończeniu 14 roku życia powinien wyrobić normalną kartę wędkarską i na jej podstawie (plus stosowne zezwolenia i opłaty członkowskie) do 16 roku życia może wędkować prawie bez ograniczeń (wędkowanie nocne pod nadzorem). To ja mam pytanie?

Kiedy lub gdzie został popełniony błąd? Członek uczestnik i jego prawa były traktowane jak do osoby, która nie ukończyła lat 14 czyli kolega zadający pytanie popełnił błąd nie "wyrabiając" karty wędkarskiej (ma 15 lat) czy może ją już posiada, a problemem jest "skarbnik" lub ja czegoś jeszcze nie rozumiem.

Żebym nie został źle odebrany przez kolegów ale z tego co ja pamiętam (a było to dawno temu) tak to postrzegam.

Pozdrawiam.

Znalazłem wpis kolegi JaroDaw i myślę, że nie będzie miał nic przeciwko temu, że go tutaj "wkleję:

Ustawa o rybactwie śródlądowym  z dnia 18 kwietnia 1985 r,  oraz  USTAWA  z dnia 24 września 2010 r  o zmianie ustawy o rybactwie śródlądowym


Art. 7. 1. . Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.”,

„1a. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód , z których zostały pozyskane.”,

2. Amatorski potów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.  2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb. Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku, określać sposób prowadzenia tego rejestru
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski potów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej taką kartę. 

4. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. Z obowiązku tego są także zwolnione osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach znajdujących się w obiektach przeznaczonych do chowu lub hodowli ryb, jeżeli uzyskały od uprawnionego do rybactwa zezwolenie na połów w tych wodach.

5. Kartę wędkarską oraz kartę łowiectwa podwodnego wydaje starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanej osoby, która złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin ze znajomości zasad i warunków ochrony i połowu ryb przed komisją egzaminacyjną, o której mowa w ust. 7a. Z obowiązku składania egzaminu są zwolnione osoby posiadające średnie lub wyższe wykształcenie z zakresu rybactwa.

6. Kartę wędkarską wydaje się osobie, która ukończyła 14 lat. Kartę łowiectwa podwodnego wydaje się osobie, która ukończyła 18 lat.

7. Za wydanie karty wędkarskiej i karty łowiectwa podwodnego pobiera się opłatę, której wysokość powinna odpowiadać kosztom jej wydania.

7a. Uprawniona do powołania komisji egzaminacyjnej jest organizacja społeczna, której statutowym celem jest działanie na rzecz ochrony ryb oraz rozwoju amatorskiego połowu ryb, określona w przepisach wydanych na podstawie art. 21 pkt 2. Za przeprowadzenie egzaminu organizacja społeczna może pobrać opłatę w celu pokrycia kosztów jego przeprowadzenia.

7b. Członkiem komisji egzaminacyjnej może być osoba, która:

1) posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie ochrony oraz połowów ryb;

2) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo albo umyślne wykroczenie przeciwko przepisom o rybactwie śródlądowym, przepisom o rybołówstwie, przepisom o łowiectwie, przepisom o ochronie przyrody lub przepisom o ochronie zwierząt.

8.
 Uprawniony do rybactwa za wydane zezwolenie na uprawianie amatorskiego połowu ryb może pobierać opłatę w wysokości przez siebie ustalonej [2012-07-18 16:13]

Sitownik

Dziękuje bo ja skorzystałem.. Wiele osób mówi, że musze opłacić na jezioro Białe itd. A teraz wyszło szydło z worka, że nie potrzebnie wydał bym pieniądze.. [2012-07-18 16:32]

kacper22873

Dzięki wszystkim za odp.  :) [2012-07-18 17:04]

adler

Dziękuje bo ja skorzystałem.. Wiele osób mówi, że musze opłacić na jezioro Białe itd. A teraz wyszło szydło z worka, że nie potrzebnie wydał bym pieniądze..


Koledzy nie tak nerwowo , spokojnie . Oczywiście członek uczestnik może wędkować na terenie całego kraju bez opłat , dopłat na wodach PZW , LECZ , jeśli jedzie na wczasy , wakacje to musi z tamtego okręgu mieć Rejestr Połowów . 


[2012-07-18 17:07]

Sitownik

Rozumiem.. Dziękuje :) [2012-07-18 17:12]